اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال دستگاه به پورت سریال و مشکل دریافت دیتای ناقص (کمک )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال دستگاه به پورت سریال و مشکل دریافت دیتای ناقص (کمک )

سلام
    من یک مشکل دارم یک دستگاه دارم که پورت سریال داره و میخوام اطلاعاتی رو که داره با کامپیوتر و پورت سریال بگیرم و پرینت بگیرم.
    حالا مشکل اینجاست که من با Hyper terminal وقتی دیتا رو دریافت میکنم دیتا ناقص دریافت میشه
    یعنی اینکه سمت راست تا 6 تا حرف رو نمیگیره و وقتی پرینت میگریم ناقص در میاد
    یک فایل زیپ گذاشتم که هم عکس از پرینتی که گرفتم هست و هم عکس از صفحه دستگاه که اطلاعاتی رو که باید پرینت بگیره.
    کابل سالمه - باد ریت و بقیه تنظیمات همگی درسته
    در واقع پورت سریال روی دستگاه برای اتصال به پرینتر سریال هستش ولی چون پرینتر سریال ندارم میخوام دیتا رو با یک برنامه ای بگیرم و خودم تو کامپیوتر پرینت بگیرم.
    با ویژوال بیسیک و دلفی هم برنامه نوشتم ولی اصلا نتونستم دیتایی دریافت کنم
    حالا شما این فایل رو بگیرید و ببینید و کمک کنید
    http://www.naderifurniture.com/serial.zip

پاسخ : اتصال دستگاه به پورت سریال و مشکل دریافت دیتای ناقص (کمک )

سلام.
    این دستگاهه چیه ایمان ؟ :question:
    من که نگاه کردم 12 حرف رو نگرفته بود.
    چون خطوط درسته (کاراکتر پایان خط درست ارسال شده) معلوم میشه مشکل از فرستنده هستش.
    یعنی اطلاعات اون 12 حرف رو اصلا نمیفرسته .
    ممکنه تنظیماتی داره که شما فراموش کردید درستش کنید.
    از هر خط فقط 40 حرف دریافت شده.
    ببین همچین محدودیتی داره یا نه.
    بعد یه چیز دیگه.
    ممکنه گیرنده اطلاعات رو اول رو بافر میریزه و بافرش ماکسیمم 40 کاراکتریه.
    شما میخوای با میکرو هم یه تستیش بکن ببین کلا چند کاراکتر از طرف این دستگاهه ارسال میشه.
    ببین محدودیت 40 کاراکتر تو هر خط چیزی یادت نمیندازه.
    الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

دستگاه یک نوع تستر Data هستش برای تست رادیو های دیجیتال در مخابرات هستش در واقع بین 2 تا رادیو دیجیتال قرار میگیره و دیتایی که ردو بدل میشه رو
      چک میکنه که چند بیت از دست میره . دستگاه خفنیه
      دقیقن مشکل همین 40 کاراکتر هستش چون با 2 تا برنامه ترمینال تسک کردم هر 2 تا برنامه بیشتر از 40 کاراکتر رو نمیگیرن مخصوصا Hyper terminal
      حالا با میکرو چه جوری تست کنم ؟ با AVR کار کردم و پورت سریال . با میکرو از سریال دستگاه دیتا بگیرم و کجا بریزم یا کجا نمایش بدم ؟؟
      چون روی دستگاه یک دکمه Print داره که هر وقت میزنم دیتا را یک دفعه میفرسته ... مثل همون پرینت هایی که دیدی
      بد بختی با VB یه برنامه نوشتم ولی نتونست دیتا بگیره حتی 1 کاراکتر نمیدونم Hyper چجوری میگیره که من با MScomm نتونستم بگیرم.
      دستگاه یک قسمت تنظیم RS232 داره که همون Baud rate و Parity و Stop bit و handshaking هستش ... چیزه خاصی نداشت

دیدگاه

راستی یادم رفت بگم این مشکل من یه جورایی هم به این تاپیک که خودم نوشتم مربوط میشه اینو هم بخون
        http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,4950.0.html

