اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوئیچینگ و درایو بار سلفی بزرگ با فرکانس بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوئیچینگ و درایو بار سلفی بزرگ با فرکانس بالا

سلام دوستان
    من می خام یک سلف نسبتا بزرگ در حد چند میلی هانری را با فرکانس بالا کلید زنی کنم .منتها مشکل اینجاست که منبع ولتاژ یک منبع 12 ولت 100 آمپره و توی اون فرکانس کلید زنی ولتاژی که دو سر سلف القا می شه ( L* di/dt )خیلی بیشتر از 12 ولته یعنی چیزی حدود 50 ولت در عمل از ترانس هم نمی توان استفاده کرد چون می خوام جریان تحویلی به این سلف بزرگ در رنج 100 آمپر باقی بمونه.لطفا کمکم کنید
    متشکرم.
    آسمان آبی

پاسخ : سوئیچینگ و درایو بار سلفی بزرگ با فرکانس بالا

باسلام.چطور امکان داره که یک منبع 12 ولت 100آمپری بتونه یک سلف رو باولتاژ 50 ولت و100آمپر توی فرکانس بالا پشتیبانی کنه.
    اگر برفرض تلفات سوئیچینگ رو هم صفر در نظر بگیریم باز هم کم میاریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!
    موفق باشید.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

سلام
      این سلفتون چی هست ؟ یک سلفه یا یک بار سلفی ؟
      توپولوژی مدارتون چیه ؟ باک ؟

دیدگاه

برای چه منظوری؟
        در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

با سلام و تشکر از همه ی دوستان که قدم رنجه فرمودند.

ببینید من برای ایجاد یک میدان مغناطیسی پالسی (که یعنی به صورت مدان در قطع و وصل شدنه ) لازمه که یک سلف بزرگ که یک کویل با هسته هستش رو درایو کنم یعنی باید بتونم در مدت زمان کوتاهی یه جریان شدید به سلف ها بدم و این جریان جریانی سوزنی خیلی زیادیه در حد 50 یا 60 آمپر.شکل مدار هم در پایین اوردم
          منتها اون چیزی که نمی دوونم اینه که اون شبکه اون وسط چیه و چه جوری میشه ساختش. این شبکه با ید بتونه بار رو برای منبع طوری تغییر بده که بتونیم از منبع که توانایی 100 آمپر جریان رو داره حداقل 50 یا 60 آمپر جریان بکشیم.
          حالا چه باید کرد؟.
          http://tinypic.com/view.php?pic=15pojd5&s=5

دیدگاه

سلام
            ظاهرا این سیستم جرقه زنی اتوموبیله . که یک پالس با دیوتی کم به کویل ماشین میدن و از اونجا که دو تاست واسه یک ماشین 4 سیلندر می تونه استفاده بشه . پس دیود فلایویل مدارت کجاست ؟ این مداری که شماتیکش را گذاشتی سه سوت igbt هاش می سوزه

دیدگاه

با سلام
              با تشکر از دوستان عزیز و نکته سنجی آقای ali_j
              نه این مدار یک مدار جرقه زنی برای شمع نیست و کاربرد دیگه ای داره همون طور که گفتم برای ایجاد یک میدان مغناطیسی متغیر با زمان پالسی مورد اسثفاده قرار میگیره.همون طور که دوست عیزمون آقای علی جی گفتند حتما نیاز به دیود های free wheeling وجود داره اما من در شماتیک بسیار ساده و ناقص خودم اونها رو نکشیدم
              اما سوال اصلی هنوز باقی است که اون شبکه ی اون وسط چیه و چه ساختاری داره و جه جوری می شه اونو ساخت؟

با تشکر فراوان.

دیدگاه

سلام
                به احتمال زیاد یک بانک خازنی چسبیده به سویچهاست به همراه یک رله جهت قطع و وصل کردن ورودی مدار .
                رله بود و نبودش فرقی نداره ولی بانک خازنی وجودش اجباریه .

دیدگاه

با اجازه از جمیع دوستان ، اگه اشتباه میگم ببخشید .

بنظر میرسه منظور دوستمون مدار بوسته که فعلا خیلی ناقصه . به نظر من اگر فرض بر این باشه که مدار یک خروجی داشته باشه . مدار وسط طبق گفته دوستان میتونی مجموعه ای از سلف و خازن برای ذخیره و تحویل انرژی باشه . البته جریان 100 آمپر از مبدل بوست در آوردن هم خودش دنیاییه .

دیدگاه

با سلام
                    بله همون طور که دوست گرامی آقای سعید کاظمی فرمودند راه حل مشکل یک مدار کانورتر بوسته اما می خام بدونم که مراح ساخت اون چیه و مشکلاتی که دوستمون گفتن که برای خودش یه دنیایی چه چیز هایی رو در بر می گیره و در نهایت اینکه فکر می کنین ساخت یک همچون مدار بوستی چقدر زمان لازم داشته باشه؟
                    با تشکر

دیدگاه

این یک مدار هاق بریجhalf bridge dual converter میباشد که مدار داخل باکس شامل ترانس و مدار ثانویه می باشد ولی در کل اگر شلا بگوییدچه میخواهیدمیتوان بهتر راهنمایی کرد.
                      در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

باسلام. درصورت امکان حداکثر انرژی که در هر پالس به سیم پیچها تزریق میشه و همچنین فرکانس کار مدار رو مشخص کنید.(جهت محاسبه توان مدار Boost-Up).
                        ضمنا دلیلی داره که سیم پیچها رو در امیتر IGBT ها قرار دادید؟ جنس هسته سیم پیچها وپیک جریان عبوری هم مهمه.
                        اگر اشتباه نکنم IGBT مورد استفاده از نوع 110 آمپر و 60 ولته.در ولتاژ 50 ولت وتوپولوژی مورد اشاره عنصر سوئیچ باید ولتاژ 200 ولتی رو تحمل کنه.
                        موفق باشید.
                        من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X