اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بار شبکه ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بار شبکه ؟

سلام دوستان

من تا قسمتی به شبکه آشنا هستم

در راه بودم که دو نفر با هم درباره بار شبکه کامپیوتری که برای شرکتی بسته بودند صحبت می کردند. یکی از آن ها پیشنهاد بستن رله را کرد . ولی من تا حالا اسم رله را در شبکه کامپیوتری نشنیده بودم

می خواستم بدانم شما می دانید رله در شبکه کامپیوتری چی هست؟

پاسخ : بار شبکه ؟

نوشته اصلی توسط ali norbakhsh
    سلام دوستان

من تا قسمتی به شبکه آشنا هستم

در راه بودم که دو نفر با هم درباره بار شبکه کامپیوتری که برای شرکتی بسته بودند صحبت می کردند. یکی از آن ها پیشنهاد بستن رله را کرد . ولی من تا حالا اسم رله را در شبکه کامپیوتری نشنیده بودم

می خواستم بدانم شما می دانید رله در شبکه کامپیوتری چی هست؟
    سلام ....................

رله؟!! من نمیدونم منظورشون از رله چی بوده؟ بحث بار ترافیکی شبکه اصلا کلا با این کارای سخت افزاری متفاوته ..اکثرا روی تعریف پروتکل و حذف بار با جابجایی دیتاگرام ها میچرخه ..حالا نمیدونم این رله چه معنایی داره؟
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

رله در مواقعی به کار برده می شه که فاصله سرور تا یک گروه کلاینت زیاده. مثلا سرور در شرکت اصلی قرار گرفته و یک سری کلاینت در شرکتی دیگه که فاصله شون زیاده. به جای اینکه هر کلاینتی به طور جداگانه با سرور ارتباط برقرار کنه و اقدام به دانلود کنه برای کاهش ترافیک شبکه(یا همون بار شبکه) یک رله در مسیر قرار می دن.
      مثلا فرض کنید همه کلاینت ها بخوان یک فایل 100 مگابایتی رو از سرور دانلود کنند. مسلما اگر تعداد کلاینت ها زیاد باشه کل پهنای باند شبکه اشغال می شه و عملا از کار می افته. بنابراین در این حالت اول یک رله(در محل کلاینت ها) فایل 100 مگابایتی رو از سرور دانلود می کنه و اون رو cache می کنه و بعد کلاینت ها می تونند تحت یک شبکه با سرعت بالاتر و پهنای باند بالاتر فایل رو از رله دریافت کنند.
      It's okay to pick your friends, but don't pick them to pieces- means give prize then criticism if it's a friend!

دیدگاه

البته relay (رله) در بحث شبکه معناهای متفاوتی می تونه داشته باشه. مثلا در حال حاضر بحث شبکه های رله بی سیم (wireless relay networks) خیلی رایجه که به معنای فوروارد کردن دیتا توسط گره های موبایل به ایستگاه بیس هست.

اما با توجه به توضیحی که شما دادید(این که دو نفر در مورد بار شبکه صحبت می کردند و رله برای حل مشکل پیشنهاد شد) من فکر می کنم منظور این رله بوده. :rolleyes:
        It's okay to pick your friends, but don't pick them to pieces- means give prize then criticism if it's a friend!

دیدگاه

سلام .........................

نوشته اصلی توسط فرشته اعلمی فر (beheshtaein سابق)
          البته relay (رله) در بحث شبکه معناهای متفاوتی می تونه داشته باشه. مثلا در حال حاضر بحث شبکه های رله بی سیم (wireless relay networks) خیلی رایجه که به معنای فوروارد کردن دیتا توسط گره های موبایل به ایستگاه بیس هست.

اما با توجه به توضیحی که شما دادید(این که دو نفر در مورد بار شبکه صحبت می کردند و رله برای حل مشکل پیشنهاد شد) من فکر می کنم منظور این رله بوده. :rolleyes:
          یه سوال .. بار شبکه منظور بار ترافیکی شبکه هست دیگه درسته؟

دیدگاه

بار شبکه=ترافیک شبکه
            انجمن طراحی مدارهای مایکرویو(فرکانس بالا)(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=283.0)
            انجمن شبکه های عصبی(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=207.0)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط cooolman_ahv
              بار شبکه=ترافیک شبکه
              برای بار ترافیکی بهتر نیست الگوریتم های دیتاگراممون رو بهینه کنیم تا اینکه از رله و Device سخت افزاری استفاده کنیم؟ اینا باهم رابطه ندارن؟ من دارم اشتباه میکنم؟

دیدگاه

میشه بیشتر در مورد "الگوریتم های دیتاگرام رو بهینه کنیم" توضیح بدید؟یعنی مثلا چی کار کنیم؟ اگر الگوریتم ها بهینه باشند چی؟
                یعنی منظورم اینه با الگوریتم بهینه تر یا همون پروتکل بهینه تر میشه اون مثالی که چند پست بالاتر زدم(درخواست تعداد زیادی کلاینت برای دانلود از سرور دور) رو مدیریت کرد؟

دیدگاه

سلام

کجا دقیقا قرار می گیره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali norbakhsh
                    سلام

کجا دقیقا قرار می گیره؟
                    مطمئن نیستم این رله همونی باشه که شما دنبالش هستید. ولی یک نگاه به این عکس بندازید:

این هم آدرس سایت محصول: http://support.bigfix.com/bes/misc/besrelays.html

یک نکته خیلی جالب این بود که امروز سر کلاس Wireless Mobile Communication بحث رله برای شبکه های بی سیم مطرح شد! خیلی جالب بود! البته برای شبکه های توزیع یافته ی بیسیم که دارای حسگر هستند. اول این سوال مطرح شد که: " اگر همه گره های شبکه بخوان آنتن داشته باشند با توجه به اینکه در شبکه های سنسور(حسگر) باید اندازه گره ها کوچک باشه و میزان مصرف انرژی باید حداقل باشه چه کار کنیم که نیاز به آنتن برای همه گره ها نباشه و یا حداقل میزان ارتباطات بین گره با بیس(base) حداقل بشه" و جواب این بود:" تعیین یک یا چند گره به عنوان رله! به این معنی که اکثر ارتباطات بین رله و بیس انجام بشه و گره ها در صورت لزوم با رله ارتباط برقرار کنند"
                    ولی اینجا یک سوال برام پیش اومد که فرق گره های رله با گره هایی که اصطلاحا "سر خوشه" (cluster head) نامیده می شن چیه؟؟ اگر کسی اطلاعاتی در این زمینه داره لطفا بگه و اگه جایی در مفهوم رله به نظر میاد اشتباه متوجه شدم لطفا بگید. احتمالا در آینده اطلاعات بیشتری در مورد رله به دستم می رسه و میام اینجا اصلاح می کنم... :rolleyes:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X