اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه سوال؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه سوال؟

با سلام

چطوری میشه توی برنامه نویسی bascom و میکرو mega16 یک یا صفر بودن 0 تا 7 پایه های ورودی porta رو نشون داد و توسط پورت سریال به کامپیوتر انتقال داد. :redface:
    اگه دوستان کمک کنن ممنون میشم.

با تشکر
    :nerd:
    دانلود کی های جدید کاسپر
    جهت سفارش طراحی و برنامه نویسی سایت, قالب, بنر قیف و فلش
    با این آی دی تماس بگیرید :
    sam.shark360

پاسخ : یه سوال؟

البته اساتید زیادی اینجا تشریف دارند ما جسارت نکنیم ولی اگه یه نگاهی به کتاب AVR ( اسمشو نبر ) علی کاهه بندازی میبینی که وقتی میخوای بخونی دیگه Prot نیستند و Pin هستند و دونه دونه بشین بخونشون بعد بازم اگه یه سرچ تو انجمن بندازی ما کلی بحث راجع به max232 کردیم من بهتون پیشنهاد میدم بجای ینکه تاپیک بزنید و موضوع قدیمی رو در قالب موضوع جدید مطرح کنید مصالب انجمن رو به دقت بخونید چون تا اونجائی که من یدونم حداقل چند بار راجع به انتقال دیتا به وسیله پورت سریال بحث شده این هم لینکش به هر حال اگه مشکلی توی خوندن داشتی بگو
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=21565.0
    اساتید توی این تاپیک خیلی مطالب جامعی نوشتند
    معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

با سلام
      منظور من نحوه ارسال اطلاعات به پورت سریال نیست منظورم یه کدی باشه که مشخص کنه که pin های ورودی یک هست یا نه,مثلا توسط دسطور if then.

با تشکر
      :nerd:
      دانلود کی های جدید کاسپر
      جهت سفارش طراحی و برنامه نویسی سایت, قالب, بنر قیف و فلش
      با این آی دی تماس بگیرید :
      sam.shark360

دیدگاه

سلام خدمت دوستان
        ممکن هست که با دستور pin یه پورت رو کامل خوند و درون متغیر 8 بیتی (یک بایت) ذخیره کرد؟ یا باید حتما به صورت تک به تک خونده بشن؟
        همیشه کامل توضیح بدهیم تا جواب کامل بگیریم.
        لطفا برای تشکر روی دکمه تشکر بزنید و بخاطر این پست نزنید که تایپیک شلوغ نشود
        تایپیک های من:
        حل تمام مشکلات atmega128a (eca.ir)
        آموزش کار با سایت (eca.ir)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electromohammad نمایش پست ها
          سلام خدمت دوستان
          ممکن هست که با دستور pin یه پورت رو کامل خوند و درون متغیر 8 بیتی (یک بایت) ذخیره کرد؟ یا باید حتما به صورت تک به تک خونده بشن؟

با سلام
          توسط دستور PINx میتوانید پورت را بخوانید بجای x باید پورت مورد نظرتون را بگذارید. مثلا برای پورت A باید از PINA استفاده کنید. فقط یادتون باشه قبلش باید پورت را توسط دستور DDRA درحالت ورودی قرار دهید.
          کد:
          [LEFT][SIZE=3][FONT=yekan]DDRA=0x00;
          portValue=PINA;[/FONT][/SIZE][/LEFT]
          جدیدترین ویرایش توسط evergreen; ۲۰:۵۶ ۱۴۰۰/۰۴/۲۳.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X