اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال ساده

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند سوال ساده

سلام

بچه هامن توی یک پروژه می خوام از PIC استفاده کنم می خواستم ببینم این قابلیتها رو دارن یا نه؟
    اول اینکه می شه اونه رو تو مدار لحیم کرد و بعد پروگرامشون کرد؟
    دوم اینکه ایا مثل خیلی از میکروهای دیگه ایا JTAG یا چیز مشابه ای دارند تا اینکه بشه آنها را تو مدار دیباگ کرد یا نه ؟ اگه هست لطفا لینک و اسمشونو بگید؟
    در ضمن این اولین پروژه من با PIC است و می خواهم از 16F877 استفاده کنم.

پاسخ : چند سوال ساده

درود
    با توجه به اینکه 16F877 استفاده میکنید به طور خلاصه:
    - بله میشه اینکار رو کرد.
    - jtag خیر اما میشه توی مدار دیباگ کرد.
    چون توی ایران AVR بیشتر طرفدار داره اگر AVR کار کنید راحت تر میتونید مشکلاتت رو حل کنید و اگر توی پروژه گیر کنید حداقل توی همین انجمن معمولا جواب میگیرید اما برای PIC اگر بخواید فقط به کشور خودمون تکیه کنید احتمال اینکه کارتون گیر کنه زیاد هست.
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

دیدگاه

با تشکر از جواب خوب شما
      اقا چطور می شه تو مدار دیباگ کرد و اسم دیباگر چی است می شه خودم بسازم. درضمن اسم چند تا froum خوب pic هم لطف کنید

دیدگاه

سلام
        با چه کامپایلری کار می کنید؟
        اگر از ccs استفاده می کنید icd-u
        اگر از mplab استفاده می کنید icd2

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali_Asadzadeh
          درضمن اسم چند تا froum خوب pic هم لطف کنید
          خواهش میکنم علی جان
          forum اصلی در خود سایت مایکروچیپ هست که میتونید سوالات و مشکلاتتون رو همونجا مطرح کنید اما با یک جستجوی کوچک در google میتونید انجمن های مفید دیگری هم پیدا کنید.
          از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
          هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
          اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
          اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
          شاد و موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X