اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درایومشترک 20ال ای دی باهم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

با سلا.من یک چشمک زن دو لامپی دارم که می خواهم با استفاده از آن،در هر کانال 20 ال ای دی را روشن کنم(با ترانزیستور نه رله که حین کار صدا ایجاد میکند).وقتی بجای ترانزیستور اصلی هر کانال BD139 گذاشتم،با افزایش تعداد ال ای دی ها نور آنها کم می شود. اگر پیشنهاد و نقشه ای در مورد نحوه درایو چند ال ای دی با هم بدهید ممنون می شوم.با تشکر

پاسخ : درایومشترک 20ال ای دی باهم

دوست عزیز اگر LEDها از نوع 5 میل هستند مجموعا یک آمپر جریان از کلکتور میکشند که شما باید حداقل 10 درصد هم برای تلفات در نظر بگیری چنانچه دستر سی به ترانزیستوری با قدرت آمپردهی بالاتر داری ترانزیستورت را عوض کن در ضمن میتوانی با موازی کردن دو ترانزیستور (بیسها به هم وامیتر ها به هم متصل شوند و کلکتورها جدا باشند) با هرکلکتور 10 ال ای دی را روشن کنی البته با یک فرمان سویچ دقت کن هنگام موازی کردن ترانزیستورها بیس یکی از آنها را با یک دیود به خط فرمان وصل کنی که جهتش بستگی به نوع ترانزیستورت داره این مسئله بخاطر حفاظت ترانزیستورها در برابر جریان برگشتی بایاس هست. موفق باشی

دیدگاه

پاسخ : درایومشترک 20ال ای دی باهم

سلام rezam110us:
      ورود شما رو به انجمن تبریک میگم
      در مورد کم شدن نور LED ها باید مشکل منبع داشته باشید که نمیتونه جریان مصرفی LED ها رو ساپورت کنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X