اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نمایش آدمک روی LED ماتریسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نمایش آدمک روی LED ماتریسی

من دانشجوی کامپیوتر هستم و به فرموده استادم مجبور شدم سیستم چراغ راهنمایی رو با avr شبیه سازی کنم . تا الانش با استفاده از این سایت و کتاب آموزشی خیلی خوب پیش رفته "اما به سختی" . در واقع 90 درصد کار رو انجام دادم "انصافا خیلی خوب شده استاد همینو دید کف کرد چشاش سوخت" فقط مونده روی led ماتریسی بتونم یه آدمک یه بار در حال راه رفتن و یه بار ایستاده نشون بدم "مثل چراغ راهنمایی واقعی".

حالا کمکی که میخوام از شما اینه که بگین چجوری میتونم روی تک تک led ها کار کنم یعنی با چه روشی یکی از مجموعه رو خاموش یا روشن کنم . اگه پروژه کوچیکی رو هاردتون خاک میخوره ممنون میشم بهم بدین یا یه شبه کد یا چیزی واسه کد ویژن واسم بنویسین .

قربون سوادتون.

پاسخ : نمایش آدمک روی LED ماتریسی

نوشته اصلی توسط amir3408
    من دانشجوی کامپیوتر هستم و به فرموده استادم مجبور شدم سیستم چراغ راهنمایی رو با avr شبیه سازی کنم . تا الانش با استفاده از این سایت و کتاب آموزشی خیلی خوب پیش رفته "اما به سختی" . در واقع 90 درصد کار رو انجام دادم "انصافا خیلی خوب شده استاد همینو دید کف کرد چشاش سوخت" فقط مونده روی led ماتریسی بتونم یه آدمک یه بار در حال راه رفتن و یه بار ایستاده نشون بدم "مثل چراغ راهنمایی واقعی".
    حالا کمکی که میخوام از شما اینه که بگین چجوری میتونم روی تک تک led ها کار کنم یعنی با چه روشی یکی از مجموعه رو خاموش یا روشن کنم . اگه پروژه کوچیکی رو هاردتون خاک میخوره ممنون میشم بهم بدین یا یه شبه کد یا چیزی واسه کد ویژن واسم بنویسین .
    قربون سوادتون.
    با سلام

دوست گرامی

سیستم چراغ راهنمایی ، با نمایش حرکت و یا ایستادن یک شکل آدم ، بر روی یک ماتریس ال ای دی ، کاملا متفاوته ، و نظر کاری ، شباهتی به هم ندارند .

برای شروع ، پیشنهاد میکنم ، با یه مقدار جستجو در همین فروم ، به نوشته های سودمند دوستان که دی این زمینه ( نمایش کاراکتر بر روی دات ماتریس ) به نگارش درآمده مراجعه بفرمایید .

دیدگاه

امیر خان جسارتا عرض کردم همه کارها انجام شده و سیستم دقیقا مثل دنیای واقعی فرمان میگیره از کاربر و اجرا میکنه تنها چیزی که مونده همین آدمک کذایی هست که اگه دوستانی مثل خود شما یه راهنمایی "حتی شبه کد هم کافیه" بکنن من از استاد نمره خوبی میچاپم :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir3408
        ...........همه کارها انجام شده و سیستم دقیقا مثل دنیای واقعی فرمان میگیره از کاربر و اجرا میکنه تنها چیزی که مونده همین آدمک کذایی هست ..................
        از چه محیطی برای شبیه سازی استفاده فرمودید ؟ پروتیوس ؟

دیدگاه

بله پروتیوس و کدویژن اگه لازم بود میتونم یه اسکرین شات هم از اجزای پروژه ارائه کنم .

