اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

به نظر شما یه استاد دانشگاه واسه چی مقاله مینویسه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

به نظر شما یه استاد دانشگاه واسه چی مقاله مینویسه؟

سلام
    یه سوال ---- من یه سوال دارم به نظر شما یه استاد دانشگاه واسه چی مقاله مینویسه؟> استادی که فقط حاضر مقالاتشو رو در کنفرانسهای بین المللی رجیستر کنه / واسه بورسیه شدن واسه ادامه تحصیل در خارج از کشور؟ فکر کنم این تنها دلیله ... نظر شما چیه ؟ اصلا چرا بعضی از استادا این کارو میکنن مثلا من توی دانشگاهم گروه کامپیوتر یکی دوتا استاد اینجوری ان بقیه اصلا دنبال این چیزا نیستن .. چرا؟ هدف چیه / نگین بالا بردن سطح علمی و ... از این حرفا چون این دلایل نیست .
    ممنون
    [url=http://wiki.eca.ir/]http://www.ecapic.ir/image/ECA-091005091909.gif[/url

پاسخ : به نظر شما یه استاد دانشگاه واسه چی مقاله مینویسه؟

یه سوال دیگه هم کاش به سوالت اضافه میکردی
    چرا توی کشور ما بیشتر همه علاقه دارن فقط علم رو بصورت تئوری تولید بکنن
    همین مقاله ها چقدر اونا عملی توی صنعت کاربردی میشن یا میشه تجربه اشون کرد؟
    :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا حاجی زاده
      یه سوال دیگه هم کاش به سوالت اضافه میکردی
      چرا توی کشور ما بیشتر همه علاقه دارن فقط علم رو بصورت تئوری تولید بکنن
      همین مقاله ها چقدر اونا عملی توی صنعت کاربردی میشن یا میشه تجربه اشون کرد؟
      :smile:
      سلام من به این سوالتون جواب میدم ... میدونین چرا ؟ چون معمولا باور نداریم که میشه یه ایده تئوری رو عملی کرد همیشه میخوایم 100% مطمئن باشیم طرح جواب میده و با راحتترین و کم هزینه ترین راه به هدف برسیم یه جورایی ما ایرانیا اهل ریسک نیستیم اینجا فکر نو و خلاق چندان خواهان نداره چون هر ایده جدیدی درصدی هم ریسک داره اصلا طرح نو اگه ریسک نداشته باشه اگه به نتیجه اش 100% مطمئن باشی که دیگه طرح نو نیست . اون موقع میشه کپی . ما مصرف کننده ایم ... مقاله ها رو میشه عملی کرد البته اگه واقعا ارزش علمی داشته باشه . هر مقاله و ایده ای که ارزش عملی شدن نداره . اما بسترش باید فراهم باشه یعنی باید حمایت بشه .باید واسه فکر خلاق و نو ارزش قائل شد ... چیزی که متاسفانه توی مملکت ما وجود نداره اگرم باشه واسه همه نیست انحصاریه . جز تاسف کاری نمیشه کرد ایکاش میشد این ارزشها و واقعیت ها باور شن ...

دیدگاه

درستی زدی وسط خال
        مشکل کجاست؟
        خوب خیلی راحت میشه علت یابی کرد نمیخوام مسیر تاپیک رو منحرف بکنم چون آخر بحث باز مباحث سیاسی تکراری و خسته کننده .......
        خوب چاره کار چیه؟
        حداقل در حد خودمون؟
        خوب اینجا هر کسی میتونه برای خودش یه ایده یا نظر خاصی داشته باشه
        مهم فقط اینکه هر کسی بتونه خودشو از این مسله دور بکنه
        یعنی عالم بی عمل بودن
        خود من سرپا ایرادم یکی از ایرادهام همینه
        خیلی تلاش میکنم ازش دور بشم
        امیدم فقط به خداست
        موفق باشید :smile:

دیدگاه

سلام
          منم با نظرتون موافقم ولی فکر کنم من یکم با بقیه فرق داشتم چون تا زمانی که راه افتادم 8تا مگا 8 و 2 تا مگا32 و یه lcd2x40 کاراکتری رو به باد فنا دادم تا دیگه الان نفس کشی وجود نداره(میکرو ها رو میگم شاخ همشون رو شکوندم)!!!
          یا علی

