ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 13 از 13
    2009/09/01
    1
    0

پاسخ : کلید حفاظت از جان یا کلید (FI)

سلام دوستان
    یه سوالی داشتم
    از اونجایی که حوصله خوندن مطالب رو نداشتم میخوام این سوالو بپرسم وگرنه شاید جواب سوال من تو پست های قبلی بوده باشه
    من برق کشی یه خونه رو انجام دادم و حالا ازم کلید fi میخوان جاهای دیگه ای هم که کار کردم کلید fi استفاده نکرده بودم
    الانم کار برق این خونه تقریبا تمومه(تو مرحله نصبیجاتم) میخوام بدونم چطور باید کلید fi رو نصب کنم
    آیا باید از روز اول تمهیدات واسه نصب این کلیدو در نظر میگرفتم؟؟؟
    یا اینکه سر راه برق ورودی واحدها (بعد از فیوز 25 آمپر کنتور و توی جعبه فیوز قبل از فیدرهای داخلی اعم از پریز و روشنایی) هم میتونم فیوز رو نصب کنم
    اصلا این فیوز فقط باید سر راه پریز ها باشه یا سر راه روشنایی هم میتونه قرار بگیره؟؟؟
    2017/04/12
    2
    0

سلام ممنون از سایت خوبتون
    یه سوال در مورد کلید محافظ جان دارم
    از اونجایی که توی فامیل ما سابقه فوت از طریق برق گرفتگی وجود داره( که یه دختر بچه کوچیک بوده منم بخاطر امنیت خونوادم یه مارک شیله 30میلی آمپری خدیدم و نصب کردم
    جالب اینجاست که برای تست به کلید تست بسنده نکردم و خودم به سیم فاز را با پای لخت روی سرامیک خیلی سریع با پشت دست لمس کردم ولی اتفاقی نیافتاد
    نهایتا سیم فاز خروجی را به لنگه در آهنی زدم و جرقه شدیدی زد و محافظ جان عمل کرد. واقعا باید اینقدر جریان ازش رد بشه؟یا کلید مشکل داره؟
    نمیدونم چرا دیگه به این مارک شیله اعتقادی ندارم شاید نتونست امتحان پس بده
    آیا به عملکرد کلید تست تنها میشه اعتماد کرد؟چون دوتا بچه شیطون توی خونه داریم .ممنون منتظر جوابتون هستم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام ممنون از سایت خوبتون
    یه سوال در مورد کلید محافظ جان دارم
    از اونجایی که توی فامیل ما سابقه فوت از طریق برق گرفتگی وجود داره( که یه دختر بچه کوچیک بوده منم بخاطر امنیت خونوادم یه مارک شیله 30میلی آمپری خدیدم و نصب کردم
    جالب اینجاست که برای تست به کلید تست بسنده نکردم و خودم به سیم فاز را با پای لخت روی سرامیک خیلی سریع با پشت دست لمس کردم ولی اتفاقی نیافتاد
    نهایتا سیم فاز خروجی را به لنگه در آهنی زدم و جرقه شدیدی زد و محافظ جان عمل کرد. واقعا باید اینقدر جریان ازش رد بشه؟یا کلید مشکل داره؟
    نمیدونم چرا دیگه به این مارک شیله اعتقادی ندارم شاید نتونست امتحان پس بده
    آیا به عملکرد کلید تست تنها میشه اعتماد کرد؟چون دوتا بچه شیطون توی خونه داریم .ممنون منتظر جوابتون هستم
    2017/03/11
    67
    118

با درود . . .
    با مدلی که گفتید کار نکردم ولی خودم هم از چند مدل همین رفتار ور شاهد بودم. یادمه برای یکیشون منم سیم رو گرفتم دستم و پام بدون کفش زدم به زمین. انگار نه انگار که برق داره ازم رد میشه ، کلید برای خودش همچنان وصل بود. دیدم نمیشه یه لامپ آوردم زدم به پنجره و فاز بازم خبری نبود. بعد گرفتم سیم فاز رو مستقیم زدم به پنجره و تازه عمل کرد! منم بازش کردم از همون پنجره پرتش کردم بیرون

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 13 از 13