اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه و چطور شروع کنیم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونه و چطور شروع کنیم؟

سلام به تمام دوستان گرامی
    من VHDL رو آموختم ولی توی اون دو سه تا کتابی که در موردش خوندم هیچ راهنمایی برای راه اندازی عملی نداشتن خوب سوالایی که برای من مطرحه اینه که خوب حالا من کد رو نوشتم با چی کامپایل کنم با چی پروگرام کنم با چی شبیه سازی کنم ؟! :cry2:
    در ضمن من چیز های زیادی در مورد CPLD , FPGA , ... میبینم و نمیفهمم فرق اینا چیه :angry: :cry:
    خوب من یه قطعه از زایلینکس دارم (XC95144XL) حالا اگه بخوام کدی رو که با VHDL نوشتم روش آزمایش کنم چکار باید بکنم خواهش میکنم به صورت قدم به قدم توضیح بدید مثلا
    خوب با چی کامپایل کنم
    با چی شبیه سازی کنم
    چه مداری برای ساخت لازمه
    پیشاپیش ممنونم از شما دوستان گرامی :rolleyes:

پاسخ : چگونه و چطور شروع کنیم؟

نوشته اصلی توسط agape
    سلام به تمام دوستان گرامی
    من VHDL رو آموختم ولی توی اون دو سه تا کتابی که در موردش خوندم هیچ راهنمایی برای راه اندازی عملی نداشتن
    سوالات:
    حالا من کد رو نوشتم با چی کامپایل کنم با چی پروگرام کنم با چی شبیه سازی کنم ؟

فرق اینا چیه >>>> CPLD , FPGA

خوب من یه قطعه از زایلینکس دارم (XC95144XL) حالا اگه بخوام کدی رو که با VHDL نوشتم روش آزمایش کنم چکار باید بکنم خواهش میکنم به صورت قدم به قدم توضیح بدید مثلا
    خوب با چی کامپایل کنم
    با چی شبیه سازی کنم
    چه مداری برای ساخت لازمه
    با سلام

برای اجرای کدی که نوشتید ، نرم افزارهای متعددی وجود دارد ، از جمله activHDL

تفاوت cpld با fpga رو میشه مثل تفاوت ROM با RAM در نظر گرفت .

برای راه اندازی قطعه ای که نام بردید ، باید از نرم افزار XILINX ISE استفاده بفرمایید . در سایت XILINX بطور کامل در مورد نرم افزار و قطعات CPLD که نمونه آنرا در اختیار دارید ، توضیح داده شده است .

دیدگاه

پاسخ : چگونه و چطور شروع کنیم؟

وقتی اولین بار با FPGA رو برو می شید..خیلی گیج کننده می تون باشه..بهترین کار اینه که پله پله برید جلو....

)اگه در مورد FPGA واقعا چیزی نمی دونید وقت خودتون را با سروکله زدن با کتابهای VHDL و VERYLOG تلف نکنید چون بیشتر کیج می شید.و اگه دنبال کتابه درست و حسابی می گردید..توی ایران چیزی چیدا نمی کنید..کتبهایی که وجود داره صرفا فقط زبانهای VHDL و VERYLOG و در مورد پروگرمر و سخت افزار و غیره چیزی توش پیدا نمی شه

پس بهترین کار خرید یک برد آموزشی که البته معمولا توی FPGA قیمتهای خیلی گرونی داره.ولی برای مثال برد اموزش کار با CPLD XILINX که شرکت نوآوران می سازه واسه شروع خوبه قیمتش هم مناسبه فکر کنم حدود 40 هزارتومن باشه....وقتی برد آموزشی میگیرید با سخت افزار آشنا میشید و نحوه ارتباط اون رو با نرم افزار یاد میگیرید...توی مرحله بعدی دیگه خودتون می تونید یک سخت افزار با توجه طراحی که انجام دادید بسازید....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X