دیدگاه

سلام.
          باید دستگاه جالبی باشه.
          یه سوال :
          یه تست بکن که مشکل تو پرینت گرفتن نباشه.
          با میکرو هم فقط کاری کن که تعداد بایت دریافت شده از دستگاه رو بشماره و روی یه وسیله ای مثل LCD تعداد بایت دریافتی رو نمایش بده.
          اینطوری میفهمی اصلا اون 12 بایت فرستاده میشه یا نه.
          اگر فرستاده بشه و مشکل تو دریافت باشه میشه یه برنامه براش نوشت که مشکل رو حل کنه .
          راستی این پرینت رو با چه برنامه ای گرفتی؟
          من با هایپر ترمینال کار نکردم برای همین اینو پرسیدم (نمیدونم پرینت میگیره یا نه).
          الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

با هایپرترمینال گرفتم از قسمت Capture to Print
            منظورت از 12 بایت همون 6 تا کاراکتری هستش که پرینت نگرفته ؟؟؟
            اگه پرینت رو با اسکرین دستگاه مقایسه کنید میبینید که فقط 6 تا کاراکتر آخر پرینت گرفته نشده
            حالا چجوری بایت یا بیت های دریافت شده رو بشمارم ؟ دستور خاصی داره ؟

دیدگاه

سلام. خوبی ایمان چان؟
              برای تست اینکه چه تعداد کاراکتر میاد برای اینکه درگیر برنامه نویسی و سخت افزار میکرو نشی میتونی از متلب هم استفاده کنی
              اسم دستور:

serial
              یه help بگیری نحوه کارش رو کاملا گفته .
              اگه نتونستی باهاش کار کنی بگو برنامه اش رو برات بفرستم.
              موفق باشید.
              شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
              هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
              چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سلام محمد جان
                دستت درد نکنه جواب دادی ولی کارو از اینی که هست سختتر نکن برادر

حالا من بیام مطلب نصب کنم یاد بگیرم و ..............
                آقا تو همون میکرو AVR و C بگید چجوریه قالشو بکنم بره

دیدگاه

سلام.
                  شما میگی 6 بایت چون 6 بایتی که متن داره رو میگی.
                  من میگم 12 چون 12 کاراکتر دیگه غیر از اون 40 کاراکتر باید میبود (به منوی خط آخر توجه کن).
                  همونطور که گفتم با هایپر ترمینال کار نکردم.
                  ببینم حالا برنامه ای که باید برایمیکرو بنویسید اینه که تعداد بایت دریافتی از پورت سریال میکرو رو بشماری.
                  همین.
                  یه LCD هم به میکرو وصل کن که نتیجه شمارش رو نشون بده.
                  بعد به دستگاه دستور ارسال رو بده و نتیجه رو بنویس. یه کاریش میکنیم.
                  فقط به باد ریت توجه کن و همینطور اینکه از کریستال خارجی استفاده کنی 11.0594 مگا هرتز که دقیق باشه.
                  موفق باشی.
                  الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

سلام

شما یه تبدیل سریال به یو اس بی بگیر وصل اش کن به دستگاه بعد با یه پرینتر مستقیم پرینت بگیر. الان هم که اکثر پرینتر ها یو اس بی هستند.
                    There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

دوست عزیز برای تبدیل USB به سریال شما باید یک درایور نصب کنید
                      تازه فرقی نمیکنه بلا خره باید دیتا بیاد تو کامپیوتر بعد پرینت بگیرم .

اگه منظورت اتصال مستقیم رابط سریال به USB بین پرینتر و دستگاهه که نمیشه چون باید یک درایور نصب بشه

دیدگاه

آقا میکرو AVR با LCD و کابل سریال و کریستال 8MHz آمادست

دیدگاه

خوب برنامه شو هم بنویس دیگه.
                          یه برنامه ای که تعداد بایتهای دریافتی از پورت سریال رو توی خروجی نشون بده.
                          الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X