اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اسیلاتور با خروجی 1 کیلو هرتز تا 100 کیلو هرتز با atmega8

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اسیلاتور با خروجی 1 کیلو هرتز تا 100 کیلو هرتز با atmega8

سلام.
    با میکرو atmega8 می خوام یه اسیلاتور با خروجی 1 کیلو هرتز تا 100 کیلو هرتز بشه تولید کرد. میشه یه برنامه اب بسکام برام بنویسین
    ممنون

پاسخ : اسیلاتور با خروجی 1 کیلو هرتز تا 100 کیلو هرتز با atmega8

نوشته اصلی توسط feshwari
    سلام.
    با میکرو atmega8 می خوام یه اسیلاتور با خروجی 1 کیلو هرتز تا 100 کیلو هرتز بشه تولید کرد. میشه یه برنامه اب بسکام برام بنویسین
    ممنون
    میخواین استفاده کنین یا یاد بگیرین؟
    اگه میخواین استفاده کنین که باید یکیو پیدا کنین تا واسطون پروژه درس کنه و جاش این جا نیست دوست عزیز ولی اگه میخوای یاد بگیری من راهنماییت میکنم شما هم تلاش کن تا خودت بنویسی

باید از تایمر استفاده کنی
    کتاب علی کاهه به طور کامل توضیح داده کار با تایمر

باید یه تایمر رو راه اندازی کنی و برای فرکانس های مختلف فقط کافیه که عدد استارت تایمر رو عوض کنی
    Config Timer0 = Timer , Prescale = 8

حالا مثلا اگه کریستالت رو 8 مگاهرتز بزاری پس فرکانس کار تایمرت برابر با 1 مگاهرتزه یهنی هر ا میکرو ثانیه یک دونه به عدد تایمرت اضافه میشه و چون تایمرت 8 بیتی هست بعد از 256 میکرو ثانیه پرچم تایمر شما یک میشه و overflow اتفاق میفته و تو یه lable میتونی هر کاری دلت خاص بکنی مثلا یه پین رو toggle کنی تا یه فرکانس روی اون پین ایجاد کنیو اونم نوسان کنه واسط

حال بنویس هر جاش مشکل بود بزار تو صاف و صوفش کنن بچه ها :mrgreen:
    علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

:rolleyes:سلام
      من درگیر همچین مداری بودم.شما نمیتونید خروجی با دقت 1 هرتز داشته باشین و ثانیا زمان حلقه لوپ شما حتی با کریستال 16 مگ هم چند میکرو ثانیه هست

دیدگاه

سلام چطوری میشه با زبان c این کار رو کرد :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X