اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

USB PROGRAMMER

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

USB PROGRAMMER

دوستان عزیز سلام من این پروگرامری رو که تو این لینک
    http://www.fischl.de/usbasp/
    هست ساختم و نصب هم شده اما دو تا نرم افزار معرفی کرده که یکی از اونها کار آقای بهزاد خزاما هست ظاهرا خیلی خوب کار میکنه و مشکل نداره اما میکرو درست پرو گرام نمیشه دومی هم لینکش خرابه کسی نرم افزاری واسه این پروگرامر داره که بی دردسر باشه البته نرم افزار آقای منصوری هم با این ورژن اساسی مشکل داره oo:
    سه کس را شنیدم که غیبت رواست وز این درگذشتی چهارم خطاست
    یکی پادشاهی ملامت پسند کز او بر دل خلق بینی گزند
    حلال است از او نقل کردن خبر مگر خلق باشند از او بر حذر
    دوم پرده بر بی حیائی متن که خود میآ‌درد پرده بر خویشتن
    ز حوضش مدار ای برادر نگاه که او میآ‌درافتد به گردن به چاه
    سوم کژ ترازوی ناراست خوی ز فعل بدش هرچه دانی بگوی

پاسخ : USB PROGRAMMER

کسی نرم افزار AVRDUDE رو داره لینک بده ما بگیریم لطفا؟

دیدگاه

من مدت مدیدی هست از AVRDUDE برای پروگرام کردن استفاده میآ‌کنم + پروگرامر USBASP
      فوق العاده هستن.
      http://www.eca.ir/wiki/index.php?title=AVRDUDE

نسخهٔ باینریش برای ویندوز با WinAVR ارایه شده.
      http://winavr.sourceforge.net

توجه کنید که خود AVRDUDE واسط گرفیکی نداره.
      برای داشتن واسط گرفیکی میشه از برنامهٔ جانبی مثل avrdude gui باید استفاده کرد ( تست نکردمش )
      http://sourceforge.net/projects/avrdude-gui
      چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

سلام
        اینو هم دانلود کنید ببینید چطوره؟

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=27263.0
        http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

دیدگاه

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: یکم اسفند دود کن نمیدونم صدقه بده دخیل ببند شاید خوب شد :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ولی این موضوع کریستال رو که گفتید میشیم دو نفر من هم چند وقتیه مدارام راه نمیافته کریستال عوض میکنم (کریستال قبلی بشکل عجیبی قابل استفاده نیست)

دیگه داداشمم هر وقت میبینه من کلافه ام میگه کریستال رو ردیف کن حله :mrgreen:

ولی تا اونجایی که من میدونم کریستالها از جنس کوارتز هستن که ماده سختیه و اصلا هادی یا نیمه هادی نیست که بخاطر جریان یا چیزی خراب بشن ولی چرا خراب میشن؟؟ oo:

پس با تعویضش کامپیوتر مشناسه پروگرامرو!!!
          ولی میکرو رو پروگرام نمیکنه یا ایراد داره

اولا از برنامه چینیه که توی سایت http://www.zhifengsoft.com/ دانلود کن (progisp)

بعد هم دو سال پیش یا کمتر من این مشکل رو داشتم بعد اون سمپل usblib بدادم رسید

این وسیله به کامپیوتر میگه من توان مصرفیم 10ma (دقیق یادم نیست ولی همین حدوده)

اینطوری با دو تا led و دو میکرو و کلی مخلفات دیگه جریان کم میشه

بنده هم برنامه میکرو رو دستکاری کردم و جریان رو گذاشتم روی 50ma یا شاید 100 نمیدونم (شاید اساتید usb بگن این عدد فقط برای اصلاع سیستمه و کاربرد دیگه ای نداره ولی من با این کار خیلی غرور آمیز راهش انداختم)

الان بچه خوبیه

البته به حرف دوستمون گوش بدید جامپر slow برای میکروهای تازه یا کلا برای میکروهایی که فرکانش کاریشون زیر 1.8مگاهرتز هست باید فعال بشه و بالای اون با هر دو مد کار میکنه

این لینک برنامه دستکاری شده منه که همون موقع دادم توی کویرالکترونیک ولی توی یه شیر تو شیر گم شد الان یافتمش:

http://alitaroosheh.parsaspace.com/kavirelectronic/usbasp.2007-10-23(ali%20taroosheh-kavirelec).rar