ممنونم که پیگیر هستین .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir3408
            بله پروتیوس و کدویژن اگه لازم بود میتونم یه اسکرین شات هم از اجزای پروژه ارائه کنم .
            ...................
            در نظر دارین که این انیمیشن رو بر روی چه ماتریسی ( چند سطر - چند ستون ) نمایش بدید ؟

دیدگاه

امیر خان حالت انیمیشن نخواهد داشت مثل چراغ های توی خیابونا وقتی یه طرف چراغش سبز هست روی ماتریس یه آدمک که ایستاده خواهد بود و وقتی قرمز هست آدمک به نظر میرسه که راه میره. من موندم که چجوری یه LED دلخواه رو روی ماتریس روشن یا خاموش کنم چون انگار روش خاصی داره و به پایه هاش مقادیر مخصوصی باید داشته باشه .

یه مثال توی کتاب دیدم که هیچ توضیحی در مورد کدهایی که نوشته نداده و نتونستم ازش استفاده کنم . اون حرف H رو روی ماتریس نشون میداد .

اندازش هم که اگه با 5*7 بشه "اگه اشتباه نکنم" که پایه های کمتری داره خوبه .

دیدگاه

دوستان من منتظر راهنمایی شما هستم.

دیدگاه

:bye امیدوارم برای انجام پروژت به دنبال ساخت چراغ راهنمایی رو اینترنت serach نکرده باشی چون چیزی پیدا نمی کنی. چراغ راهنمایی در واقع یه نوع تابلو روانه که تنها تفاوتش اینه که اولاً خیلی سادرته و ثانیاً چیزی که نشون میده معمولاً ثابته (یا عکس ثابت، یا انیمیشن ثابت، ای متن ثابت). در واقع تابلوی چراغ راهنمایی ساده شده تابلو روانه. بنابراین شما هم اگر پروژه نمونه می خوای تنها کاری که باید بکنی اینه که به دنبال تابلو روان Serach کنی تا کلی پروژه مرتبط پیدا کنی. :nerd:

دیدگاه

دوست من ممنون از توجهی که کردی . من همه کارهام رو کردم و از ابنترنت هم چیزی گیرم نیومد 2 تا خیلی سادش رو پیدا کردم که به درد نمیخورد . پس آستینامو بالا زدم و خودم نوشتم .

اگه این ماتریسم راه بندازم آماده تحویل هست . البته اگه دوستای دیگه بگن چجوری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir3408
                      دوست من ممنون از توجهی که کردی . من همه کارهام رو کردم و از ابنترنت هم چیزی گیرم نیومد 2 تا خیلی سادش رو پیدا کردم که به درد نمیخورد . پس آستینامو بالا زدم و خودم نوشتم .

اگه این ماتریسم راه بندازم آماده تحویل هست . البته اگه دوستای دیگه بگن چجوری
                      با سلام

دارم یه برنامه بصورت نمونه ، شبیه چیزی که نیاز دارید را در پروتیوس اجرا میکنم ، به محض آماده شدن ، اینجا قرار خواهم داد.

دیدگاه

امیر خان منت میزاری سرم ممنون از بزرگواریت من تا یک هفته برای تکمیلش وقت دارم پس به برنامه های دیگت هم برس.

دیدگاه

با سلام

یه برنامه دست و پا شکسته ، فقط برای نمونه

بدلیل عدم وجود دات ماتریس دو رنگ ، از دو دات ماتریس سبز و قرمز استفاده شده

کلید قطع = نمایش حرکت
                          کلید وصل = نمایش ایست

http://rapidshare.com/files/235201835/hazard.rar.html

دیدگاه

امیر خان خدا چرخ avr هات رو برات بچرخونه من مشکلی دارم .

با پروتیوس 6.9 و 7.1 و 7.2 نمیتونم فایل رو باز کنم میگه با ورژن بالاتری ساخته شده . اگه یه لطفی بکنی اینو تبدیل کنی ممنونت میشم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir3408
                              امیر خان خدا چرخ avr هات رو برات بچرخونه من مشکلی دارم .

با پروتیوس 6.9 و 7.1 و 7.2 نمیتونم فایل رو باز کنم میگه با ورژن بالاتری ساخته شده . اگه یه لطفی بکنی اینو تبدیل کنی ممنونت میشم.
                              با سلام

بنده هم با 7.2 کار کردم
                              شاید ، ایرادی در نرم افزارتون وجود داره .

چه خطایی میده ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X