اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بـخـش پـردازش تـصـویـر - انـتـقـادات و پـیـشـنـهـادات

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بـخـش پـردازش تـصـویـر - انـتـقـادات و پـیـشـنـهـادات

سلام ...................

از اونجاییکه این بخش از سایت؛ از تراکم فعالیتی کمتری نسبت به بخش های دیگه برخورداره؛ شاید انتقاد از اون هم بتونه به راحتی به مرحله ی عمل تبدیل بشه و نظرات و پیشنهادات سازنده؛ بتونه خیلی به ادمه ی روند این بخش کمک کنه .. در نتیجه از کلیه ی دوستانی که از این بخش دیدن میکنن؛ درخواست میکنم که نظراتشون رو در این بخش اعلام کنن تا بتونیم به ایده های جدید و رفتارهای منحصر به فرد فکر کنیم .. مطالبی که به عنوان اونها پرداخته میشه؛ با نهایت دقت و توجه بررسی میشن و از هر گونه انتقادی هم به حد اعلای خودش استقبال میشه .. در نتیجه درخواستی که دارم اینه که با نظرات سازندتون؛ به رشد این بخش کمک کنید .. با تشکر از توجه و همراهی دوستان .. موفق باشید ..
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

پاسخ : بـخـش پـردازش تـصـویـر - انـتـقـادات و پـیـشـنـهـادات

سلا آقای حسام...
    به نظر من شما اطلاعاتتون عالیست و پدت است ولی مسلما اگه وقت بیشتری بذارید مسلما کاربراتون بیشتر میشن.ولی در مجموع به نظر من کارتون خوبه و ازتون ممنونم

دیدگاه

سلام ..................

نوشته اصلی توسط milad_1987
      ولی مسلما اگه وقت بیشتری بذارید مسلما کاربراتون بیشتر میشن.ولی در مجموع به نظر من کارتون خوبه و ازتون ممنونم
      حقیقتش از نظر زمان؛ سعی میکنم بخشی از روز رو به سایت اختصاص بدم .. امیدوارم تابستون وقت بازتری برای انجام وظیفه پیدا کنم .. اگه ایده ای هم برای این بخش دارید خوشحال میشم مطرح کنید .. موفق باشید ..

دیدگاه

سلام...
        به نظر من اگه شما پاسخ ها رو متناسب با اطلاعات فرد مقابلتون مطرح کنید

طوری که اون ها گیج نشند خیلی بهتره .شما اطلاعاتتون بسیار بالاست اما فرد

مقابلتون ممکن است این طور نباشه.به نظر من انسان همیشه باید به مشکلات ساده

نگاه کنه و بتونه یک چالش پیچیده رو تبدیل به یک فرایند ساده بکنه حداقل من این

طور فکر میکنم

.شما هم بهتره سوالات مطرح شده رو تبدیل به یک چالش ساده و قابل فهم

برای طرف مقابلتون تبدیل کنید(با توجه به معلومات بالاتون) و البته طرف

مقابلتون رو تشویق به ادامه در این بحث وتحقیقات بیشتر در اون زمینه بکنید به

این صورت تمام تحقیقاتی که افراد تونستند با کمک شما به پایان برسونند رو در

همین انجمن میذارند و شما میبینید طولی نمی کشه که انجمن شما مهد تولید و

ارتقای علم میشه و آمار سایت چندین برابر میشه(البته این حرف ها رو همین

جوری نمیزنم ها!! همین طور که واقفید در مبحث تجارت الکترونیک مورد بحث

است).البته این بستگی داره که هدف شما ارتقا کیفی انجمن است یا آماری که البته

این دو خیلی به هم وابسته اند.
        ببینید اگه کاربر به این نتیجه برسه که با اومدن به انجمن شما چیزی به دست آورده

و وقتش تلف نشده مطمئن باشید دفعه ی بعد با یک ایده ی جدید به سراغ انجمن

میاد و ازدیاد ایده های به ثمر رسیده باعث رشد کیفی مباحث میشه و وقتی کیفیت

بالا بره افراد بیشتری به انجمن میان.من یک نگاهی به موضوعات انجمن انداختم

و تقریبا بیشتر اون ها بدون ریسدن به یک نتیجه ی درست به اتمام رسیده اند و

همین کافیست که انجمن شما سرد و بیروح بشه.به نظر من بهتره اولا تاپیک هاتون

به یک نتیجه برسه دوما این نتیجه در قسمتی از سایت به عنوان تحقیقاتی که به

کمک شما به ثمر رسیده به طور روزانه در سایت به دید عموم کاربران قرار

بگیره.یک ایده ی دیگه هم میتونه این باشه که شما در هفته یک بار چت در مورد

موضوعی که در حال حاظر بیشترین بیننده رو داره بزارید تا با این کار با سیل

حجومی آمار و ترافیک سایت مواجه شوید که در این صورت حامیان بیشتر

ترغیب میشن تا از شما حمایت بکنن.البته ایده ها بسیارند و وقت مجال نمیده اما

اگه این مطالب بنده ی حقیر بتونه به ارتقای علم ایرانیان (که جانم فدای میهن)

بشه باز هم به شما کمک میکنم و نظراتم رو با شما درمیان میذارم
        موفق باشید

دیدگاه

سلام ...............

