اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

من تازه شبکه عصبی رو شروع کردم به کمک زیادی نیاز دارم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

من تازه شبکه عصبی رو شروع کردم به کمک زیادی نیاز دارم

درود بر شما
    نخستین کار اینکه بگید از کجا و با چه برنامه ای(برنامه مطالعاتی) شروع کنم. الان کتاب hagan رو دانلود کردم و تا چند دقیقه دیگه می خوام power point های دکتر کیانی رو دانلود کنم

راستی برای شروع من میخوام با یه پروژه کوچک آغاز کنم:
    می خوام نمودارهایی رو مانند sin, cos,tan ,... رو با استفاده از toolbox شبکه عصبی Matlab بدست بیارم و خطای میان تابع واقعی و تابع تخمین زده شده با استفاده از شبکه عصبی رو بدست بیازم

پاسخ : من تازه شبکه عصبی رو شروع کردم به کمک زیادی نیاز دارم

سلام
    کتاب heyken کمی پیچیده و سنگین مخصوصا برای شروع. برای شروع کتاب fausect بهتر و فهمش هم خیلی راحت هست.

دیدگاه

درود بر شما
      ممنون برای کتابی که معرفی کردید، یه پرسش هم از شما داشتم، اگه بخوام یه ربات بسازم که از موتور dc (دوتا موتور) برای حرکت، و از 6 سنسور تشخیص مانع (دوتا جلوی ربات، دوتا چپ و دوتا راست) استفاده کنه و هدف کاری این ربات گشتن کف اتاق بدون برخورد با مانع باشه، (هر اتاقی مثل پذیرایی، دفتر یه شرکت، کلاس درس ...) تا جایی که باتریش تموم بشه، آیا امکانش هست که با شبکه عصبی براش یه الگوریتم بسازم
      (راستی برای پیاده کردن یه الگوریتم شبکه عصبی به چه سخت افزاری نیاز دارم؟(برای کار های خیلی ساده))

دیدگاه

سلام

بله برای پیاده سازی میشه از شبکه عصبی استفاده کرد. چند وقت پیش یه مقاله در همین زمینه دیدم. چون در واقع در دنیای واقعی خود ما انسانها کاراهامون رو با شبکه عصبی انجام میدیم نه با معادلات ریاضی و برداری و فرمول!! ولی اینکه چه یخت افزاری لازمه رو اطلاعی ندارم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X