شما فایل main.hex توی فولدر firmware رو بریز رو میکرو (برای مگا 8)

اگه جواب نداد من وسعم نمیرسه چیزی بگم
          به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

سلام.
            اقای تروشه شما با progisp تونستین کار کنین؟
            من که نتونستم پروگرمر رو بهش بشناسونم.
            حتی ورژن جدیدشو گرفتم بازم فایده ای نداشت. نمیدونم مشکل از کجاست. نقشه رو درست و سالم مثل USBASP بستم. جامپر ها هم درستن و مشکلی ندارند. با یه برنامه دیگه جواب میده اما progisp اصلا پروگرمر رو نمیشناسه.

دیدگاه

سلام

آره پیش پای شما داشتم با هاش یه mega32 smd رو پروگرام میکردم

آره خیل عالی کار میکنه

من نمیدونم ولی شنیدم اقای منصوری که برنامه پروگرامر رو نوشتن گفتن برنامم باگ داره (این نقل قول از سایت کویر بود)
              ولی این چینیه با حداکثر سرعت ممکن
              هم با stk300 هم با usbasp پروگرام میکنه

پروگرامر رو به دستگاه وصل کنید درایور رو بهش بدید (یه درایور توی progisp هست که غلطه)
              بعد progisp رو باز کنید قسمت programmer interface رو روی USBASP بزارید و بعد میکرو رو انتخاب کنید باقی دیگه حله

فقط تیک های زیرش رو هم chip erase و program flash و verify flash رو تیک بزنید باقی رو وردارید

البته مال من بعضی موقعها فیوز بیت خوب پروگرام نمیکنه
              به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

آقا این progisp چیه کجا هست بدید ما هم استفاده کنیم این پروگرامر USBASP ما رو دیوانه کرد اصلا درست کار نمیکنه نه با نرم افزار آقای منصوری نه با نرم افزار KHAZAMA PROGRAMMER :cry: یعنی هیچ نرم افزاری نیست که بشه تو محیط ویندوز از این پروگرامر استفاده کرد این AVRDUDE رو هم معلوم نیست چه جوری باید استفاده کرد اگه کسی کمک کنه ما رو شرمنده میکنه

دیدگاه

به احتمال زیاد مشکل از اتصالات پروگرم می باشد (Miso,Mosi,reset,sck)
                  من اون اوایل که استفاده میکردم از پروگرمر چون اتصالاتش یکمی همینجوری و ول بود درست جواب نمیگرفتم.
                  اما از وقتی که با IDC و پین نظامی کار میکنم ، در حسرتم که یکبار error بده
                  با همه نرم افزار ها هم تست کردم ، هیچ کدوم مشکل ندارن.
                  فقط به قول دوستمون progisp با بعضی از فیوزبیت ها مشکل داره ، اونم گاهی ، نه همیشه
                  آموزش نرم افزار Matlab برای دانشجویان رشته های مهندسیhttp://alidoost.ir/news.php?readmore=22

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mojtaba Bavafa
                    آقا این progisp چیه کجا هست بدید ما هم استفاده کنیم این پروگرامر USBASP ما رو دیوانه کرد اصلا درست کار نمیکنه نه با نرم افزار آقای منصوری نه با نرم افزار KHAZAMA PROGRAMMER :cry: یعنی هیچ نرم افزاری نیست که بشه تو محیط ویندوز از این پروگرامر استفاده کرد این AVRDUDE رو هم معلوم نیست چه جوری باید استفاده کرد اگه کسی کمک کنه ما رو شرمنده میکنه

لینکشو که گفتم http://www.zhifengsoft.com/

avr-dude هم باید با کامندهای batch file یا توی win-avr دستوراتشو بنویسی ... اینطوری مثل آدمهای اولیه در عصر سنگ میشه میکرو پروگرام کرد
                    به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

جناب تروشه یه دنیا ممنون.
                      مشکل از همون درایورهایی بود که خود برنامه تو پوشه خودش داره. اون دو تا رو پاک کردم و الان پروگرمر رو میشناسه و کار می کنه. (مثل اینکه تو حالت معمولی از درایورهای خودش استفاده می کرد)

جناب Mojtaba Bavafa برنامه اقای حیدری رو هم امتحان کردین ؟ این لینکشه :
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=25183.0
                      خیلی برنامه خوبیه و سرعتش هم بیشتره. فقط یه میکرو که من میخواستم پروگرم کنم رو نداره . به خاطر همین progisp رو لازم داشتم.

