اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ریست شدن مدار در هنگام ترمز یا تغییر جهت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ریست شدن مدار در هنگام ترمز یا تغییر جهت

سلام.
    من یک مدار برای موتور DC بوش 12V/10Aآ‌ بستم که برای درایو از سه تا L6203 موازی (آ‌تا 12A ) استفاده می کنه. منبع تغذیه هم می تونه روی 12V تا 16A بده.
    مشکل اینجاست که ابتدا مدار درست شروع به کار می کنه. منتها وقتی که جهت گردش موتور رو عوض می کنم یک دفعه ریست میشه و برمیگرده سر جای اولش.
    روی پایه 5V تغذیه میکرو و 12V نوساناتی دیده نمیشه. پایه ریست میکرو هم بدون نوسان و همیشه 5 هست.
    اگر نظری در این باره دارین ممنون میشم کمکم کنید.
    با تشکر

پاسخ : ریست شدن مدار در هنگام ترمز یا تغییر جهت

نوشته اصلی توسط ahmadyan
    سلام.
    من یک مدار برای موتور DC بوش 12V/10Aآ‌ بستم که برای درایو از سه تا L6203 موازی (آ‌تا 12A ) استفاده می کنه. منبع تغذیه هم می تونه روی 12V تا 16A بده.
    مشکل اینجاست که ابتدا مدار درست شروع به کار می کنه. منتها وقتی که جهت گردش موتور رو عوض می کنم یک دفعه ریست میشه و برمیگرده سر جای اولش.
    روی پایه 5V تغذیه میکرو و 12V نوساناتی دیده نمیشه. پایه ریست میکرو هم بدون نوسان و همیشه 5 هست.
    اگر نظری در این باره دارین ممنون میشم کمکم کنید.
    با تشکر
    با سلام

3 احتمال :
    1- در موقع ترمز و یا تعویض جهت گردش ، موتور جریان بیشتری را بصورت لحظه ای از تغذیه میکشه .
    2- موتورهای شما دارای دیودهای هرزه گرد نیست !
    3-تغذیه سیستم ، اساسا دارای نویز بسیار زیادیه

دیدگاه

سلام
      با دیود هرز گرد موافقم
      توان هر l6203 چند واته؟
      شما 120 وات نیاز دارین به این هم توجه کنید

دیدگاه

اگه از میکرو ی AVR استفاده می کنی من فکر می کنم موقع ترمز باعث میشه ولتاژ افت کنه و چون فیوز بیت BOD روی 4 ولت تنظیم شده میکرو ریست میشه . اگر این فیوزبیت رو روی 2.7 ولت بزاری فکر کنم مشکلت حل بشه .
        [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X