اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت دستگاه بخور ساز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت دستگاه بخور ساز

سلام
    دوستان کسی در مورد دستگاه بخور ساز ( گرم و سرد ) و ساختمان درونی و نحوه کارش اطلاعاتی داره؟
    گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان
    "گزیده ابیاتی چند از بیداد خراسانی"

پاسخ : ساخت دستگاه بخور ساز

در بخور گرم ، معمولا برق شهر را از آب عبور می دهند و حرارت ایجاد شده از این عمل باعث تبخیر آب می شود.

در بخور سرد( تا اونجایی که من میدونم) از یک پیزو الکتریک برای ایجاد لرزش بین مولکولهای آب استفاده می شود .

دیدگاه

مجید جان من تو تبلیغاتشون خوندم که از آلتراسونیک استفاده میکنن.
      کسی میدونه با این شیوه چطوری میشه؟ آیا از همین سنسور های معمولی که تو دزدگیرهای ماشین استفاده میشه از هموناست؟
      گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان

دیدگاه

باسلام.فرستنده های التراسونیک داخل ماشین توان خیلی کمی دارند(کمتر از 1وات).دربخورهای سردازفرستنده های دهها واتی تاصدها وات استفاده شده.
        موفق باشید.
        من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

با تشکر
          حالا این سنسورها تو بازار گیر میاد و با حدود چه قیمتی؟

دیدگاه

باسلام.داخل پاساژامجدطبقه دوم دوتا مغازه داشتنددر حد 150 واتی.کمی هم گران قیمت هستند.چون نوع توان بالای اونها کاربرد نظامی
            داره. نوع فرکانس بالای اونها (4MHZ ) کاربرد پزشکی هم داره.یکی از کاربردهای اون هم در مسابقات اسب دوانی است.(بخور سرد).
            موفق باشید.
            من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

با سلام
              دستگاههای ساخت بخار سرد از سرامیکهای پیزو الکتریک در فرکانسهاس 1 تا 5مگاهرتز استفاده می کنند که اگر از کشور چین بخرید بسیار ارزان به دستتان می رسه.
              مدار دستگاه شامل یک نوسان ساز و درایور و تطبیق امپدانس هست که به راحتی می شه طراحی کرد.
              واقعا چیز خاصی نداره.
              با تشکر

دیدگاه

سلام .

من میخوام یک دستگاه بخور سرد برای اتاقم درست کنم .

میخوام حالت یک سطح دیش مانند کوچک باشه که وصل کنم به سقف و وقتی روشنش میکنم ازش بخور بیاد به طرف پایین روی زمین .

کسی میتونه در مورد مدارش کمکم کنه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
                  باسلام.داخل پاساژامجدطبقه دوم دوتا مغازه داشتنددر حد 150 واتی.کمی هم گران قیمت هستند.چون نوع توان بالای اونها کاربرد نظامی
                  داره. نوع فرکانس بالای اونها (4MHZ ) کاربرد پزشکی هم داره.یکی از کاربردهای اون هم در مسابقات اسب دوانی است.(بخور سرد).
                  موفق باشید.
                  میشه یک لطفی کرده و قیمتشون رو هم بگید؟

دیدگاه

دوستان تو امجد کدوم مغازه داره؟ :angry: :angry:
                    قیمتش چقدر هست؟
                    برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
                    http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

دستگاههای ساخت بخار سرد از سرامیکهای پیزو الکتریک در فرکانسهاس 1 تا 5مگاهرتز استفاده می کنند که اگر از کشور چین بخرید بسیار ارزان به دستتان می رسه.
                      سلام.میشه در مورد سرامیک های پیزو یک مقدار توضیح بدید.سوال بعد اینکه آیا این سرامیکها رو میشه تو بازار با همین اسم تهیه کرد؟و اگر میشه از کجا؟

دیدگاه

با سلام
                        اسم سنسورش ultrasonic atomizing piezoelectric transducer هستش

ولتاژ کاری 24VDC تا 48VDC

فرکانس 1.7 مگاهرتز

شما باید با یک اسیلاتور پیرس یا کولپیتس این فرکانس را تولید کنی ، با یک تقویت کننده پوش پول یا کلاس C هم تقویت کنی و به سنسور بدهی

قیمت هم بسته به قطر سنسور بین 3000 تا 3500 تومن هستش

راستش من خودم هم بدم نمی آد یکی بسازم البته با همکاری دوستان
                        از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
                        گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

سلام
                          شما اول پیزو سرامیک را بخرید ومشخصات آن را از فروشنده بگیرید.من به شما کمک می کنم تا یکی طراحی کنید.
                          با تشکر

دیدگاه

راستش من این سرامیک پیزو رو برای مورد دیگه ای میخوام.یه مدار دارم که حرکت یک میله فنری رو با یک سرامیک پیزو(البته اونطوری که خودش نوشته)سنس میکنه عکسش هم گذاشته بود که یک قطعه مسطح کوچک بدون پایه هست حتی توی توضیحاتش نوشته که میتونید اون رو به ابعاد دلخواه ببرید من هر چی گشتم همچین قطعه ای پیدا نکردم میخوام بدونم این همون قطعه هست یا نه؟

دیدگاه

دوستان، بالاخره کسی این مدار تبخیر رو نساخته؟ :angry:
                              من یه دونه C1 از جهان کیت خریدم، حالا کاتالوگش رو گیر نمی آرم :cry2:
                              برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
                              http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X