ضمنا ورژن جدید progisp هم اومده. محیطش خیلی بهتر شده. ورژن 1.68

دیدگاه

جناب تروشه فقط یه سوال در مورد progisp دارم.

این برنامه تو لیست میکروها 89S51 هم داره. شما تونستین با همین USBASP و با استفاده از این برنامه یه 89S51 پروگرم کنین؟

من که نتونستم. البته مطمئن نیستم 89S51 رو درست وصل کرده باشم. ببینید این میکرو با mega16 کامپاتیبل هست و پایه های miso و mosi و sck ش مثل mega16 هست. فقط پایه های تغذیه و کریستالش فرق می کنه. ایا پایه ی دیگری هم باید وصل بشه ؟ مثل پایه EA یا ... ؟ (8051 تقریبا دیگه یادم رفته)

اگه میشد با این USBASP یه 89S51 پروگرام کنیم خیلی خوب میشد. اما USBASP فقط برای AVR نوشته شده و نمیدونم چرا اسم 89S51 هم تو لیست progisp هست. به نظرتون امکانش هست ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kasper
                          جناب تروشه فقط یه سوال در مورد progisp دارم.

این برنامه تو لیست میکروها 89S51 هم داره. شما تونستین با همین USBASP و با استفاده از این برنامه یه 89S51 پروگرم کنین؟

من که نتونستم. البته مطمئن نیستم 89S51 رو درست وصل کرده باشم. ببینید این میکرو با mega16 کامپاتیبل هست و پایه های miso و mosi و sck ش مثل mega16 هست. فقط پایه های تغذیه و کریستالش فرق می کنه. ایا پایه ی دیگری هم باید وصل بشه ؟ مثل پایه EA یا ... ؟ (8051 تقریبا دیگه یادم رفته)

اگه میشد با این USBASP یه 89S51 پروگرام کنیم خیلی خوب میشد. اما USBASP فقط برای AVR نوشته شده و نمیدونم چرا اسم 89S51 هم تو لیست progisp هست. به نظرتون امکانش هست ؟
                          سلام
                          اون لیست کامل میکروهاست که توی بعضی پروگرامر ها ساپورت نمیشه

واسه اتصالات مثل AVR یه سری پایه هست به 89s51 وصل میکنید بقیه موارد که 8051 میخواد مثله مدار کریستال و باقی رو هم میبندید
                          ولی stk300 که با پورت پرینتر کار میکنه توی همین progisp کار میکنه

نمیدونم شاید بشه ولی من نتونستم با USBASP میکرو 80s51 رو پروگرام کنم

دیگه جدی نگیرید یه پروگرامر مجانی که اینطوری کار میکنه خوبه ... مولتی پروگرامر میخواید ... :mrgreen: یه super pro بگیر 500 یا 600 تومن :mrgreen:
                          خیلی خوبه ها ... تازه CF میخوره که بدونه کامپیوتر میکرو پروگرام کنی

اصلا پروگرامر نیست ... نمیدونم NAND flash و ... رو هم پروگرام میکنه ... هرچیزی که حافظه داره توش پروگرام میشه
                          به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

سلام دوستان میخواستم بگم برنامه آقای بهزاد سالمه منم اول مشکل داشتم باهاش به طوری که با تنظیم فیوز بیت میکرو خاموش میشد و با زدن برنامه اصلا کار نمیکرد ولی مشکل کلا از برنامه میکرو رابط ات مگا هشت بود که با نرم افزار کویر الکترونیک کار میکرد ولی با برنامه آقای بهزاد نه با تعویض برنامه میکرو رابط به طور کامل مشکل حل شد و کار میکنه خیلی هم جالب و پرسرعت تنظیمات فیوز بیتاشم مثل stk200/300 ممنون لینکش زیر هست http://forum.iranled.com/showthread.php?tid=12674

دیدگاه

آقا خدا امواتتو بیامرزه نجاتمون دادی مشکل کلملا حل شد عین ساعت کار میکنه عالی :applause: ممنونم که راهنمایی کردی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X