اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فاصله یاب التراسونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فاصله یاب التراسونیک

اگر امکان داره برای من یک مدار فاصله یاب از طریق فرستنده وگیرنده التراسونیک معرفی کنید بهتره داخل مدار از میکروی 8051 استفاده شده باشد
    متشکرم

فاصله یاب التراسونیک

دوست عزیز سلام .
    من یه سرچی کردم خیلی مطلب اومد شما این جمله رو (آ‌ultrasonic 8051 ) سرچ کنید خیلی مدارهای مختلفی میاره که میتونید استفاده کنید .
    موفق باشید .
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

فاصله یاب التراسونیک

دوست من یک نقشه متر الکترونیکی دارم اگر منظورت همین است بگو تا برات بزارم

دیدگاه

فاصله یاب التراسونیک

سلام
        خوبی مسعود جان ؟
        بله اگه بذاری ممنون میشم . چون یکی از دوستان داره روش کار میکنه هنوز جواب نگرفته شما مداری که ازش جواب گرفتی رو بذاری روی سایت یه لطف بزرگ به ما کردی .
        برای پلود مطالب هم یه سری به قسمت اطلاعیه های سایت بزن .
        دستت درد نکنه .
        موفق باشید.
        شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
        هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
        چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

جواب

سلام به دوستان

یک کتابی هست در زمینه میکروکنترلر8051 به نام 201 مدار عملی با میکرو یک کتاب 1008 صفحه ای تالیف فیض ا... خاکپور .
          دیگه توش هیچی رو ایشون جا نذاشتن.
          اخر این کتاب یک پروزه التراسونیک به همراه برنامه و مدار شماتیک هست میتونین استفاده کنین البته طبق معمول باید یک مشکلی وجود داشته باشه اونم اینکه این کتاب قیمتش بالاست (7000تومان) .
          البته من اینو از کتابخونه دانشگاه (شهید رجایی) گرفتم.
          موفق باشید.
          ww.microworld.blogfa.com

دیدگاه

فاصله یاب التراسونیک

سلام
            لینکی که در زیر براتون گذاشتم خودم بستم و تا حدودی جواب گرفتم .
            فقط در مدار گیرنده اگر LM358 پیدا نکردی به جای آن LM324 بگذار و به جایLM393 هم می تونیLM319 بگذاری.
            برای پالس 40KHZ فرستنده از اشمیت تریگر می تونی استفاده کنی.

http://www.4shared.com/file/1531504/23e8be67/ultrasonic_experiments.html
            دانش آموزید تا سبب شرافت و رتبه شما گردد.

امام علی علیه السلام

دیدگاه

فاصله یاب التراسونیک

سلام

اینم یک مدار التراسونیک.البته وقت نشد زیاى تو بهرش برم به هر ترتیب امیدوارم مفید باشه:
              http://www.electronics-lab.com/projects/sensors/007/index.html

در ضمن یک سایت عالی که بدون دردسر اکثر مداراتی که میخواین توش هست:

http://www.discovercircuits.com/list.htm

موفق باشید.
              ww.microworld.blogfa.com

دیدگاه

فاصله یاب التراسونیک

سلام
                مداری که خودم کار کردم دوباره براتون گذاشتم البته با قبلی فرق داره .
                اینو خودم جواب گرفتم . خروجی فلیپ فلاپ با تغییر فاصله تغییر می کنه . فقط برد مدار کمه .
                خروجی رو به میکرو وصل کنید و بقیه کار هم با خودتون . من دارم با AVR کار می کنم .
                البته هنوز دارم روش کار می کنم اگه مدار رو بهینه کردم حتمآ براتون میزارم تو سایت.
                http://www.4shared.com/file/2446701/8545b317/project.html
                دانش آموزید تا سبب شرافت و رتبه شما گردد.

امام علی علیه السلام

دیدگاه

فاصله یاب التراسونیک

اگه با AVR میخوای این خیلی کامله:
                  http://instruct1.cit.cornell.edu/courses/ee476/FinalProjects/s2004/vsn2/webpage/index.html
                  در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
                  مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

فاصله یاب التراسونیک

jadeh2 من کاربر تازه هستم از بابت سایت خوبی که معرفی کردید ممنون اگه باز هم از این سایتها میشناسید لطفا راهنمایی کنید

دیدگاه

پاسخ : فاصله یاب التراسونیک

سلام
                      قدیما روو گیرنده التراسوند باید فیلتر می بستیم،سختی کار همون فیلتر توام با تقویت بود.اما امر.زه اکثر گیرندهها که از جنس پیزو هستن،یک فیلتر قوی روو فرکانسی مشخص دارن،احتمال داره هر کدوم از این مدار هارو ببندی ولی جواب نگیری چون مثلا این مدار رکانس فرستده روو 40000 باشه اما گیرندت روی 32768 فیلتر داشته باشه.قبل از ساخت هر کدم،فرستنده رو ببند به فانکشن ژنراتور،چون مقاومت ورودی زیده و جریان فعلا کمی می خوایم،بدون بافر و تقویت می تونی مستقیم بزنی به فانکشن اما در هر حال لگه حوصله بستن تقویت کننده داشته باشی،بستن خالی کار درستی نیست...
                      بعد گیرنده رو بزن اسیلوسکوپ،از 30 تا 50 کیلو تغییر بده ببین گیرنده کجا سیگنال میگیره.اگه دیدی همه جا،اون 5%گیرنده بی فیلتر نصیبت شده ...
                      خیلی راحت با یک تقویت کننده یک ترانزیستوری،فرستنده رو بزن یکی از پایه های میکرو،یه پایه هه پالس با اون فرکانس بده،کار خیلی سادست،پایه رو یک کن بعد مثلا توو AVR با WAITUS به اندازه کافی وقفه میکرو ثانیه بنداز و این کار رو فقط برای چند پالس(مثلا 10 بار ) انجام بده بعد زمان سنجی رو شروع کن،الان خیلی خستم،خیلی کسلم،توضیح ساده ای داره اما از تایپ بیزار شدم ...
                      سر حوصله بهم بگو برات بنویسم
                      فقط اینکه گیرنده رو مثلا با یک اپ امپ تقویت کن و بده یکی از پینها،نه فیلتر می خواد نه ....

ببخشید اما خیلی بی حال شدم قول میدم اگه توان باشه توضیح رو کامل کنم و توو سایتمم برازم ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X