اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درباره کنکور کاردانی به کارشناسی و کد رشته های موجود

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال درباره کنکور کاردانی به کارشناسی و کد رشته های موجود

من چند تا سوال درباره کاردانی به کارشناسی دارم. از بچه هایی که تو این کنکور شرکت کردن و یا دربارش اطلاعاتی دارن خواهش می کنم جواب بدن
    اگه دیده باشین ، بیشتر ( تقریبا همه ) کد رشته هایی که هر سال برای رشته الکترونیک ارائه میشن ، تحت عنوان "کارشناسی نا پیوسته علمی-کاربردی الکترونیک" هستن. حالا سوال من درباره میزان اعتبار این مدرک هست. آیا این مدرک با مدرک دانشگاه علمی-کاربردی یکسانه؟ یعنی همونه؟ من تو یه دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم که اینم مدرکش علمی-کاربردیه. میشه با مهندسی تهران جنوب مقایسش کرد؟ البته شهریه ش که نصف آزاده! اصلا علمی-کاربردی اعتبار بیشتری داره یا آزاد؟ من این سوالات رو از سایت سنجش هم پرسیدم. ولی پرسنل زحمت کش! این سازمان لطف می کنن و بیشتر از چند کلمه جواب نمیدن! خلاصه یکی پیدا بشه منو از سردرگمی نجات بده! مرثی

پاسخ : سوال درباره کنکور کاردانی به کارشناسی و کد رشته های موجود

والا در مورد ایجاد زیر شاخه ای برای کنکور بدم نیست !
    اگه در قسمت پیشنهادات این موضوع را مطرح کنید ممنون میشم.

دیدگاه

هیچ کس جوابی واسه ما نداره؟ :cry:

دیدگاه

والا این که کدوم ارزش بیشتری داره یک نظر قطعی نمیشه داد !
        ولی اگه من جای شما بودم سوای پولش که خیلی فرق داره میرفتم آزاد چون حداقل اساتید آزاد بهتر از علمی کاربردی میشن .
        من خودم آزاد می خونم رتبه ی کنکورم هم 4000 بود !!! فقط به دلیل شناخت و علاقم رفتم دانشگاه آزاد الانم پشیمون نیستم زیاد
        ولی خوب اگه می خواین مقایسه کنین باید از کسی بپرسین که سطح علمی 2 دانشگاه رو میدونه. من در مورد شهر خورم تبریز می گم که آزاد بهتر از علمی کاربردی هست.

فکر نکنم سازمانی بیاد بگه فلان دانشگاه بهتر از اونیکی هست !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی
          والا این که کدوم ارزش بیشتری داره یک نظر قطعی نمیشه داد !
          ولی اگه من جای شما بودم سوای پولش که خیلی فرق داره میرفتم آزاد چون حداقل اساتید آزاد بهتر از علمی کاربردی میشن .
          من خودم آزاد می خونم رتبه ی کنکورم هم 4000 بود !!! فقط به دلیل شناخت و علاقم رفتم دانشگاه آزاد الانم پشیمون نیستم زیاد
          ولی خوب اگه می خواین مقایسه کنین باید از کسی بپرسین که سطح علمی 2 دانشگاه رو میدونه. من در مورد شهر خورم تبریز می گم که آزاد بهتر از علمی کاربردی هست.

فکر نکنم سازمانی بیاد بگه فلان دانشگاه بهتر از اونیکی هست !
          کاملا تایید میشه
          من از دوستانم شنیدم که چون علمی-کاربردی زیر نظر وزارت علوم هستش مدرکش اعتبار بیشتری داره ( ولی میگم فقط شنیدم ) ولی همون طور که امیرعلی عزیز گفتن هیچ سازمانی نمیاد بگه کدوم دانشگاه بهتره ، من خودم شخصا آزاد رو بیشتر قبول دارم
          {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

حالا در مورد غیر انتفاعی بودنش چطور؟

دیدگاه

بستگی به دانشگاهش داره (همیشه).
              ولی من توی غیر انتفاعی ها فقط مالک اشتر رو شنیدم که امکانات خوبی داره اونم برای کارشناسی ارشد نمی دونم برای کارشناسی هم باشه یا نه (فکر کنم باشه).

دیدگاه

راستش خیلی انتظار تنوع امکانات ندارم! طبیعیه که آدم به اندازه پولی که میده آش بخوره! ولی شنیدم دانشگاه های غیر انتفاعی استادای بدی ندارن. چیزی که برای من مهمه اعتبار مدرکشه. اینکه میگن مدرک آزاد مهندسیه ولی علمی-کاربردی مهندسی نیست چطور؟ مهندسی بودن یا نبودن در حد اسمه یا اینکه واقعا چیز مهمیه؟ فارغ التحصیل های علمی-کاربردی اجازه شرکت تو آزمون نظام مهندسی رو دارن؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط magician
                  چیزی که برای من مهمه اعتبار مدرکشه. اینکه میگن مدرک آزاد مهندسیه ولی علمی-کاربردی مهندسی نیست چطور؟
                  اولین بار همچین چیزی میشنوم ، نه اینجوریا هم نیست
                  {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام.
                    میلاد جان حرف این دوستمون درسته. علمی کاربردی ها مدرکشون کارشناس الکترونیک هست. ولی من ندیدم کسی بین این دو تا تفاوت بذاره . اگه از طریق کنکور سازمان سنجش وارد شده باشید برای فوق و ... هم مشکلی نخواهید داشت.
                    موفق باشید.
                    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
                    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
                    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

ممنون از همه دوستان

دیدگاه

آقا شرمنده یه سوال دیگه :icon_razz:
                        من شنیدم کسایی که مهندسی الکترونیک می خونن ، بعد از فارغ التحصیل شدن ، یه کد مهندسی بهشون تعلق می گیره و عضو نظام مهندسی میشن ( که مزایایی داره ). حالا اگه این طوره ، پس این آزمون مهندسی حرفه ای ( که اتفاقا الآن زمان ثبت نامش هست ) این وسط چیکاره ست؟ علمی-کاربردی ها هم می تونن تو این آزمون شرکت کنن؟

دیدگاه

همچنان منتظریم!

دیدگاه

نه فکر نکنم ! تا جایی که من می دونم اینکه هرکسی یک شماره نظام مهندسی داشته باشه بعد از فارغ التحصیلی یک زمان تو عمران بود و پزشکی منتها مال برق رو باید امتحان بدی که اگه اشتباه نکنم 3 تا سطح داره. برای سطح اول کاردانی ها هم می تونن امتحان بدن. ولی مدرک b , a باید لیسانس باشی و فوق لیسانس...

دیدگاه

سلام.
                              به ترتیب کدوم دانشگاه غیرانتفایی تو قزوین یا نزدیک کرج خوبه؟ :eek:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X