اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حذف نویز های کنتاکتور ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حذف نویز های کنتاکتور ها

سلام
    دوستانی که کار صنعتی کردن کمک کنن
    خیلی از دوستان با کنتاکتور کار کردن من با میکرو چند تا کنتاکتور رو قطع و وصل میکنم در حین کار متوجه شدم که اگه کنتاکتور خوب نچسبه مدارم رو ممکنه ریست کنه
    میتونید یه دماسنج ساده درست کنید و رو ال سی دی نمایش بدین
    بعد از اونجایی که برق گرفتین یه کنتاکتور رو مرتب و سریع قطع و وصل کنین ببینید که به سادگی مدار ریست میشه
    از خازن 104 پلی استر هم استفاده کردم و این ریست شدن رو خیلی کم کرده ولی باز هم احتمالش هست
    یه نمونه دستگاه آلمانی دارم که امکانش نیست بازش کنم :cry: اون اصلا این مشکل رو نداره به نظرتون چیکار کرده؟
    نظرتون در مورد این چیه ؟ LM2576T
    همچین رگولاتوری ممکنه این مشکل رو حل کنه؟
    دنبال کار میگردم تو تهران کسی سراغ داره

پاسخ : حذف نویز های کنتاکتور ها

در مورد نویز این کنتاکتور ها و وسایلی که به میکرو کار میکنن و این کنتاکتور ها روشون اثر میزاره لازمه موارده زیر رعایت بشه

- حد المکان از نوسان ساز مستقل خارجی استفاده بشه ( نه از کریستال خارجی و نه از از نوسان ساز داخلی میکرو )

- از محفظه های آلومیومی یا استیلی برای حذف نویز الکترومغناطیسی استفاده کنید .

- از فیلتر های RC و LC و یا RLC جهت رفع نویز های الکتریکی وارد شونده از طربق منبع تغذیه استفاده کنید .

- از دیود های دمپینگ جهت رفع و مسدود کردن جریان های برگشتی استفاده کنید .

آزمایش کنید و نتیجه رو بگید .

مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

پاسخ : حذف نویز های کنتاکتور ها

آقا دمت گرم کامل گفتی
      میشه یه مدار منبع تغذیه خوب واسم بزاری؟
      که تمام این نکات توش رعایت بشه
      دنبال کار میگردم تو تهران کسی سراغ داره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X