اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دیتا شیت برای اپتوکپلر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دیتا شیت برای اپتوکپلر

سلام
    من یه اپتوکوپلر گرفتم با این مشخصه:
    سطر اول : 217c
    سطر دوم : 817B
    و 4 پین داره با یه اندیکس باند در سمت چپ

لطفا اگه کسی با این ابتوکپلر کار کرده یه توضیحی در مورد نحوه اتصال پایه هاش بده ! اگه لینک دیتا شیت هم داره لطف کنید اینجا قرار بدین چون هرجا گشتم چیزی پیدا نکردم :(
    خدا نور است و من اشعه ای از او ...

پاسخ : دیتا شیت برای اپتوکپلر

اپتو کولرهای 4 پایه به این صورت هستند :

دیدگاه

همون PC817 است:
      http://www.classiccmp.org/rtellason/chipdata/pc817.pdf
      با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

آقا خیلی ممنون

من یه سئوال دیگه هم داشتم ! تفاوت اپتوتریاک و اپتوکوپلر در چیه ؟ اصلا اینا به هم ربطی دارن ؟

دیدگاه

فرق اپتو تریاک با اپتوکوپلر یا صحیحتر بگیم اپتو ترانزیستور اینه : اولی یک تریاکه که بجای جریان گیت با نور تحریک میشه پس می تونه جریانهای ACآ‌ رو قطع و وصل کنه
          ولی دومی یک ترانزیستوره که بجای بیس با نور تحریک میشه پس می تونه جریان DC رو قطع و وصل کنه.

پس اگه تفاوت تریاک با ترانزیستور رو بدونی تفاوت اپتوتریاک با اپتوترانزیستور رو هم می دونی.

البته اپتوتریاک های معمول بازار بدرد قطع و وصل جریان ACآ‌ تا حد 0.5 آمپر می خورند و برای سوئیچ کردن جریانهای زیاد باید از یک تریاک دیگه هم همراه با اون استفاده کرد.

بخاطر همین هم اسمشون بیشتر به OPTO TRIAC DRIVER معروفه. یعنی تحریک کننده ی تریاک ایزوله.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
            فرق اپتو تریاک با اپتوکوپلر یا صحیحتر بگیم اپتو ترانزیستور اینه : اولی یک تریاکه که بجای جریان گیت با نور تحریک میشه پس می تونه جریانهای ACآ‌ رو قطع و وصل کنه
            ولی دومی یک ترانزیستوره که بجای بیس با نور تحریک میشه پس می تونه جریان DC رو قطع و وصل کنه.

پس اگه تفاوت تریاک با ترانزیستور رو بدونی تفاوت اپتوتریاک با اپتوترانزیستور رو هم می دونی.

البته اپتوتریاک های معمول بازار بدرد قطع و وصل جریان ACآ‌ تا حد 0.5 آمپر می خورند و برای سوئیچ کردن جریانهای زیاد باید از یک تریاک دیگه هم همراه با اون استفاده کرد.

بخاطر همین هم اسمشون بیشتر به OPTO TRIAC DRIVER معروفه. یعنی تحریک کننده ی تریاک ایزوله.
            ایول داداش دمت گرم!
            اینقد سر همین قضیه کلافه شده بودم! میگم چرا بدون روشن کردن اپتوکوپلر ، خود به خود گیت تریاک روشن می شد پس نگو اپتوکوپلر ترانزیستوره !!! :nice: :redface:

خیلی ممنون از راهنماییت ! خیر ببینی :icon_razz: :biggrin:

دیدگاه

کوچیکتیم دایی
              واسه روشن و خاموش کردن تریاک از MOC3063 و واسه دیمر کردن تریاک از MOC3052 استفاده می کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
                کوچیکتیم دایی
                واسه روشن و خاموش کردن تریاک از MOC3063 و واسه دیمر کردن تریاک از MOC3052 استفاده می کنیم
                خوب حالا که به این موضوع اشاره کردین میشه یه توضیحی هم به زبان ساده بدین که چرا نمیشه تراشه اولی رو واسه دیمر استفاده کرد

دیدگاه

MOC3063 فقط در هنگام عبور از صفر روشن میشه در حالی که توی دیمر نیاز داریم هرجای فاز که بخواهیم روشن کنیم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X