اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

توسعه یک دزدگیر منزل یا ...

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

توسعه یک دزدگیر منزل یا ...

سلام به همه
    من این مدارو از سایت لاچینی بستم و جوابم گرفتم(البته pir نداشتم با یه سویچ تست کردم)
    ..................................

چند تا سوال داشتم
    1- آیا اگر موقعی که مدار به تلفن وصله اگر کسی تماس بگیره میکرو میسوزه و اگر جواب مثبته
    مدار پیشنهادیتون چیه.یه چیزی پیدا کردم ولی کارش تشخیص تماس

من فقط میخوام ولتاژ بالا به میکرو منتقل نشه

2-یه مدار تلفن ساده میخواستم(یه مقدار گشتم پیدا نکردم) که با رله بیارمش تو مدار و فقط از طریق یه میکروفن خازنی صدا منتقل بشه

3-فرق سنسور pir دید باز و بسته چیه و کدوم نوع پیشنهاد میکنید بخرم(203و204)

4-یه گوشی قدیمی زیمنس دارم پیشنهادتون برای بکار گیری اون برای ارسال sms یا تماس چیه (یک روش که به تمام کلیدا سیم بزنم و با میکرو عمل انجام مثلا ارسال مسیج و شبیه سازی کنم به نطرتون خوبه و آیا اصلا جواب میده؟)

5-کسی تونسته از سیم تلفن تغذیه مدار بگیره؟.چون اگثر دزدگیرا مثل همین z4 با قطع برق باطریش تا 24 ساعت دوام میاره.
    این تاپیکم ناتمام در این زمینه موندهhttp://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=6911.0

6- یه سنسور گاز ارزون و راحت که گاز شهری تشخیص بده mq2 خوبه یا mq5 یا mq6

7- ماژول تشخیص حرکت آلتراسونیک اگر وجود دارد می ارزه برا این مدار یا نه؟

ببخشید که سوالام زیاد شد :redface:

پاسخ : توسعه یک دزدگیر منزل یا ...

نه میکرو نمیسوزه چون مدار به وسیله رله قطع شده
    اگر هم رله بسته باشه خط اشغال میشه و دیگه تلفن زنگ نمیزنه
    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

اگه دقت کنی میبینی که اپتو کوپلر و رله کارشون ارتباط ولی حسنی که دارن ایزوله هستن
      2 نکته:

وقتی مقاومت حدود 1 کیلو با خط موازی بشه از دید مخابرات گوشی برداشته شده و در حین زنگ خوردن هم ولتاژ خط به 100 ولت میرسه
      علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

ممنون از دوستان جواب سوال اولم رو گرفتم . :applause:
        بقیه سوال ها رو هم میتونین یه کمکی بکنید، oo:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط blueray-ir
          ممنون از دوستان جواب سوال اولم رو گرفتم . :applause:
          بقیه سوال ها رو هم میتونین یه کمکی بکنید، oo:

شما سوال بفرمایید تا جایی که بتونیم در خدمتیم

دیدگاه

سلام
            یه سوال از دوستان ...
            میشه اون قسمتی که سنسور pir وصل میشه به میکرو رو مداراتشو کم کرد یا از تقویت کننده دیفرانسیلی داخلی میکرو استفاده کرد؟

ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

من با این سنسور کار نکردم
              ولی برداشتن این قسمت 100% باعث افت کیفیت خواهد بود چند طبقه تقویت هست اگه دقت کنیدو...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omega_adiban

2-یه مدار تلفن ساده میخواستم(یه مقدار گشتم پیدا نکردم) که با رله بیارمش تو مدار و فقط از طریق یه میکروفن خازنی صدا منتقل بشه

3-فرق سنسور pir دید باز و بسته چیه؟

4-یه گوشی قدیمی زیمنس دارم پیشنهادتون برای بکار گیری اون برای ارسال sms یا تماس چیه (یک روش که به تمام کلیدا سیم بزنم و با میکرو عمل انجام مثلا ارسال مسیج و شبیه سازی کنم به نطرتون خوبه و آیا اصلا جواب میده؟)

5-کسی تونسته از سیم تلفن تغذیه مدار بگیره؟.چون اگثر دزدگیرا مثل همین z4 با قطع برق باطریش تا 24 ساعت دوام میاره.
                این تاپیکم ناتمام در این زمینه موندهhttp://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=6911.0

دیدگاه

آقا دیدم هیچکس وقت نداره جواب بده گفتم خودم جواب بدم. :job:

اولی رو که دو دوست عزیز جواب دادن دسشون درد نکنه :applause: حیف که زیاد وقت ندارن

2-مدار تلفن ساده میخوای ،بیخود oo: که میخای خودت بگرد پیدا کن از قدیم میگن جوینده یابندس.

3-فرق سنسور pir دید باز و بسته ،همون موقع که خواستی بخری از فروشنده بپرس oo:

4-برای وصل کردن گوشی های قدیمی مثل این گوشی اتیغه من :nerd:

به دانش زیاد در مورد پروتکلهای موبایل و اتصال و دستورات خاص نیاز است که اصلا پرسیدنش اینجا اشتباه بوده :surprised:

5-تغذیه رو بیخیال شو :mrgreen:

6-سنسور گاز هم میخوای چیکار :agree:

7- التراسونیک هم که خیلی گرونه نمی ارزه به جاش از سیم مسی استفاده کنی بهتره. :biggrin:

و سلام

دیدگاه

نوشته اصلی توسط blueray-ir

3-فرق سنسور pir دید باز و بسته چیه؟

[/quote]

2.مدار تلفن ساده به صورت کیت تو بازار هست
                    3.نمیدونم فکر کنم مثل led زاویه باز که دید زیادی داره باشه و دقت بالایی داره و نیاز نیست حتما روبهروش باشه
                    4.سرچ کنین می بینید
                    5. تغذیه خیلی بالایی نمی تونی بگیری ولی میشه اگه امپر زیاد بکشی فیوزت تو مخابرات الو میگیره :mrgreen:

دیدگاه

دزدگیر pir

با سلام
                      من هم رو همین پروژه البته کمی متفاوت تر کار میکنم ولی چند تا مشکل دارم که ممنون میشم راهنماییم کنید:

میخوام وقتی تلفن زنگ خورد و گوشی برداشته شد یک پیام از پیش ضبط شده پخش بشه
                      برای ضبط آیسی isd4004 بمن معرفی شده
                      فقط نمیدونم چطور مدارشو ببندم و چطور بفهمم گوشی برداشته شده؟

خداوند زمین را مدوّر آفرید تا به انسان بگوید
                      همان لحظه ای که تصوّر می کنی به آخر دنیا رسیده ای؛
                      درست در نقطه ی آغاز هستی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X