اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کدوم کامپایلر بهتره؟

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کدوم کامپایلر بهتره؟

سلام :
    من خیلی وقته که با Pic Basic Pro با میکروهای PIC:16F84A,16F877A,12C58-9 کار میکنم.حالا می خواستم با PIC18F4550
    کار کنم.ولی این کامپایلر اون رو ساپورت نمیکنه.
    .
    .
    .
    .
    حالا کدوم بهتره؟ microbasic یا ccs-c ؟
    آدم های سخت می مانند و روز های سخت می روند!

پاسخ : کدوم کامپایلر بهتره؟

سلام :
    اقا من microbasic رو کار کردم خیلی عالی هست ودر ضمن پیشرفته تر از pbp هست

دیدگاه

خیلی ممنون.ایا این ICD داره؟

تابع برای GLCD,USB,MMC,PWM,LCD,I2C,SPI داره؟

Library اش کامله؟

می تونیم توش تابع درست کنیم؟

تابع برای اسکن کیبورد داره؟

ممنون
      آدم های سخت می مانند و روز های سخت می روند!

دیدگاه

آره.. Mikrobasic تمام توابع کتابخونه ای که گفتی داره...در MikroC میشه تابع درست کرد ولی توی Mikrobasic چون زیاد کار نکردم نمیدونم ...البته از اونجایی که این 2 کامپایلر از نظر توابع کتابخونه ای مثل هم هستند شاید در Mikrobasic هم بشود تابع درست کرد...
        دست هایی که کمک میکنند از دست هایی که دعا میکنند مقدس ترند....کوروش کبیر

دیدگاه

سلام،

PIC برخلاف خیلی میکروکنترلرهای دیگه کامپایلرهای خوب زیادی داره. به نظر من بهترین ها به ترتیب
          MPLAB
          IAR
          CCS
          Hitech
          هستند.
          MikroC هم اصلا جالب نیست بیشتر شبیه Basicه که گرامرش رو شبیه C کردن!
          There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار
            سلام،

PIC برخلاف خیلی میکروکنترلرهای دیگه کامپایلرهای خوب زیادی داره. به نظر من بهترین ها به ترتیب
            MPLAB
            IAR
            CCS
            Hitech
            هستند.
            MikroC هم اصلا جالب نیست بیشتر شبیه Basicه که گرامرش رو شبیه C کردن!
            سلام آقا رضا.........می تونی یکمی درباره mplab و مزیتاش توضیح بدی؟ من از بین ccs و mplab می خوام یکی رو انتخاب کنم...ccs تا حدودی اشنا هستم ولی mplab واسم یکمی ناشناخته است ...؟؟؟ممنون میشم

دیدگاه

سلام،

MPLAB بر خلاف CCS که کتابخانه های متنوعی داره فقط یه کامپایلر C است (مثل IAR). من خودم زیاد علاقه ای به استفاده از کتابخانه های کامپایلر ندارم و خودم توابع مورد نیاز رو مینویسم و برم مهمه که کامپایلر C فقط کار خودشو انجام بده اما اگر شما ترجیح میدید از امکانات نرم افزاری کامپایلر هم استفاده کنید CCS براتون مناسب تره.

دیدگاه

به نظر من هم کامپایلر باید کار خودش رو خوب انجام بده و برنامه نویس بهتر هست تا جای ممکن توابع رو خودش بنویسه، به همین خاطر من هم کامپایلرهای Hi-Tech و MPLAB رو برای میکروهای 8 بیتی پیشنهاد میکنم.
                از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
                هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
                اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
                اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
                شاد و موفق باشید

دیدگاه

مرسی از توضیحات ...mplab c18 فقط واسه میکرو های 8 بیتیه یا سری 16 بیتی (dspic 24,32) رو هم ساپورت میکنه...در ضمن دیباگر mplab واسه ی c18 هم جواب میده یا فقط باید به زبان اسمبلی باشه...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amintlk
                    مرسی از توضیحات ...mplab c18 فقط واسه میکرو های 8 بیتیه یا سری 16 بیتی (dspic 24,32) رو هم ساپورت میکنه...در ضمن دیباگر mplab واسه ی c18 هم جواب میده یا فقط باید به زبان اسمبلی باشه...
                    سلام،

در مورد سری PIC32 اطلاعی ندارم اما MPLAB C30 قطعات 16 بیتی رو پشتیبانی میکنه. تا جایی که اطلاع دارم ICD2 از dsPICها پشتیبانی میکنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X