اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید کد DTMF با کدویژن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولید کد DTMF با کدویژن

سلام به همه
    از تمام مهندسان الکترونیک که با کدویژن ، تولید کد DTMF رو بلدن تقاضای کمک فوری دارم..... با تشکر
    خیلی فوریه خواهش میکنم..

:cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:

پاسخ : تولید کد DTMF با کدویژن

سلام!
    من یه سری کد تو اینترنت دیدم که این کار رو انجام میدن، ولی خودم این کدها رو تست نکردم. راه حل ساده تر اینه که از آی سی های تولید DTMF استفاده کنی. 8870 و 8880. ,ولی ساده ترین راه حل که من خودم امتحان کردم و جواب گرفتم آی سی SC9102 . این آی سی خیلی ارزونه و فقط کافیه به جای keypad چهار تا از پورتای میکرو رو بهش وصل کنی و ازش استفاده کنی! :agree:
    یه نگاهی بهش بنداز، اگه سوالی بود بپرس،اگه بتونم جواب می دم! :nice:
    زندگي يعني لذت ياد گرفتن و ياد دادن

دیدگاه

سلام!
      من یه سری کد تو اینترنت دیدم که این کار رو انجام میدن، ولی خودم این کدها رو تست نکردم. راه حل ساده تر اینه که از آی سی های تولید DTMF استفاده کنی. 8870 و 8880. ,ولی ساده ترین راه حل که من خودم امتحان کردم و جواب گرفتم آی سی SC9102 . این آی سی خیلی ارزونه و فقط کافیه به جای keypad چهار تا از پورتای میکرو رو بهش وصل کنی و ازش استفاده کنی! :agree:
      یه نگاهی بهش بنداز، اگه سوالی بود بپرس،اگه بتونم جواب می دم! :nice:

دیدگاه

سلام دوست من .
        شما که نیاز به شماره گیری با AVR داری حتما یه سری به مقاله ی 1982 ی سایت اتمل بزن به آدرس :

http://www.atmel.com/dyn/resources/prod_documents/doc1982.pdf
        براي داشتن چيزهايي که تا کنون نداشته ام - بايد کسي باشم که تا کنون نبوده ام .
        http://www.elec4u.ir

دیدگاه

تولید کد DTMF با کدویژن

با تشکر از دوستانی که پاسخ سوالم رو دادن.. از دوست عزیزی که sc9102 رو پیشنهاد کرد ممنونم ولی من نمیخوام KEYPAD رو به ای ای سی وصل کنم.

مشکل من اصول راه اندازی DTMF با AVR که میخوام با PWM انجامش بدم........

خواهش میکنم تو این پروژه کمکم کنید.. :cry: :cry: :cry: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry:

دیدگاه

سلام . خوب - شما بیا یه کاری کن .
            دقیقا پروژه رو با ریزترین چیزاش توضیح بده .

اول کاری که اسمی از PWM نیاورده بودید .

میخام کاملشو بدونم که اگه برنامه ای براش نوشتم - بعدا نیازی به دستکاری نداشته باشه .

براي داشتن چيزهايي که تا کنون نداشته ام - بايد کسي باشم که تا کنون نبوده ام .
            http://www.elec4u.ir

دیدگاه

نه!
              من منظورم استفاده از keypad نیست! :angry:
              میتونی اونو با AVR شبیه سازی کنی! oo:
              4 پایه AVR به جای پایه های keypad! :nice:

دیدگاه

این شرح کامل پروژه:
                ببینید آقای poya66 من میخوام با یه مگا16 یا32 یه شماره گیر تن و پالس بسازم که پس از اینکه یه پایه میکرو مثلا PINB.0 دو ثانیه 0 شد شرو کنه به شماره گیری از شماره های داخل EEPROm که با کی پد ماتریسی قبلا بهش دادیم و پیام 20 ثانیه ای داخل ISD1420 رو پخش کنه .حال اگه هنوز PINB.0 صفر مونده بعد از 30 ثانیه شماره بعدی رو بگیره در غیر این صورت به حالت آماده بکار در بیاد.....

90% مشکل من تو برنامه نویسی DTMF . که باید دو تا فرکانس رو تولید کنم و با هم میکس کنم.
                از چند جا پرسیدم آی سی HT9200 رو که گفتن تو ایران نیست... sc9102 هم بدرد نمی خوره. باید حتما این پروژه با کدویژن باشه وگرنه از دستورDTMFOUTبسکام میشه استفاده کرد..

با این توصیفات نظر شما چیه؟؟؟؟؟؟؟ :cry2: :cry2: :cry2: :cry: :cry: :cry:

دیدگاه

عجب! :eek:
                  چرا میگید SC9102 بدرد نمیخوره!؟ :surprised:
                  من خودم امتحان کردم و جواب گرفتم!
                  فقط کافیه 4 پایه ای که به keypad وصل میشه به میکرو وصل کنید و برای هر عددی،دقیقاً همون پایه هایی رو یک کنید که در مورد keypad یک میشه! oo:
                  اگه تست نکردین،نگید به درد نمیخوره!
                  شما امتحان کنید،اگه کمک خواستید،بگید من کمک می کنم! :nerd: :nice:

دیدگاه

ببین parya !
                    اگه میتونی به آی دی یاهوی من پیام بده تا برات توضیح بدم! :eek:
                    دیگه چیکار کنم خب!!! :angry:
                    id: safavisanaz

دیدگاه

چرا از آی سی mt8888 استفاه نمیکنی؟ :arrow:
                      behi

دیدگاه

سلام
                        چرا از آی سی mt8888 استفاه نمیکنی؟
                        ایا این DTMF-MT8888 رو هم دیکد میکنه و هم تولید؟
                        اگه جواب بله هست ایا شما باهاش کار کردین ؟ من شنیدم سخت جواب میده :cry:
                        در ضمن ایا با MT8870 میشه تولید DTMF کرد یا این IC فقط کارش دیکد کردنه ؟
                        میشه یکم توضیح بدین ...
                        ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

mt8880 هم dtmf تولید میکنه هم decode میکنه!

دیدگاه

سلام به همه دوستان

واقعا واسم جالبه یه سایت به این بزرگی و این همه برنامه نویس از پس این کار کوچیک بر نمیان ... به نظر من شما فقط می تونیین با AvR دماسنج درست کنید یا چشمک زن .
                            در رابطه با مشکل خانم paria_1985 باید بگم من یه کتابخونه DTMF برای winavr دارم که با یه تغییر جزیی میشه واسه کدویژن ازش استفاده کرد..

قابل توجه خانم paria_1985 باید بگم که اصول dtmf به این شکله که باید یه فرکانس سینوسی درست کنی بعد واسه تولید کد هر کلید یه فرکانس دقیق دیگه که به فرکانس بالا و پایین موسوم است تولید کنی سپس دو سیگنال سینوسی و کلید را با هم کانوال کنی ... البته چون مقدار فرکانس ها مهم است برای ثبات بیشتر کریستال 16 یا 8 بزار.......... برو ببینم چیکار می کنی

کساییم که میخوان کمک ایشون بکنن و یه چیزی از کتابخانه سازی هالیشونه به ای دی من pm بدن تا کتابخونه dTMF رو که به زبون C واسش بفرستم..
                            ID: AVR_LAND

دیدگاه

سلام
                              اقای masoud8051 از راهنمایی های کامل و جامع تون بسیار سپاسگذارم :redface: :redface: :redface: :redface: :redface:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X