اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Catia یا SolidWorks

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Catia یا SolidWorks

سلام ، من برای یه سری طراحی های مکانیکی به یک نرم افزار طراحی سه بعدی نیاز دارم ، چند وقتیه که با Solid works کار میکنم و کارمم خوبه . ولی سولید ورکس خیلی باگ داره ، دم به دم هنگ میکنه و ارور های مختلف و ...

برای همین تصمیم گرفتم از Catia استفاده کنم ، با توجه به اینکه بوینگ 777 ER با Catia طراحی شده !!

حالا از دوستانی که تو این زمینه فعالیت دارن ، تقاضا دارم یکم از مضایا و معایب این نرم افزار و اگر با Solidworks هم کارکردن یه مقایسه کوچیکی داشته بنویسن که ایا واقعا ارزش داره هرچی تو solidworks یادگرفتی رو بریزی دور و از نو کار با Catia رو یاد بگیرم ؟!

وهمچین یه سوال دیگه ، اونم اینکه برای شرکت های که ببیرون کار های Cnc و CAM انجام میدن ، کدوم یک مناسب تره ؟! یعنی مثلا کدوم کار رو راحت تر قبول میکنن !

مثلا تو بحث PCB بیشتر شرکت ها فایل های پروتل میخوان ! به ندرت پیدا میشه کسی که فایل ایگل یا پرتئوس رو قبول کنه ! منظور من یه همچین چیزی هست ، چی براشون راحت تره ؟!
    فتو بلاگ من
    کاردستی ها :
    روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
    فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
    کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

پاسخ : Catia یا SolidWorks

سلام
    تا اونجا که من از بر بچ مکانیکی شنیدم catia خیلی بهتر و قویتر از solidwork است . من خودم کمی با catia کار کردم . قابلیت های خیلی زیادی داره .

دیدگاه

البطه هردو برنامه خروجی G-Code برای دستگاه های CNC دارن ، ولی در هر صورت تو بازار بیشتر کدوم رو می پسندند ؟!

در بالاتر بودن امکانات سولید نسبت به کتیا شکلی نیست ، کسی با هردو بطور حرفه ای کار کرده ؟!

--

انجمنی برای رشته مهندسی مکانیک ، مثل eca که برای الکترونیک هست نداریم ؟!
      فتو بلاگ من
      کاردستی ها :
      روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
      فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
      کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

آخرشم نفهمیدم کدوم بهتره!؟
        بین این 3 تا:
        Catia SolidWork MechanicalDesktop
        من با هیچکدوم کار نکردم. بهمین خاطر نمیدونم کدوم خوبه. مسلماً بد نیستن! منظور من بیشتر ساده بودن کار با نرم افزاره. یعنی نرم داخل نرم افزار و فقط بتونم Alt+F4 رو بزنم بیام بیرون!!( البته اینقدر ها هم قاق نیستما! یه کم ور برم میفهمم چی به چیه!) فوقش pdfش رو میخونم.
        زیادی فوق تخصصی نباشه و 0 کیلومتری مثل من هم بتونه باهاش کار کنه. طراحی 3بعدی، و شدیداً ترجیحاً خودش قطعه داشته باشه حاضری و فقط نیاز به لود کردن داشته باشه. بعد به هم وصلشون کنی و یا علی مدد شبیه سازی حرکتی رو رندر کنه و نشون بده!
        غیر از این سه تا هرچی بود فرقی نداره.

ممنون میشم پاسخ بدین.
        دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید. محتاجم بخدا... :cry:
          (کسی با Crocodile technology 3D کرده؟ بنظر بدرد مکانیک و... هم بخوره)
          دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X