اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایزوله کردن ولتاژ ورودی به میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایزوله کردن ولتاژ ورودی به میکرو

سلام
    می خوام ولتاژ dc در رنج 300 تا 320 ولت رو به رنج 4 تا 5 ولت dc تبدیل کنم در ضمن باید ایزوله هم باشه تا میکرو نسوزه
    لطفا در این زمینه راهنماییم کنید
    مرسی

پاسخ : ایزوله کردن ولتاژ ورودی به میکرو

برید بازار و یه ترانس 220 به 9 ولت بخرید بعد اونها رو با یه پل دیود dc کنید بعد با یه خازن صافی بزرگ مثلا 470 میکرو فاراد صاف کنین و بدید به ورودی یه 7805 و خروجی کاملا ثابت بگیرید ترجیحا تو ورودی و خروجیه 7805 یه 100 نانو موازی کنید و تو خروجی یه خازن 330 میکرو به بالا بزارید

دوست عزیز جای این تاپیک تو قسمت الکترونیک بود نه اینجا و در ضمن اگه در موردش سرچ میکردید هم زودتر به جواب میرسیدید هم نظم سایت به هم نمیریزه.موفق باشید
    علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

سلام آقا امید ... این دوستمون میخوان ولتاژ دی سی رو تضعیف کنند ... که فکر میکنم توی خوندن پست ایشون دقت نکردید/

سوال اول اینکه :
      این ولتاژ دیسی قراره تغذیه ی میکروی شما رو تامین کنه یا فقط قراره توسط پایه های ورودی میکرو سنس بشه ؟؟
      That`s It ...I`m out of here

دیدگاه

خوب بهترین روش تقسیم مقاومتی هست
        اگه جریانت بالاس از رنج های مقاومتی بالا استفاده کن و وات بالا

دیدگاه

سلام
          ولی اگه از تقسیم مقاومتی استفاده کنم احتمال سوختن مقاومت هست و ولتاژ 300 ولت می افته رو میکرو و ......
          یعنی ایزوله نیست
          در ضمن می خوام ولتاژ متغیر باشه
          مرسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ErfanEA
            سلام آقا امید ... این دوستمون میخوان ولتاژ دی سی رو تضعیف کنند ... که فکر میکنم توی خوندن پست ایشون دقت نکردید/

سوال اول اینکه :
            این ولتاژ دیسی قراره تغذیه ی میکروی شما رو تامین کنه یا فقط قراره توسط پایه های ورودی میکرو سنس بشه ؟؟
            سلام مرسی از اینکه با دقت بودید
            می خوام ولتاژ توسط پایه های ورودی میکرو سنس بشه ولی ایزوله باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HamidAhmadi
              سلام
              ولی اگه از تقسیم مقاومتی استفاده کنم احتمال سوختن مقاومت هست و ولتاژ 300 ولت می افته رو میکرو و ......
              یعنی ایزوله نیست
              در ضمن می خوام ولتاژ متغیر باشه
              مرسی
              نمیشه گفت اگه ایزوله نباشه میکرو میسوزه ... وقتی میکرو میسوزه که ولتاژ پیش بینی نشده ای روی پایه ها قرار بگیره . که شما اگه میدونی ولتاژت بیشتر از 320 نمیشه خیالت راحت باشه
              ولی :
              میتونی از اپتوکوپلر استفاده کنی ....
              توی دیتاشیت اپتو کوپلرها جریان ورودی لازم برای راه اندازیش نوشته شده ... مثلا مینیممش نوشته 10 میلی آمپر...
              خب شما هم ولتاژ 320 ولت دارید .. با صرف نظر از ولتاژ فروارد امیتر اپتوکوپر میتونی بگی مقاومت سری شده با ورودی اپتو کوپلر میشه : 320/10 = 32 کلیو اهم .. که میتونی به جاش 30 یا 27 کیلو بزاری ...
              توان مقاومت هم باید حساب کنی یعنی 10*10*30 = 3 وات ... یعنی باید از مقاومت های 3 وات به بالا استفاده کنی ....

این هم شکلش :
              That`s It ...I`m out of here

دیدگاه

برای ایزوله کردن استفاده از اپتوکوپلر مناسب به نظر می رسه اما شما جواب برای کم کردن ولتاژ دوست عزیزمون ندادید برای کم کردن ولتاژ نمیشه از مقاومت استفاده کرد مسئله توان و افت ولتاژ در جریان های مختلف (omega) چند راه متنوع وجود داره اما بستگی به کار شما داره لطفاً توضیح بیشتر بدید آیا هزینه مهمه؟ تا بشه مدار خوب پیشنهاد داد.

دیدگاه

والا این دوستمون درست کارشون رو نمیگن.میخوان ولتاژ رو اندازه بگیرن یا فقط بفهمن که ولتاژ وجود داره یا نه.مثلا اگه فق بخوان بفهمن که ولتاژ وجود داره یا نه خوب کارهای بسیار ساده تری میشه کرد.مثلا با یه رله 220 ولت کار رو راه انداخت

دیدگاه

می خوام به ازای 300 بشه 4 ولت و به ازای 320 ولت بشه 5 ولت
                    تا بدم به A/D میکرو
                    در واقع می خوام مقدار ولتاژ پیدا کنم
                    هزینه هم مهمه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X