اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت کننده dc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقویت کننده dc

سلام
    من برای آز الکترونیک 3 باید یه تقویت کننده دی سی طراحی کنم و مشکل من اینه که گین این تقویت کننده به نسبت مقاومت های کلکتور و امیتر بستگی داره و نمی شه گین بالایی گرفت چون نقطه کار ترازیستور هم به همین مقاومت ها بستگی داره و وقتی از بار فعال استفاده می کنم در واقع دو تا کلکتور رو به هم وصل می کنم که این هم مشکل خودش رو داره یعنی نقطه اتصال دو تا کلکتور رو نمی شه حدث زد که ولتاژش چقدره چون این نقطه از جای دیگه ای درایو نمی شه و برای طبقات بعد به dc این نقطه احتیاج دارم.ضمنا نباید از IC استفاده کنم.
    لطفا کمک کنید.
    البته این تاپیک رو تو قسمت مدار های انالوگ مطرح کردم ولی کسی جواب نداد.
    گفتم شاید اینجا بچه هایی ساختار داخلی تقویت کننده های dc رو بلدن جواب بدن.
    بد جوری لنگشم. :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
    :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
    ای با من و پنهان چو دل از دل سلامت میکنم توکعبه ای هر جا روم قصد مقامت می کنم
    هر جا که هستی حاضری از دور در ما نا ظری شب خانه روشن میشود چون یاد نامت میکنم
    گه همچو باز آشنا بر دست تو پر میزنم گه چون کبوتر پرزنان آهنگ بامت می کنم

مرا گویی تورا با این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم اگر مرغ هوایی این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم من چه دانم

پاسخ : تقویت کننده dc

اگه بخوای یه تقویت حدودا 10-20 برابر داشته باشی باید حتما از ترانس استفاده کنی . اینطوری که اول از ورودی DC به کمک IC 555 (البته می تونی مدارات داخلیش رو از دیتا شیتش در بیاری و خودت ببندیش) یه پالس مربعی تولید می کنی و بعد همون طور که خودت گفتی از یه مدار پوش پول ردش می کنی و به یه ترانس می دی . از اینجا به بعدش فقزط می مونه یه AC به DC که با یه پل یکسو کننده خروجی DC تقویت شده می گیری

دیدگاه

پاسخ : تقویت کننده dc

ممنونم از اینکه وقت گذاشتی و جواب دادی .
      ولی این روش فکر می کنم خطای خیلی زیادی ایجاد بکنه.
      این مساله برای دو سال پیشه نمی دونم چطوری این مشکل رو حل کردم یادم نیست.
      ای با من و پنهان چو دل از دل سلامت میکنم توکعبه ای هر جا روم قصد مقامت می کنم
      هر جا که هستی حاضری از دور در ما نا ظری شب خانه روشن میشود چون یاد نامت میکنم
      گه همچو باز آشنا بر دست تو پر میزنم گه چون کبوتر پرزنان آهنگ بامت می کنم

مرا گویی تورا با این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم اگر مرغ هوایی این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم من چه دانم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X