اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درباره زنر؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال درباره زنر؟

سلام
    ایا زنر زیر 2 ولت هم داریم مثلا 0.7 ؟
    ذكات علم ياد دادنه ....

پاسخ : سوال درباره زنر؟

سلام
    فکر نکنم باشه

http://www.hippy.freeserve.co.uk/zeners.htm

دیدگاه

نمیدونم کارت چیه ولی استفاده از دیود در بایاس مستقیم همون کار رو انجام میده (2 دیود در بایاس مستقیم تقریبا 1 ولت )
      اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed bagherani
        ......ولی استفاده از دیود در بایاس مستقیم همون کار رو انجام میده (2 دیود در بایاس مستقیم تقریبا 1 ولت )
        با سلام

دو دیود سیلیکون بصورت سری ، در بایاس مستقیم >> 1.4 ولت

دودیود ژرمانیوم بصورت سری ، در بایاس مستقیم >> 0.6 ولت

http://physics.suite101.com/article.cfm/the_diode_as_a_circuit_element

http://pheatt.emporia.edu/courses/2004/cs220f04/oopic/electronics/components/diode.htm

دیدگاه

از تمامی دوستان ممنون ...
          این روش هایی که فرمودین رو امتحان کردم . من می خوام یه منبع جریان ثابت که قراره 3 امپر ازش رد بشه بسازم برای شارژر ...
          تو محاسباتی که کردم باید از یه زنر 0.7 و یه مقاومت 0.25 اهم 5W استفاده کنم حالا اگه زنر رو بالا بگیرم مثلا 2 ولت مقاومت رو هم باید 0.5 بگیرم که حدودا با افت ولتاژ و بقیه مسائل میشه 3 امپر ... که باعث تلفات حرارتی میشه و در ضمن فضای کاری که باید این شارژرو قرار بدم کمه و نباید زیاد گرم بشه
          در ضمن یه سوال دیگه کسی میدونه این اپ امپ گیر میاد یا نه op234 یه اپ امپ ریل تو ریله ... نمونه دیگه ایی کسی سراغ داره که تو ایران گیر بیاد :cry2:
          ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

منبع جریان 3 آمپر چه ربطی به زنر 0.7 ولت داره؟ بهگمانم طرح اشتباهی دارید.

AD8572 ریل تو ریله و جوان الکترونیک داره.
            با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

این. من درستش کردم ولی همونطور که عرض کردم با یه زنر 2 ولتی و مقاومت 0.5 اهمی فقط مشکلش این بود که داغ میشد ...
              اینم پروتئوسش...
              http://www.up.ma/images/58gl4djt33ks7fu8gw5t.rar
              من یه منبع جریانی میخوام که تلفات حرارتی توش کم باشه یه جورایی مثه منبع تغذیه سوئیچینگ ...میشه یه منبع جریانی که به این شکل باشه طراحی کرد (احمد جان )
              ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

ما که نمب تونیم از قانون های فیزیک فرار کنیم! مگر اینکه اینشتین باشید و فیزیک جدیدی بسازید

هرنوع رگولاتور خطی که بسازی:
                (ولتاژ ورودی منهای ولتاژ خروجی) ضربدر جریان عبوری = توان تلفاتی.

این توان تلفاتی در هر صورت به گرما تبدیل میشه و باید با رادیاتور مناسب این حرارت رو دفع کرد.

فقط تو منبع سوئیچینگه که میشه توان تلفاتی نداشت. مخصوصا برای شارژ که کار حساسی نیست سوئیچینگ ایده اله

در هر صورت به زنر نیاز نداری.

دیدگاه

میشه راهنماییم کنید تو ساختنه یه منبع جریان سوئچینگ از چه قطعاتی باید استفاده کنم و به چه صورت....
                  :bye
                  ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

نگفتی قراره چی رو شارژ کنی؟ چند ولته؟ ورودی تغذیه ات چیه؟

دیدگاه

یه باتریه 12 ولتی رو .... ورودی رو هم باید از برق شهر بگیرم اگه درست منظورتونو فهمیده باشم ..
                      ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

خب چه ترانسی داری؟

دیدگاه

برای تست از یه منبع سوئیچینگ 3-4 امپری 16 ولتی استفاده کردم که داغ میکرد...
                          نمیدونم ....به نظر شما از چه ترانسی استفاده کنم ؟
                          ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

بستگی به باطریت داره. مثلا باطری 60 آمپر ساعت رو با 6 آمپر توی 10 ساعت شارژ می کنند.

اگه با 3 آمپر شارژ کنی میشه 20 ساعت.

هم میشه از همون منبعی که گفتی استفاده کرد. شاید لازم باشه یه فن براش بزاری. هم میشه از ترانس استفاده کرد.

دیدگاه

نظرتون درباره این منبع چیه؟

یه جورایی نمیشه شاخو برگه اضافیشو زد که کوچیکتر بشه ... :icon_razz:
                              میشه یه توضیحی رو این منبع بدی... مثلا اگه درست متوجه شده باشم دیود شاتکی (اصلا چرا از این دیود استفاده کرده؟؟؟) واسه این گذاشته که وقتی LM2576 خاموشه مسیر جریان برگشتی از بارو رد کنه ... شایدم اشتباه گفتم ...
                              در کل من میخوام با میکرو بهش فرمان بدم همونتوری هم که تو شکل پیداست میشه این کارو کرد... ولی نمیدونم با این مدار پایینی میشه شارژر 3 امپری درست کرد درست کرد یعنی اینم کار بالایی رو میکنه؟

یا اینطوری باشه چی...
                              کاره فیدبکه چیه؟

در کل من یه مداره ساده مثله همین بالایی میخوام .... میشه از همین استفاده کنم؟

پیشاپیش ممنونم از جوابتون
                              ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X