اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کلید لمسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کلید لمسی

سلام
    چطوری میشه با لمس یه صفحه فلزی یه led رو با میکرو خاموش و روشن کرد!

اگه میشه یه توضیحی در موردش بدین! اگه مدار خاصی لازم داره یه شاتیک هم از اون بزارین که دیگه خیلی توپ میشه !
    قربون همتون برم !! :icon_razz:
    ممنونم :smile:
    خدا نور است و من اشعه ای از او ...

پاسخ : کلید لمسی

یکی نبود جواب ما رو بده !! :sad:
    اگه سئوالم ابهام داره بگین لطفاً :rolleyes:

دیدگاه

سلام
      من قبلا یه همچین مداری رو با ترانزستور دیده بودم که جریان ضعیف بدن رو تقویت مکنه مدیه به بیس بهد ترانزیتور فعال میشه.در تو میکرو بعضی وقتا اگر کلید رو پول پ نکنی این اتفاق رخ میده در صورتی که شرط کلید 0 باشه و تو برنامه اون پین رو 1 معرفی کرده باشین.حالا اگه این مشکل رفع شد شما حین روشن کردن و خاموش کردن از دستور زیر استفاده کنی:
      .
      .
      .
      config portb=input
      config pinb.0=1
      dim x as bit
      do
      IF pinb.0=0 then
      toggle X
      end if
      waitms 500
      if x=1 then
      set portb.3
      display on
      end if
      if x=0 then
      reset portb.3
      display off
      end if
      loop
      .
      .
      .

که مثبت بکلایت lcd رو به portb.3 میدی تا بکلایت روشن و خاموش بشه و صفحه با دستور display خاموش و روشن میشه.

موفق باشی
      سه توصیه دارم:
      1.کار 2.کار 3.کار
      ادیسون

دیدگاه

معزرت میخوام از حسین جان این کاری که میخواین بکنین هیچ ربطی به میکرو نداره کافیه یه سیم به - اپ امپ و یه مولت یترن رو به وردی + اپ امپ بدین و دو پایه کناریه مولتی ترن(یا ولوم یا پتانسیو متر)رو به vcc gnd وصل کنین حالا این قدر مولتیترن رو بچرخونین که روی مرز خاموشی و روشنی led که تو خروجی اپ امپ قرار دادین برسین از این به بعد با مقاومت بدن میتونین رو led تاثیر بزارین حالا میتونی led رو ور داری و خروجی رو به پایه میکرو وصل کنی جای کلید لمسی
        علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

من فکر کنم درست منظورم رو نرسوندم!
          ببینید من هدفم اینه با لمس یه جسم فلزی (مثلا دستگیره در) یه پالس یه میکرو ارسال بشه و بوسیله اون حالا برنامه رو وارد یه روتین جدید کنم.

در حقیقت اینجا کلیدی بکار نرفته شاید بهتر بود بگم فرمان لمسی :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط .:: Nevada ::.
            من فکر کنم درست منظورم رو نرسوندم!
            ببینید من هدفم اینه با لمس یه جسم فلزی (مثلا دستگیره در) یه پالس یه میکرو ارسال بشه و بوسیله اون حالا برنامه رو وارد یه روتین جدید کنم.

در حقیقت اینجا کلیدی بکار نرفته شاید بهتر بود بگم فرمان لمسی :redface:
            خوب بستگی داره اگه بتونین به اون فلز یه تیکه سیم وصل کنین که مشکل حله اگر نا
            اگه نه میتونی از یه میدان مغناطیس استفاده کنی یا اگه موقع حرکت میخوای با التراسونیک یا مادون قرمز یا لیزر واسه حرکتش

دیدگاه

سلام
              من هم فکر میکنم بهترین راه استفاده از سنسورای حرکتیه چون غیر دست هر چیز دیگه ای میتونه کنار دستگیره باشه یا بهش برخورد کنه اما بالا پایین رفتن دستگیره هدفش باز شدن دره، نه لزوما نزدیک شدن به دستگیره .

یه خورده مکانیکی فکر کردن هم برای ما برقی ها بد نیستا :applause:
              در میان مردم پی دستی هستم پی گرمای نگاهی حتی در پس این همه چشم سردی غربت انسان پیداست
              در پس، این همه نور این همه رنگ چه کسی میبیند اشک آن کودک را چشم آن مردی را
              که شبانگاه، سر افکنده ز شرم و به یاد طفل اش بی صدا میگرید، می شکند
              آری این شهر من است این همان شهر شما است در پی چشمی باش که نگاه اش آبی است و پر از نم نم باران بهار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omega_adiban

خوب بستگی داره اگه بتونین به اون فلز یه تیکه سیم وصل کنین که مشکل حله اگر نا
                اگه نه میتونی از یه میدان مغناطیس استفاده کنی یا اگه موقع حرکت میخوای با التراسونیک یا مادون قرمز یا لیزر واسه حرکتش
                نه مشکلی نیست !اتفاقا میخوام فقط با یک رشته سیم به میکرو وصل بشه! ولی نمی دونم دقیقا چطوری سخت افزار رو ببندم .(البته نمیدونم نویز اینجا اونقدرا تاثیر گذار هست یا نه)

بازم از توجهتون ممنونم دوست خوبم

دیدگاه

ببین دوست عزیز کافیه با یه اپ امپ یه سیم رو به ورودی - بنفی و تو هوا ولش کنی بعد اون یکی سیم رو به سر وسط پتانسیومتر بدی حالا دو سر دیگه پتانسیومتر رو به تغذیه و زمین بده حالا دستت رو به سیم بگیر و این قدر پتانسیومتر 100 کیلو رو بچرخون تا به مرز خاموشی و روشنی اون led که تو خروجی گزاشتی برسی حالا وقتی دستت رو ورداری اون led برعکس خواهد شد(toggle)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X