اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک option جالب در تلفن های cordless

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک option جالب در تلفن های cordless

با سلام ،
    در تلفنهای cordless یک option جالب وجود داره و اون اینه که ما یک دستی رو می توانیم برای چند تا Base تعریف کنیم ( برای panasonic ها تا 4 base ) و وقتی دستی از محدوده Base 1 خارج شده و وارد محدوده Base 2 می شه ( بطور مثال ) ، این دستی از طریق Base 2 امکان برقراری با خط تلفن رو داره ( امکان خوبی برای جاهایی که وسعت زیاد دارند و می خوایم با تلفن بیسیم پوشش دهیم ) حال سوال اینه که : 1- برای این کار از چه سیستمی استفاده میشه ؟ 2 - با چه شیوهایی تشخیص داده میشه که دستی در محدوده Base 2 قرار داره و در نتیجه با Base 2 ارتباط برقرار میکنه و از Base 1 دور شده ؟

.

سلام

من اولین باره این قابلیت رو در تلفن های cordless میبینم ولی در گوشی های موبایل از ابتدا قرار داده شده بود .

در بعضی از گیرنده ها بخشی وجود دارد به نام RSSI که مخفف RECEIVED SIGNAL STRENGTH INDICATOR
    هستش . این بخش در واقع وظیفه دریافت سیگنال های قوی و نشون دادن این سیگنال به بخش SCAN در گیرنده
    هستش . یعنی با دریافت سیگنال قوی تر از هر BASE گیرنده متمایل به دریافت امواج قوی تر میشه و ارتباطات
    دیتایی خودش رو با سیگنال ضعیف قطع میکنه و این ارتباط رو با منبع سیگنال قوی برقرار میکنه .
    -
    در ارتباطات رادیویی امروزی ارسال های دیتا همراه صوت نقش مهمی رو بازی میکنند که AGC هم نمونه بارز
    همراهی دیتا با سیگنال های صوت هستش. مثلا در گوشی های موبایل نزدیکی یا دوری به دکل BTS توسط
    دیتاهای AGC به گوشی منتقل میشه و گوشی هم توان خودش رو تنظیم میکنه .یعنی وقتی در کنار دکل موبایل
    هستید گوشی شما توان بسیار پایینی برای ارتباط خواهد داشت که همه اینها از موارد همراهی دیتا با سیگنال
    های صوتی بعنوان SUB TONE میباشد .

دیدگاه

پاسخ : یک option جالب در تلفن های cordless

با سلام امیر آقا
      آیا IC یا ماژول خاصی برای این کار وجود داره ؟ یا به عنوان یک option در سیستم های وIC های فرستنده وگیرنده موجوذ هست ؟

دیدگاه

.

سلام

در اکثر آی سی های IF مثل MC3371 - MC3372 - MC3363 و خیلی های دیگه این بخش تعبیه شده و بصورت
        خطی عمل میکنه . یعنی با دوری یا نزدیکی به ایستگاه مقدار خروجی این پایه هم تغییر میکنه .

ساده ترین کاربردش استفاده از یک میتر آنالوگ یا یک آی سی بارگراف مثل LM3914 است که توسط اون میتونید
        دوری یا نزدیکی ایستگاه رو مشاهده کنید .

حالا از همین خاصیت و بکمک مدارات میکروکنترلری میشه از ایستگاهی به ایستگاه دیگه پرش کرد . یعنی دو ایستگاه
        رو مقایسه میکنید هر کدام سیگنال قوی تری داشت ارتباط رو روی همون قفل میکنید .
        البته این کار با همراهی دیتا ترانسفر میسر میشه . و باید هر ایستگاه علایم و مشخصه ای برای شناسایی داشته باشه.

دیدگاه

سلام
          اینکه بعضی از ای سی ها امکان سنجش میزان سیگنال رو دارن یه بحث ...

داخل تلفنهای سنائو و هاروست همچین امکاناتی هست یعنی میزان سیگنال در گیرنده و فرستنده اندازه گیری میشه

دیدگاه

شاید سوالم بی ربط باشه. ولی در مورد تلفن های بیسیم، آیا هنوز هم امکان تداخل، شنود و... وجود داره؟ یا الان دیگه بر طرف شده؟
            بین این تلفن بیسیما کدوم بهتره؟ پاناسونیک(چین)، سیمنس(آلمان)، مافکو(کانادا)

در ضمن، جمهوری بعضیا دل خوشی از پاناسونیک ندارن، با اینکه 95% بازار رو گرفته. چون چینیه، میگن ایراد داره، خراب میشه، ...
            البته بقیه هم میگن چون الان داره Dect 6.0 میزنه، هیچ امکان شنود و تداخل و .. نداره! چون 6 گیگاهرتزه!
            سیمنس و مافکو هم که میگن خدای کیفیتن، عالی! توپ!

نظر شما چیه؟ چون باید یکی بگیرم، گیر کردم...
            دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

.

سلام

تلفن هایی که به ایران راه پیدا میکنند همگی آشغال و از مد افتاده هستند . فقط بخاطر ارزون بودن وارد ایران میشند.
              ولی اگه میخواهی کمی به روز باشه تلفنی رو بخر که امکان ارسال SMS رو هم داشته باشه . چون به احتمال زیاد این
              گزینه بزودی تو ایران راه اندازی میشه و بصورت عمومی میشه ازش استفاده کرد .
              اگه خ جمهوری و اکباتان رو بگردی چند مدل پیدا میکنی .

دیدگاه

نه دیگه خیلی بی لطفی نکنین! درسته که چینی هستند، و بی کیفیت، ولی اعتبار مارک اصلی را نمیشه برد زیره سوال! مثلاً پاناسونیک اصل ژاپن (که عمراً گیر نیاد! جز چند جا ) و زیمنس های آلمانی ( نه ریمارک شده ) واقعاً خوب و مناسبن.
                مشکل بزرگ من اینه که تو امکانات و تنوع پاناسونیک حرف اول رو میزنه، ولی چینی بودنش گند زده به همه چیز! حتی با داشتن گارانتی. زیمنس ها هم خیلی کم مدل دارن. همشون هم عینه هم، تنوع هم ندارن.

راجع به sms که گفتین، الان خیلی از مارک ها رو دیدم که sms هم میدن. ولی مطمئن باش کسی سراغش نمیره و بدون استقبال میمونه! چون sms دادن با موبایل رو با هیچی نمیشه عوض کرد!

نگفتین! پیشنهادتون از تلفن هایی که گفتم چیه؟؟؟ oo:
                دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X