اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک فوری در مورد iar

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک فوری در مورد iar

سلام

من می خواستم در مورد iar comiler برای کار با avr استفاده کنم.و از c هم می خواهم استفاده کنم.
    رفتم توی سایت iar اما چیزی که واقعا برام مشخص کنه طرز کار را پیدا نکردم.
    با codevision کار کردم اما واقعا نمودم اصلا چه جوری باید در iar کار کنم.مثلا کار لا پورت و usart, .....lcd

لطفا راهنمایی کنید .

پاسخ : کمک فوری در مورد iar

نوشته اصلی توسط unicorn2009
    سلام

من می خواستم در مورد iar comiler برای کار با avr استفاده کنم.و از c هم می خواهم استفاده کنم.
    رفتم توی سایت iar اما چیزی که واقعا برام مشخص کنه طرز کار را پیدا نکردم.
    با codevision کار کردم اما واقعا نمودم اصلا چه جوری باید در iar کار کنم.مثلا کار لا پورت و usart, .....lcd

لطفا راهنمایی کنید .
    IAR صرفا یک کامپایلر سازگار با ANSI C است و ماژولی برای راه اندازی سخت افزارهای جنبی داخلی و خارجی نداره و خودتون باید اونها رو Develop کنید. در فایل های راهنمای کامپایلر (در منوی Help) تمام اطلاعات لازم برای کار با این کامپایلر (ونه میکروکنترلر AVR) وجود داره.
    راستی، میتونم بپرسم چرا می خواهید از IAR استفاده کنید و CodeVision رو رها کنید؟ :smile:
    There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

سلام

ضمن تشکر از پاسخ شما باید عرض کنم که شرکتی که در آن مشغول به کار خواهم شد (از فردا ) از iar می کنه و تمام پروژه هاش با iar انجام شده , میکروکنترلر avr .

یک سوال
      برنامه نویسی در iar با c است اما گویا کمی فرق دارد.
      /* Clear the Receive Interrupt Flag */
      ; USART.ICR.comm_rx = 1

دستور بالا و یا دستورات مشابه آن باید تعریف شده باشد.حتما برای lcd ,..هم امثال آن وجود دارد.
      از کجا می شود یاد گرفت این دستورات را؟
      :eek:

دیدگاه

ببخشید از آقای سپاسیار که دارم جواب میدم

من تحت IAR برنامه زیاد ننوشتم ولی این سوال شما برمیگرده به زبان سی نه نوع کامپایلر سی (و اصلا C++ کار خوبی نیستم و الان خیلی چیزا یادم رفته... :mrgreen:این بیسکام نمیذاره)

شما باید در برنامتون یه جا تعریفی از UART داشته باشید (مثل یه کالاس)(اگه توی فایل اصلی نیست حتما توی هدر فایلها و فایلهای پیوستی باید باشه)

این کالاس یه موجودیت در خودش داره به نام ICR و داخل این ICR یک خصوصیت یا یه شی یا متغیر یا نمیدونم این برنامه نویسا چی میگن ... به نام comm_rx

اساس برنامه های شی گرا اینطوری هستن
        به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط unicorn2009
          سلام

ضمن تشکر از پاسخ شما باید عرض کنم که شرکتی که در آن مشغول به کار خواهم شد (از فردا ) از iar می کنه و تمام پروژه هاش با iar انجام شده , میکروکنترلر avr .

یک سوال
          برنامه نویسی در iar با c است اما گویا کمی فرق دارد.
          /* Clear the Receive Interrupt Flag */
          ; USART.ICR.comm_rx = 1

دستور بالا و یا دستورات مشابه آن باید تعریف شده باشد.حتما برای lcd ,..هم امثال آن وجود دارد.
          از کجا می شود یاد گرفت این دستورات را؟
          :eek:
          سلام،
          در مورد اول آقای تروشه توضیح دادند.

هیچ دستوری برای امکانات جنبی AVR در IAR وجود نداره و حتی تابع delay رو باید به صورت ماکرو با استفاده از __delay_cycles تعریف کند.

از Help می تونید دستورات رو یاد بگیرید.
          There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

تمام application note های ATMEL برای کامپایلر IAR نوشته شده که برای برنامه نویسی میتونید از اونها استفاده کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X