اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد پایه تولید کننده پالس atmega

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد پایه تولید کننده پالس atmega

سلام دوستان
    آقا یه سوال در مود تولید پالس با atmega:
    من شنیدم تو این میکرو یه پایه هست که پالس تولید می کنه حالا می خوام یه چنتا سوال در موردش بپرسم:
    1- کدوم پایه هستش
    2- مثل تایمر مستقل از عملکرد میکرو هست یا مثل حلقه DO-LOOP برنامه روش قفل میشه.
    3- چطور می شه فرکانس را براش تعریف کرد، من می خوام باهاش یه سنسور مادون قرمز را به طور دائم روشن کنم، به عنوان یه آشکار ساز حرکت.
    4- چطور SET و چطور RESET می شه.
    ممنون میشم اگه کمک کنید
    ma_ka242@yahoo.com

پاسخ : سوال در مورد پایه تولید کننده پالس atmega

سلام. خوبین؟ تا جایی که بتونم و اشتباه نکنم. اگر اشتباهی کردم، دوستان لطف کنن، تصحیح کنن. :redface:
    1) خوب هر پای] های میتونه باشه ولی احتمالاً شما پایه های تایمرها رو میگین.4 تا پایه تایمر میتونه این کار رو براتون بکنه. پایه 4 (PB3) پایه 21 (PD7) و پایه های 18 و 19 (PD4 و PD5).
    2) مستقل از عملکرد میکرو هستش. یعنی در عین حال میتونید شما کار دیگری رو در متن برنامه اصلی تون انجام بدید.
    3) اگر از برنامه هایی مثل CODE VISION استفاده میکنید این کار بسادگی با استفاده از WIZARD انجام میشه.
    4) خوب در مورد SET و RESET هم باز هم از طریق CODE VIOSION و استفاده از WIZARD میشه این کار رو انجام داد.
    در دو مورد آخر اگر از قسمت WIZARD نتیجه ای نگرفتین بگین توضیحات تکمیلی تر رو تا جایی که بلد باشم در خدمتیم.
    BNTSTBNT

دیدگاه

پاسخ : سوال در مورد پایه تولید کننده پالس atmega

سلام
      در تکمیل صحبتهای یاشار جان:
      با تمام پایه های ورودی و خروجی میشه این کار رو انجام داد،اما پایه ای که شما دنبالش هستید پایه های OCx هست که مربوط به تایمرها هست(در جواب سوال دوم)
      فرکانسش هم به فرکانس میکرو،مقدار رجیستر OCRآ‌ و مقدار مقسم فرکانس بستگی دارد.
      برای مورد آخر هم می تونید از رجیستر OCRآ‌استفاده کنید
      در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
      مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X