ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: بار شبکه ؟

2009/04/06
    115
    0

بار شبکه ؟

سلام دوستان

من تا قسمتی به شبکه آشنا هستم

در راه بودم که دو نفر با هم درباره بار شبکه کامپیوتری که برای شرکتی بسته بودند صحبت می کردند. یکی از آن ها پیشنهاد بستن رله را کرد . ولی من تا حالا اسم رله را در شبکه کامپیوتری نشنیده بودم

می خواستم بدانم شما می دانید رله در شبکه کامپیوتری چی هست؟
    2007/06/28
    2,405
    19

پاسخ : بار شبکه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ali norbakhsh
    سلام دوستان

من تا قسمتی به شبکه آشنا هستم

در راه بودم که دو نفر با هم درباره بار شبکه کامپیوتری که برای شرکتی بسته بودند صحبت می کردند. یکی از آن ها پیشنهاد بستن رله را کرد . ولی من تا حالا اسم رله را در شبکه کامپیوتری نشنیده بودم

می خواستم بدانم شما می دانید رله در شبکه کامپیوتری چی هست؟
    سلام ....................

رله؟!! من نمیدونم منظورشون از رله چی بوده؟ بحث بار ترافیکی شبکه اصلا کلا با این کارای سخت افزاری متفاوته ..اکثرا روی تعریف پروتکل و حذف بار با جابجایی دیتاگرام ها میچرخه ..حالا نمیدونم این رله چه معنایی داره؟
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..
    2007/07/01
    138
    3

رله در مواقعي به کار برده مي شه که فاصله سرور تا يک گروه کلاينت زياده. مثلا سرور در شرکت اصلي قرار گرفته و يک سري کلاينت در شرکتي ديگه که فاصله شون زياده. به جاي اينکه هر کلاينتي به طور جداگانه با سرور ارتباط برقرار کنه و اقدام به دانلود کنه براي کاهش ترافيک شبکه(يا همون بار شبکه) يک رله در مسير قرار مي دن.
    مثلا فرض کنيد همه کلاينت ها بخوان يک فايل 100 مگابايتي رو از سرور دانلود کنند. مسلما اگر تعداد کلاينت ها زياد باشه کل پهناي باند شبکه اشغال مي شه و عملا از کار مي افته. بنابراين در اين حالت اول يک رله(در محل کلاينت ها) فايل 100 مگابايتي رو از سرور دانلود مي کنه و اون رو cache مي کنه و بعد کلاينت ها مي تونند تحت يک شبکه با سرعت بالاتر و پهناي باند بالاتر فايل رو از رله دريافت کنند.
    It's okay to pick your friends, but don't pick them to pieces- means give prize then criticism if it's a friend!
    2007/07/01
    138
    3

البته relay (رله) در بحث شبکه معناهاي متفاوتي مي تونه داشته باشه. مثلا در حال حاضر بحث شبکه هاي رله بي سيم (wireless relay networks) خيلي رايجه که به معناي فوروارد کردن ديتا توسط گره هاي موبايل به ايستگاه بيس هست.

اما با توجه به توضيحي که شما داديد(اين که دو نفر در مورد بار شبکه صحبت مي کردند و رله براي حل مشکل پيشنهاد شد) من فکر مي کنم منظور اين رله بوده. :rolleyes:
    It's okay to pick your friends, but don't pick them to pieces- means give prize then criticism if it's a friend!
    2007/06/28
    2,405
    19

سلام .........................

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته اعلمي فر (beheshtaein سابق)
    البته relay (رله) در بحث شبکه معناهاي متفاوتي مي تونه داشته باشه. مثلا در حال حاضر بحث شبکه هاي رله بي سيم (wireless relay networks) خيلي رايجه که به معناي فوروارد کردن ديتا توسط گره هاي موبايل به ايستگاه بيس هست.

اما با توجه به توضيحي که شما داديد(اين که دو نفر در مورد بار شبکه صحبت مي کردند و رله براي حل مشکل پيشنهاد شد) من فکر مي کنم منظور اين رله بوده. :rolleyes:
    یه سوال .. بار شبکه منظور بار ترافیکی شبکه هست دیگه درسته؟
    2009/04/20
    تهران
    385
    13

بار شبکه=ترافیک شبکه
    انجمن طراحی مدارهای مایکرویو(فرکانس بالا)(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=283.0)
    انجمن شبکه های عصبی(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=207.0)
    2007/06/28
    2,405
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط cooolman_ahv
    بار شبکه=ترافیک شبکه
    برای بار ترافیکی بهتر نیست الگوریتم های دیتاگراممون رو بهینه کنیم تا اینکه از رله و Device سخت افزاری استفاده کنیم؟ اینا باهم رابطه ندارن؟ من دارم اشتباه میکنم؟
    2007/07/01
    138
    3

ميشه بيشتر در مورد "الگوريتم هاي ديتاگرام رو بهينه کنيم" توضيح بديد؟يعني مثلا چي کار کنيم؟ اگر الگوريتم ها بهينه باشند چي؟
    يعني منظورم اينه با الگوريتم بهينه تر يا همون پروتکل بهينه تر ميشه اون مثالي که چند پست بالاتر زدم(درخواست تعداد زيادي کلاينت براي دانلود از سرور دور) رو مديريت کرد؟
    2009/04/06
    115
    0

سلام

کجا دقیقا قرار می گیره؟
    2007/07/01
    138
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط ali norbakhsh
    سلام

کجا دقيقا قرار مي گيره؟
    مطمئن نيستم اين رله هموني باشه که شما دنبالش هستيد. ولي يک نگاه به اين عکس بندازيد:

اين هم آدرس سايت محصول: http://support.bigfix.com/bes/misc/besrelays.html

يک نکته خيلي جالب اين بود که امروز سر کلاس Wireless Mobile Communication بحث رله براي شبکه هاي بي سيم مطرح شد! خيلي جالب بود! البته براي شبکه هاي توزيع يافته ي بيسيم که داراي حسگر هستند. اول اين سوال مطرح شد که: " اگر همه گره هاي شبکه بخوان آنتن داشته باشند با توجه به اينکه در شبکه هاي سنسور(حسگر) بايد اندازه گره ها کوچک باشه و ميزان مصرف انرژي بايد حداقل باشه چه کار کنيم که نياز به آنتن براي همه گره ها نباشه و يا حداقل ميزان ارتباطات بين گره با بيس(base) حداقل بشه" و جواب اين بود:" تعيين يک يا چند گره به عنوان رله! به اين معني که اکثر ارتباطات بين رله و بيس انجام بشه و گره ها در صورت لزوم با رله ارتباط برقرار کنند"
    ولي اينجا يک سوال برام پيش اومد که فرق گره هاي رله با گره هايي که اصطلاحا "سر خوشه" (cluster head) ناميده مي شن چيه؟؟ اگر کسي اطلاعاتي در اين زمينه داره لطفا بگه و اگه جايي در مفهوم رله به نظر مياد اشتباه متوجه شدم لطفا بگيد. احتمالا در آينده اطلاعات بيشتري در مورد رله به دستم مي رسه و ميام اينجا اصلاح مي کنم... :rolleyes:
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10