دیدگاه

به نظر من در کشور ما تا وقتی شرکت های انحصاری وجود دارند که به آقازاده ها وصل هستند.و ایران به بازار جهانی وصل نشود تا رقابت به وجود آید و تا زمانی که دولت از نخبگان علمی حمایت نکند هیچگاه هیچ فردی این ریسک را نمی کند که یک مقاله 50 پنجاه را به عمل و محصول تولیدی تبدیل کند و دیگر تعجب ندارد که یک استاد دانشگاه که باید الگوی ما باشد هدف او فقط دادن مقاله های بی اساس و بدون پشتوانه های آزمایشگاهی برای خروج از کشور یا افزایش حقوق ماهیانه باشد.جالب است این آقایان آقازاده هر سال اعلام می کنند که چند ده درصد به تعداد مقالات کشور اضافه شده اما هیچگاه اعلام نمی کنند که چند درصد از این مقالات به محصول صنعتی و کاربردی تبدیل شد و بعد این آقایان در خیال باطل خود فکر می کنند که کشور رو به پیشرفت است :cry2:
            کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
            ولتر

دیدگاه

استاد ها هم انگیزها های متفاوتی دارند ولی عموما وقتی درجهٰ دکتری گرفته میشه از استادیاری ... دانشیاری...استاد(که ما همشون رو استاد میگیم :mrgreen توسط همین چیزا عمدتا طی میشه...
              اینکه بعضیها بیخیال اند هم به خاطر اینه که همین استادها هم در زمان دانشجوئی هرکدوم یه جوری بودن دیگه....همه که یه دید و نگاه ندارند....
              منم یه انتقادی بکنم...تجربه خوبه ... علمم خوبه
              به نظرم توی جامعهٰ ما دیگه داره به شکل شعاری با این قضیهٰ تجربه برخورد میشه
              هر چیزی جایگاه داره و البته هر دوشون خوبن یعنی کسی که هر دو داره خوب بهتره ولی شرایطی رو در نظر بگیرین که مثلا کاری هست که درگیر طراحی میشین (منظورم پیشبرد یه چیزی هست...نه مثلا طراحی فلان با AVR) خوب لازم میشه که تحقیقات علمی بشه و ... اولویت کارفرما:
              اول: عالم با تجربه...........دوم: عالم بی تجربه...............سوم: استادکار ماهر ولی بدون علم (منظورم آکادمیک)
              سناریو دوم: طراحی سیستم رو چینی ها انجام دادن و توی شرکت نصبش کردن حالا کارفرما یه عده میخواد که با سیستم کار کنن:
              اول: شخص باتجربه تر ...........دوم:شخص با تجربه متوسط یا نه چندان مربوط :nice:............سوم:سنگ بترکه: عالم بی تجربه پر مدعا :nerd:

به نظر من امروزه کسی که بتونه خوب خودشو تطبیق بده موفق تر هست....و البته تجربه و علم هردوشون امتیاز مثبت اند ولی باید دقت بشه که در هر جائی یکیش اولویت بالاتری داره...

دیدگاه

حالا که بحث مشکلات شد هر چند اینجا طبق موضوع تاپیک نیست ولی چون بحث شد و بحث جالبی هم هست اینو دوست دارم اضافه کنم که توی کشوری مثل آمریکا یکی از معمول ترین مدلها اینه که صنعت و دولت میان با پروفسورهاشون در اون حوزهٰ مورد نظرشون قرارداد تحقیقاتی میبندن و پولهای کلانی اینجا خرج میشه (که به نظرم کلید قدرت علمی و نظامی آمریکاست)...اون پروفسور واسه خودش از دانشجوهای مقاطع مختلف که روی اون موضوع کار کردن از سراسر جهان استخدام میکنه......منشی داره...آزمایشگاه داره و کلی چیزای دیگه ....خیلی بیشتر از یه نمایندهٰ مجلس در ایران امکانات و قدرت و پول در اختیارش قرار میگیره و سعی میکنه که پروژه رو (که البته جز علائقش هم هست) انجام بده و نتیجه این میشه که درصد بیشتر تولیدات علمی ازین کشور در میاد و بعد این به نفع کشور هست و کشور ثروتمندتر و :twisted: میشه :mrgreen: و بعد قلابش واسه جذب نخبگان کشورهای جهان سوم تیزتر و به این ترتیب این سیکل ادامه داره (البته خیلی ایده الیستی گفتم :mrgreen
                واسه همین هست که یکی از راهکارهی نجات از بحران اقتصادی سرمایه گذاری در دانشگاه هاشون اعلام شده....
                به نظر من این ارتباط صنعت و دانشگاه بنا به دلایل زیادی در کشور ما نمیتونه پیاده بشه...تلاشهائی شده و به خاطر مشکلات ساختاری تر عملی نیست.....
                مدل چینی شاید برای کشور ما مناسب تر باشه ولی این توسعه بیشتر ازینکه مبنی علمی داشته باشه مبنای کارگرهای ارزان کمونیستی داره
                شایدم مدل هندی و شایدم مدل ایرانی بهتر باشه....

