اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

زیان جدید برنامه نویسی برای ARM <فلو کد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

زیان جدید برنامه نویسی برای ARM <فلو کد

سلام
    این مطلب رو از توی مجله ی الکتور از یکی از سایتا پیدا کردم اما متاسفانه هنوز خودم نتونستم بخونمش.

انشالا دوستان استفاده کنن (البته زبان اصلیه) قول میدم ترجمش کنم و واستون دوباره بذارمش

Publication date: 8 May 2008

Matrix have recently launched a new version of their popular graphical programming language for microcontrollers &ndash; &lsquo;Flowcode for ARM microcontrollers&rsquo;.

32 bit ARM microcontrollers are now available for the same price as 8-bit micros but offer massive advantages to developers: low power, more I/O lines, several times more ROM and RAM than a typical 8 bit micro, full floating point and maths libraries and a massive increase in processing speed and power. This new version of Flowcode provides engineers and developers access to all of these features of the ARM based on Atmel&rsquo;s popular range of AT91 microcontroller range. Flowcode for ARM is also backwards compatible with Flowcode for PICmicro® microcontrollers and Flowcode for AVR® microcontrollers which provides an easy migration route to 32 bit power. ARM hardware development tools, based on the Matrix&rsquo;s E-blocks range, are also available. A fully functional demonstration version is available on the Matrix web site you can link to below:
    http://www.elektor.com/news/flowcode...s.489715.lynkx
    http://www.ecapic.ir/image/ECA-090927112544.png

پاسخ : زیان جدید برنامه نویسی برای ARM &lt;فلو کد

سلام،

این Flowcode رو من قبلا PICاش رو امتحان کرده بودم، به نظرم اصلا جالب نبود! بیشتر برای Hobbyistها مناسبه تا کاربردهای حرفه ای. حالا نمیدونم ARMاش چطوری اما معمولاً زبان های گرافیکی خیلی محدودیت دارن مگر اینکه امکان اسکریپت نویسی هم داشته باشن (مثل LabView). :smile:
    There is nothing so practical as a good theory. &mdash; Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

سلام

همونطور که خدمتتون عرض کردم من حتی مقالشو هنوز نخوندم :redface:

انشال ترجمشو میذارم

دیدگاه

من با ARM اون اخیرا کار کردم خیلی ساده است و برای یادگیری خوبه میتونه یه شروع مناسب برای کسانیکه تازه شروع کردن باشه.

ولی اصلا بهینه نیست شاید یه چشمک زن ساده رو کلی بزرگش کنه.

نمی شه به اون به صورت یک زبان برنامه نویسی نگاه کرد چون با توجه به امکانات و سرعت این میکرو کنترلرها زیاد مناسب نیست که از این استفاده بشه.

راستی یه خبر خوب هم بگم که این برنامه سورس فایل رو به زبان C هم میده که میتونه یه کمک خوب برای دوستانی باشه که میخوان با C کار کنن.

دیدگاه

اگه برنامه نویسا این برنامه یه کم روش بیشتر کار میکردن میشد باهاش کارای آموزشی جالبی انجام داد
          منم اول فکر میکردم برنامه جالبیه ولی بعد از یه مدت کار دیدم به دردسرش نمی ارزه

دیدگاه

باشه اینطوری منم ازترجمش منصرف شدم :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیما نیکخواهی
              باشه اینطوری منم ازترجمش منصرف شدم :redface:

این برنامه خیلی راحته نیازی به ترجمه نداره راحته من تقریبا با تمام امکاناتش کار کردم اگه مشکلی بود میتونم کمکتون کنم. برای شروع برنامه خوبیه ( ابهت این میکرو کنترلر را می شکنه) بعد میتونید با سایر کامپایلر ها کار کنید.

دیدگاه

سلام
                به نظرتون کدهائی که این برنامه تولید میکنه ازشون میشه به غیر کارای آموزشی توی کارای حرفه ای هم استفاده کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید سلیمانزاده

این برنامه خیلی راحته نیازی به ترجمه نداره راحته من تقریبا با تمام امکاناتش کار کردم اگه مشکلی بود میتونم کمکتون کنم. برای شروع برنامه خوبیه ( ابهت این میکرو کنترلر را می شکنه) بعد میتونید با سایر کامپایلر ها کار کنید.
                  من Flowcode ARM رو شروع کردم اما یم مشکلی هست و اون اینه که اینجا که باز هم پورتها رو 8 بیتی در نظر گرفته که . در صورتی که ARM 32 بیتی هستش. پس چجوری میشه در Flowcode یک دیتا 32 بیتی رو به پورت ارسال کرد ؟ :question:

دیدگاه

چیزی که مشحصه اینه که این برنامه ،لا اقل فعلا ، کاربردی نیست ولی برای یادگیری میتونه مفید باشه . به اینصورت که کدهای فایل c رو نگاه کنیم و کد اصلی رو خودمون بنویسیم. نه اینکه مستقیم کپی بشن.
                    اینکه پورت ها 8 بیتی هستن هم نشونه کاربردی نبودن برنامه هست(این برنامه در اصل برای pic بوده) . اومده یه پورت 32 بیتی رو تبدیل به 4 تا 8 بیتی کرده . همون A,B,C,D . یعنی مثلا B.0 همون A.16 هست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X