اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطور خروجی فایل pcb در پروتل رو به فرمت عکس تبدیل کنیم با اندازه اصلی؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطور خروجی فایل pcb در پروتل رو به فرمت عکس تبدیل کنیم با اندازه اصلی؟

سلام
    چطور خروجی فایل pcb در پروتل رو به فرمت عکس تبدیل کنیم با اندازه اصلی.که بتوانیم بدون استفاده از protel se 99 با برنامه photo shop باز کنیم و پرینت کنیم؟
    ممنون

پاسخ : چطور خروجی فایل pcb در پروتل رو به فرمت عکس تبدیل کنیم با اندازه اصلی؟

هر برنامه گرافیکی که پرینتر رو سیستمت نصب کنه این امکان رو بهت میده که print to file کنی من از snagit استفاده می کنم راضیم فقط بعضی از ورژن هاش در حالت default دارای scale یک به یک نیست ، اونجاشو خودت تغیر بده

دیدگاه

سلام.
      اندازه بورد من 21 در 13 است. من از برنامه sangit استفاده می کنم وقتی تصویر را زوم می کنم و می خوام هم عمودی و هم افقی از تصویر عکس بگیرم ولی فقط از بالا به پایین می شود عکس گرفت. چکار کنم؟

دیدگاه

عکس نگیر
        snagit یه پرینتر مجازی رو سیستمت نصب میکنه با اون پرینت بگیر
        فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد

دیدگاه

َشما عملی تست کردید؟
          یعنی این عکس رو باهاش برد زدین

اگه هم سایزش درست نباشه میشه توی کورل درستش کرد
          البته باید سایزشو داخل پروتل قرار بدی عرض و طولش
          اگه پرینتر داری که حله میتونی پرینت بکنی بدون مشکل
          اگه برد رو میخوای بیرون بدی میتونی فایل PCB رو ببری

موفق باشی :smile:

دیدگاه

بهترین راه برای اینکه سایز و ابعاد نقشه تعقیر نکنه تبدیل به pdf
            اینم یک نرم افزار برای تبدیل pdf

http://www.4shared.com/file/122144527/d0375ff/Fine_Print_PDF_Factory_Pro_253.html

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

شما با این نرم افزار کار کردید اندازه واقعی خروجی داده؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed bagherani
                بهترین راه برای اینکه سایز و ابعاد نقشه تعقیر نکنه تبدیل به pdf
                اینم یک نرم افزار برای تبدیل pdf

http://www.4shared.com/file/122144527/d0375ff/Fine_Print_PDF_Factory_Pro_253.html

سلام
                من فایل رو به pdf تبدیل کردم و پرینت گرفتم ولی سایزش واقعی نبود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا حاجی زاده
                  َشما عملی تست کردید؟
                  یعنی این عکس رو باهاش برد زدین

اگه هم سایزش درست نباشه میشه توی کورل درستش کرد
                  البته باید سایزشو داخل پروتل قرار بدی عرض و طولش
                  اگه پرینتر داری که حله میتونی پرینت بکنی بدون مشکل
                  اگه برد رو میخوای بیرون بدی میتونی فایل PCB رو ببری

موفق باشی :smile:

آره من باهاش برد زدم بعضی از ورژن های snagit در حالت deafult یه scale داره اونو اول 1 بکنید .بعد از گرفتن عکس یه چک هم میتونید بکنید

دیدگاه

برای اینکه از فیل pcb که طراحی کردی پرینت بگیری(یعنی اول به pdf تبدیل کنی بعد پرینت بگیری) این کارا باید انجام بشه:
                    1- تو نرم افزار پروتل برو به قسمت page setup و قسمت scaling رو بذار تو حالت scaled printآ‌ و scale اون رو به 1 تغییر بده.
                    2- فایل رو به pdf تبدیل کن.
                    3- تو نرم افزار acrobat برو به قسمت پرینت و از قسمت page scaling حالت none رو انتخاب کن.
                    4- پرینت بگیر.
                    حالا میبینی که دقیقا به سایز واقعی پرینت گرفته
                    اگر انسان از همه خطر ها پرهيز کند ، هرگز راه به جائي نخواهد برد...

دیدگاه

بابا این که زور زدن نداره!!!باید بری تو Fabrication Outputو Gerber Files بعدش ازش ÷رینت بگیر و وقتی منوی پرینت اومد Actual Size رو انتخاب کن،حالا هر خروجی که میخوای رو توی بخش پرینترت بزار....
                      تنها راه گرفتن اندازه واقعی فیبرت برا کارهایی مثل لامینت اینه....
                      اگه کمکت کرد یه دعایی هم برا ما بکن!! :icon_razz:
                      زکات علم نشر آن است.

دیدگاه

این fabrication output فقط تو dxp هست یا تو 99se هم هست؟

دیدگاه

همین الان تو کتابش چک کردم....98 هم این گزینه رو داره....
                          اصلا اگه نداشته باشه،پس شرکت های فیبر سازی باید از نقشه فیلم تهیه کنن عزیز!!!
                          Gerber file ها حاوی تمام اطلاعات خام مورد نیاز برا زدن فیبر هستن! :smile:
                          زکات علم نشر آن است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feshwari
                            سلام
                            چطور خروجی فایل pcb در پروتل رو به فرمت عکس تبدیل کنیم با اندازه اصلی.که بتوانیم بدون استفاده از protel se 99 با برنامه photo shop باز کنیم و پرینت کنیم؟
                            ممنون
                            دوست من شما میتونی با نصب برنامه آکروبات ورژن حرفه ای این کار رو بکنی کافیه موقع پرینت گرفتن تو لیست پرینتر ها آکروبات pdf رو انتخاب کنی، اونوقت میتونی یه pdf با بالا ترین جزییات از pcb بگیری، به همین راحتی :icon_razz:
                            معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (به یاد استاد آقازاده)john lock
                              دوست من شما میتونی با نصب برنامه آکروبات ورژن حرفه ای این کار رو بکنی کافیه موقع پرینت گرفتن تو لیست پرینتر ها آکروبات pdf رو انتخاب کنی، اونوقت میتونی یه pdf با بالا ترین جزییات از pcb بگیری، به همین راحتی :icon_razz:
                              سلام
                              من واسه این ماجرای پرینت که گفتید رو انجام دادم .ولی تو پرینت حاشیه دور قطعات و TOP OVERLAY هم هست که نمی تونم چاپش کنم واسه ساخت

مثل این...

چه کنم؟/

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X