یک ایده ی دیگه هم میتونه این باشه که شما در هفته یک بار چت در مورد

موضوعی که در حال حاظر بیشترین بیننده رو داره بزارید تا با این کار با سیل

حجومی آمار و ترافیک سایت مواجه شوی
          میتونید این ایده رو یک مقدار باز کنید؟

در مورد کیفیت و کمیت محیط این بخش هم که فرمودید؛ باید بگم که تمام سعی مجموعه ی ECA اینه که کیفیت مطالب رو بالا ببره حتی اگه در دوره ای با محدودیت در کمیت روبرو بشیم .. در مورد نوع توضیحات هم؛ باید بگم که تابه حال دقت نکرده بودم .. مرسی که تذکر دادید؛ سعی میکنم بهترش کنم .. موفق باشید ..

دیدگاه

منظورم اینه که شما درحال حاضر گاهی اوقات با کاربران در مورد موضوع به

صورت تلفنی صحبت میکنید.این خوبه ولی فقط واسه کاربر!
            حالا چطور میشه از این به نفع سایت کمال استفاده رو برد؟
            ساده است ؟
            در دنیای مجازی همیشه سعی میشه تا جایی که امکان داره کاربر رو ایجاب کرد

در فضای مجازی بمونه .خب شما هم همین کار رو بکنید.یکی از شاخص هایی

که یک سایت از نظر کیفیت و کمیت سنجیده میشه مدت زمانی است که کاربران

در سایت به گشت زنی مشغولند.شما میتونید به جای تلفن از chat ساده در

فضای سایت استفاده کنید و تمام کاربران مربوط به یک موضوع رو دور هم جمع

کنید با این تاکتیک هم شما به هدفتون می رسید هم کاربران.البته همونطور که می

دونید این روش مستلزم کارهای مقدماتی از جمله افزایش ترافیک سایت شناسایی

پرطرفدارترین تاپیک و زمانی که در آن سایت بیشترین ترافیک رو داره و ...

است رو داره
            یک راه کار دیگه می تونه استفاده از تجربیات دیگران(سایت های مشابه با شما از

نظر ساختار با هر ملیتی که باشه) باشه
            نظر دیگه هم اینه که شما در حال حاضر یک پاسخگو دارید در حالی که میتونید

به اندازه ی کاربراتون پاسخگو واسه سوالات مطرح شده داشته باشید پس شما باید

کاربرانتون رو ترغیب به همکاری متقابل کنید که این کار مستلزم راه کارهای

مختلفی است .این که شما کاربر فعال ماه رو معرفی میکنید خوبه ولی کافی نیست
            شما باید با راه کارهای تشویقی بیشتری کاربرانتون رو تشویق کنید اگه شما به این

مهم دست پیدا کنید شما وقت بیشتری واسه مدیریت دارید حالا دستتون واسه بالا

بردن کیفیت باز میشه.شما باید بلندپرواز باشید.شاید الان مجموعه ی شما کوچیک

باشه ولی شما میتونید به جایی برسید که کاربرانتون مجموعه ی شما رو به عنوان

دانشگاه دوم خود در نظر بگیرند.این مهم دست یافتنی است چون سیستم مجازی

شما میتونه فرصت های آموزشی تحقیقاتی برابر واسه کاربرانی که چه می خواهند

از دانشگاه صنعتی باشند چه پیام نور و چه دیپلمه فراهم کنه؟!
            شما میتونید اولین مدیر در این سایت باشید که دست به اصلاحات بزنید.
            کیفیت در کنار کمیت معنی پیدا میکنه .یک نمونه واستون میزنم.حدود دو سه هفته

پیش من جست و جویی که در گوگل در مورد adaboost کردم فقط در سایت

شما پیدا شد ولی اطلاعات داخل سایت اصلا واسه یک محقق کافی نبود شما کمیت

رو تا حدی داشتید ولی کیفیت رو نه؟! حالا در گوگل adaboost رو جست و

جو کنید میبینید که صفحات زیادی از سایت شما واسه کاربر میاره که این کمیت

همراه با کیفیت است.چون مبحث کامل شده.
            بهبود دهنده ها واسه سیستم شما بسیارند ولی شما باید به صورت پلکانی از اون

ها استفاده کنید.شما تا کمیت رو افزایش ندید نمیتونید کیفیت رو به طور قابل

ملاحظه ای افزایش دهید چون منابع تون محدود است ولی با افزایش کمیت در

کنار کیفیت منابع افزایش پیدا می کنه
            فکر کنم شما بیش از 60000 تا کاربر دارید! اما چه تعداد از این کاربران فعال

هستنند یا حداقل روزانه سری به سایت می زنند؟ این نشاندهنده ی یک بحران

بزرگ در سیستم کوچک شما است.کاربران عضو میشن که فقط جواب سوالشون

رو بگیرن.این به عهده ی مدیر سایت است که با تکنیک های مدیریت بحران این

بحران رو تبدیل به فرصت بکنه.شاید شما فکر کنید این حرف ها واسه شرکت

های بزرگ تجاریست ولی تا به موضوع جدی توجه نشه هیچ وقت پیشرفت

حاصل نمیشه
            موفق و پیروز باشید....