دیدگاه

یه سوال : این درجه استادی ، استادیاری ، دانشیاری ، و ... چیه ؟ جریان بالا بردن درجه شغلی چه طوره ؟ مثلا یه استاد دانشگاه با مدرک فوق لیسانس درجه اش فکر کنم استاد هست / البته زمانیکه رسمی شه یعنی عضو هیات علمی شه . چون اگه رسمی نباشه درجه و عنوانش میشه مربی . حالا استادی با شرایط داشتن مدرک فوق لیسانس با ارائه دادن مقالات به کنفرانسهای بین المللی درجه اشو بالا میبره؟ چه طوری؟ این کنفرانسها نوعش تاثیر داره ؟ مثلا در ISI باشه چه طوره ؟ کنفرانسهای ISI فکر کنم دارای بیشتری تاثیر باشن ، درسته ؟ اصلا چه تاثیری واسه اون استاد داره؟ میتونه بورس شه واسه دکترا ؟ توی حقوقش تاثیر مییذاره؟ الان حقوق یه هیات علمی چقدره با مدرک فوق لیسانس؟ راستی یه کنجکاوی دیگه حقوق استادارو ماهی بهشون میدن توی دانشگاه آزاد یا نه ترمی حساب میکنن؟ اصلا چه طوری حساب میکنن؟ به تعداد دانشجوهای ثبت نام کرده در اون کلاس ربط داره یا نه به میزان ساعت حضور در دانشگاه ؟

دیدگاه

جدول JRK :

http://www.bpj.ir/ViewContent.aspx?PageID=54

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ellisa
                      یه سوال : این درجه استادی ، استادیاری ، دانشیاری ، و ... چیه ؟ جریان بالا بردن درجه شغلی چه طوره ؟ مثلا یه استاد دانشگاه با مدرک فوق لیسانس درجه اش فکر کنم استاد هست / البته زمانیکه رسمی شه یعنی عضو هیات علمی شه . چون اگه رسمی نباشه درجه و عنوانش میشه مربی . حالا استادی با شرایط داشتن مدرک فوق لیسانس با ارائه دادن مقالات به کنفرانسهای بین المللی درجه اشو بالا میبره؟ چه طوری؟ این کنفرانسها نوعش تاثیر داره ؟ مثلا در ISI باشه چه طوره ؟ کنفرانسهای ISI فکر کنم دارای بیشتری تاثیر باشن ، درسته ؟ اصلا چه تاثیری واسه اون استاد داره؟ میتونه بورس شه واسه دکترا ؟ توی حقوقش تاثیر مییذاره؟ الان حقوق یه هیات علمی چقدره با مدرک فوق لیسانس؟ راستی یه کنجکاوی دیگه حقوق استادارو ماهی بهشون میدن توی دانشگاه آزاد یا نه ترمی حساب میکنن؟ اصلا چه طوری حساب میکنن؟ به تعداد دانشجوهای ثبت نام کرده در اون کلاس ربط داره یا نه به میزان ساعت حضور در دانشگاه ؟
                      شرمنده جواب سوال من در این لینک نیست این مربوط به اعضای باشگاه دانش پژوهان جوان هست ... یه استاد که الزما عضو باشگاه نیست .

دیدگاه

اگه اینجا رو به دقت مطالعه کنیم , میبینیم که ... .

http://profs-against-plagiarism.blogspot.com

دیدگاه

ممنون ... عجب ... کپی که در کشور ما یه اصله ... اما راستی مثلا یه تحقیق مینویسی با استفاده از مطالب توی اینترنت که حالا کسای دیگه ای اونو جمع آوری کردن ... اینم کپیه؟ :question: :question: :question: oo:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ellisa
                            ممنون ... عجب ... کپی که در کشور ما یه اصله ... اما راستی مثلا یه تحقیق مینویسی با استفاده از مطالب توی اینترنت که حالا کسای دیگه ای اونو جمع آوری کردن ... اینم کپیه؟ :question: :question: :question: oo:
                            نه backup هست :mrgreen:

خوب معلومه کپی کپیه حالا چه از روش بنویسی چه کپی بزنی چه دانلود کنی

یه داستان بگم شرمنده سعی میکنم زود تمام بشه:

