اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شروع کار با میکرو و مشکلات Programmer !!!!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شروع کار با میکرو و مشکلات Programmer !!!!!!

سلام
    من 3سال پیش!! یک پروگرامر STK200/300 خریدم ، واصلا باهاش کار نکردم . تا اینکه حالا فیلم یاد هنوستان کرده :icon_razz: وتصمیم گرفتم شروع به یاد گیری AVR کنم . ولی هر چه تلاش کردم راه نیافتاد . با خودم گفتم برای اینکه از درد سر programmer خلاص بشم سریع یه USBAsp پرگرامر از فروشگاه سایت ECA بخرم که کارم سریع راه بیافته . ولی هر چه تلاش میکنم با سه تا آی سی میکرو که دارم جواب نمیده و پیغام خطا میده( پیغام های خطا در زیر آمده ) . چطور بفهمم که IC های Micro سالم هستند ؟ ( چون جای که هستم خبری از قطعه فروشی نیست :sad: که IC جدید بخرم )
    لیست خطاها :
    1 - Chip enable program error
    error : could not find USBASP device - 2

پاسخ : شروع کار با میکرو و مشکلات Programmer !!!!!!

سلام . اولی در صورتی ظاهر میشه که یا میکروتون تغذیه نداشته باشه یا میکرو سوخته باشه یا اینکه دکمه های روی پروگرامرتون (البته اگه دکمه ای داشته باشه) تنظیم نباشن .ممکنه پروگرامرتون دکمه ی سرعت داشته باشه که در صورت استفاده از کریستال خارجی باید این دکمرو پایین قرار بدید در غیر این صورت این مشکل به و جود میاد .
    ومورد دوم در صورتی که درایور پروگرامرتونو نصب کردید اگر این خطا اومد پروگرامر رو یه بار از کامپیوتر جدا کنید, و دوباره وصل کنید .

بازم اگر مشکلی داشتید بگید . موفق باشید .

براي داشتن چيزهايي که تا کنون نداشته ام - بايد کسي باشم که تا کنون نبوده ام .
    http://www.elec4u.ir

دیدگاه

پاسخ : شروع کار با میکرو و مشکلات Programmer !!!!!!

سلام این کارایی که دوستمون گفتن درسته شما این کارا رو انجام بده اول کابل پروگرمر رو وصل کن بعد میکرو رو بذار تو سوکت در این لحظه چند تا احتمال وجود داره یکی این که اگه میکرو سالم باشه و شما Read fuse bit رو بزنید اون پایین نرم افزار پیغام میده، اگه مشگل داشته باشه همون پیغام دوم رو میده
      " علت هر شكستي عمل كردن بدون فكر است" الكس مكنزي

[move](---> موسیقی ایرانی <---) [/move]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X