دیدگاه

سلام
              بخض پردازش تصویر خیلی خلوته! بنظر میرسه درحال حاضر کمبود کسی که تا حدودی مسلط به پردازش تصویر باشه، شدیدا حس میشه. البته چند نفری هستن... اما وقت و انرژی کافی واسه مبتدی ها که نمیذارن...

بنظرتون نباید به حرکتی زد ؟!
              https://www.linkedin.com/in/mohammadhosseini69

http://zakhar.blog.ir

دیدگاه

سلام
                با توجه به این که حوزه فعالیت ها بیشتر رو به پردازش ویدیو است موافقید یک انجمن با این موضوع شروع کنیم

دیدگاه

با انجمن جدید مخالفم
                  کاربرای تازه وارد می خوان یه شبه ره چند ساله برن پردازش تصویر از حوزه هایی هست که به یه سرچ کوچیک جواب سوال های مبتدی رو راحت پیدا می کنی

اینکه اینجا خلوته دو دلیل داره : 1- ادم اینکاره توی سایت نیست مثلا اکثرا دنبال کار با میکرو هستن و ... تصویر کار نیستن 2-متلب عملی و ساده که جذب کنه نداره مثال نیست و...

ولی همین چند نفر فعال هم از لحاظ علمی خوب دارن ساپورت می کننش

دیدگاه

با سلام
                    چند پیشنهاد داشتم
                    یک اینکه فولدر بندی ها به نظرم احتیاج به تغییر دارند
                    و برای هر زمینه باید جدا شه
                    مثلا یک فولدر برای OCR
                    یک فولدر برای تشخیص پلاک
                    یک فولدر برای سگمنتیشن
                    یک فولدر برای ردیابی شی در تصاویر
                    یک فولدر برای مبحث فیچرها و ...
                    و همچنین یک فولدر برای موضوعات ابتدایی که خیلی انجمنو شلوغ کرده
                    موضوعاتی مانند مانند آموزش پردازش تصویر کاربرد پردازش تصویر، پردازش تصویر چیست و ... باید در یک فولدر قرار بگیرند
                    دوم اینکه مقالات مربوط نیز از بخش مقالات جدا بشن و به فولدرهای مربوطشون منتقل بشن
                    فکر می کنم یک مشکل بزرگ این سایت اینه که مسول اون وقت کافی نداره و واقعا هم حق داره چون بدون هیچ حقوقی اینکارو انجام می ده، درسته؟!
                    برای مرتب کردن این سایت احتیاج به چند نیروی تمام وقت هست و واقعا حیف چنین سایتی چون هیچ سایت مشابه ای با این سطح در ایران نداریم
                    object tracking: http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=88447.msg547644#msg547644

any help or opinion on robot mapping will be welcome

دیدگاه

سلام. پیشنهادم اینه که یه تاپیک جدا برای آنالیز تصاویر 3 بعدی باز بشه..جای خالیش خیلیآ‌ احساس میآ‌شه

دیدگاه

سلام ..

همه ی دوستان و کاربران؛ این امکان رو دارند که تاپیک تازه ای ایجاد کنن و در مورد مطالب اون بحث و تبادل نظر با یکدیگر داشته باشن .. نکته ی بسیار مهمی که وجود داره در این میان، این هست که تاپیک های ایجاد شده؛ با همکاری و مشارکت سایر دوستان و همچنین ایجاد کننده ی اونها؛ یک روند رو به رشد و حرکت به سوی بهتر و غنی شدن رو طی کنن .. بسیاری مواقع اتفاق میوفته که دوستان در تاپیک های متفاوت شرکت میکنن و سوال و پاسخ هایی هم مطرح؛ امــا پس از مدتی؛ با به نتیجه رسیدن بحث ها، تاپیک رو رها میکنن و مجموعه رو ترک .. شاید پیشنهادی که به نوعی بتونه این روند رو وارونه کنه و در نتیحه به غنی تر شدن این بخش کمک؛ این هست که دوستان هر زمانی که به یک جمعبندی واحد رسیدن (--حتی مختصر و کوتاه، در حد چند صفحه--) از مطالبی که بر روی اونها کار میکنن و مقالات، الگوریتم ها و متدهایی که بررسی کردند تا به الآن؛ اونها رو در قالب یک فایل جمعبندی یا حتی یک پست ارزشمند؛ با دیگران به اشتراک بگذارن تا همه ی دوستان امروز و علاقمندان فردای مجموعه بتونن از این اطلاعات استفاده کنند و به طریقی این نوع نگاه و اندیشه رو سینه به سینه به نسل های بعد هم انتقال بدیم .. با این روش؛ تبادل داشته ها و دانستنی ها بین همه ی ما بیش از پیش صورت میگیره و این نقطه ی آغازی هست برای پیشرفت و تعالی مجموعه .. موفق و سلامت و شاد باشید ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X