این مساله تیوری و عملی و یا کاهش هزینه نیست.این داستان سری دراز دارد
                            من بیچاره رفتم واحد پژوهش دانشگاه گفتم اقا اینم طرح در حد تیم ملی واسه علوم نظامی(اخه تو برد زده بودن پروژه هایی که مصرف نظامی دارن اولویت میدیم و ...)
                            اقا رفتیم طرح و نشون دادیم گفتیم اینه اونه توپه فلان میکنه چنان میکنه(حالا بماند طرح چی بود )گفت خوبه اقا عالیه یه هفته صبر کن تا بره تهران تایید بشه (هزینه 5 میلیون)فقط این رو امضا کن .اقا ما هم خوندیم دیدیم نوشته حق ساخت جای دیگری نداری .شما فقط سازنده هستین و این طرح مربوط به دانشگاه ازاد است و...
                            ما هم گفتیم بازم اشکال نداره می خوام که بچه نخوره و امضا کردیم
                            اقا به همون نام ونشون ما رو 3 ماه تو هوا نگه داشتن(نامرد نمیگفت نمیشه که خلاص بشیم)اخرش گفت نه هزینش سنگینه تایید نکردن .
                            تازه چند وقت بعد خبرش رسید که استاد x یه پروژه ربات مین یاب داده و تایید شده از طرف دانشگاه با قیمت 15 میلیون تومن(خدایی پروژه من 6 تای اون ارزش داشت)

نتیجه کلی رو من نمیگم دیگه خودتون تا تهش رو بخونین.....

اونوقت شما انتظار دارین با یه مقاله دستتون به جایی بند بشه یا میخواین بدونین واسه استاد چه قدر میارزه که چی؟بابا ول کن.دستتو بزار رو کلات که باد نبره.چشم ها را باید بست طور دیگر باید دید(این شعر عاشقانه نیست اگه فکرشو کنی :cry2: )
                            علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

حالا من یه چیز جالب بگم بهتون من یه دانشجویی رو میشناسم که به خاطر اثبات اینکه میتونه یه نظریه که چه عرض کنم یه سری تحقیقاتی رو که واسه نوشتن یه برنامه کامپیوتری کرده بود رو جمع و جور کرد و جسارتا اونو در قالب یه مقاله به چند تا کنفرانس فرستاد به لطف خدا در تموم اون کنفرانسا مقاله اش پذبرفته شد ... اوایل جدی نگرفت فکر کرد شوخیه شایدم به ارزش اون کنفرانس شک کرد رفت پژوهش دانشگاه ببینه اونا چی میگن اوایل استقبال کردن چون اون دانشجو گفت من قصد رفتن ندارم فقط میخوام یه سهمیه ارشد واسم محسوب شه که آیا میشه یا نه؟ تا اینکه مقاله اش در ISI پذیرفته شد دوباره رفت پژوهش دانشگاه اما اینبار انگار قضیه جدی شد دیدن نه بابا مقاله یه ارزشی داره که اینجوری واسش دعوتنامه اومده ... اون موقع پا سکاری دانشگاه شروع شد .... نهایت بهش گفتن اگه مقاله با نام یه استاد باشه ( هیات علمی) دانشگاه بخاطر اون استاد حمایت میکنه و از این حر فا ... تشویقی واسه استاد .. ترفیع درجه واسه استاد ... و طبق قانون جدید که به هر دانشجوی دانشگاه آزاد دارنده مقاله در مجلات ISI عضو باشگاه 500000 تومن بعنوان تشویق باید بدن .. میره رو هوا و عملا دانشجو ارزشی نداره ... متاسفم واسه خودم که دانشجوی شریف آزاد و ایرانم ... که ارزشی واسه علم و سواد قائل نیستن همه چی با بند پی هست و بس .
                              راستی یه چیزی دیگه رو بگم ... کپی استفاده غیر اخلاقیه .... اما به نظر من اگه مثلا من اطلاعاتی که در مورد سیستمهای خبره دارم ( منظورم حوزه اطلاعاتی خودمه) رو در سایت قرار میدم ... حالا اگه آقا یا خانوم ایکس اونو برداره پرینت کنه و بعنوان تحقیق تحویل بده به نظرم غیر اخلاقی نیست چون من میتونستم اصلا این اطلاعات رو در سایت قرار ندم از طرفی شاید افراد دیگه ای هم همین نظرات رو داشته باشن بنابراین این کپی نیست حالا هر کس نظری داره ممنون میشم دوستان نظراتشون رو بگن .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X