اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در ارتباط با کنترل پایه cts در پورت سریال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در ارتباط با کنترل پایه cts در پورت سریال

من یه مشکل در ارتباط سریال با میکرو دارم یه برنامه با زبان bascom برای میکرو m32 نوشتم و میخوام اطلاعات رو از کامپیوتر بخونم اما میخوام زمانی که میکرو فرمان میده اطلاعات از کامپیوتر خارج بشه و تا زمانی که فرمان نداده اطلاعات نیاد .
    ظاهرا یه پایه توی پورت سریال هست بنام cts که این کار رو میشه باهاش انجام داد اما من اطلاعاتی زیادی راجع به اون پایه نتونستم گیر بیارم فقط میدونم با دستور CTSHolding میشه از وضعیت اون پایه اطلاع پیداکرد اما نمیدونم توی ویژوال بیسک بایدچطوری دستورش رو بنویسم و چطور باید کنترل ش کنم
    اگه کسی اطلاعاتی در ارتباط با این موضوع داره خواهش میکنم من رو راهنمایی کنه بدجور گیر افتادم. :angry: :angry: باتشکر :bye

پاسخ : کمک در ارتباط با کنترل پایه cts در پورت سریال

هیچ کس نیست جواب ما رو بده؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

پاسخ : کمک در ارتباط با کنترل پایه cts در پورت سریال

سلام.

من چیزی در مورد اون نمیدونم چون هیچ وقت با سریال کار نکردم و همیشه با usb کار میکنم.

ولی واسه اینکه میکرو فرمان بده و کامپیوتر هم اطلاعات را ارسال کنه! یه راه ساده تری هم هست! توی برنامه سمت کامپیوتر مدام بافر سریال رو چک کن که آیا داده هست یا نه (مثلا توی یه تایمر بزارش). حالا میکرو فرمان ارسال دیتا رو صادر میکنه. مثلا 0x25 کد فرمان ارسال اطلاعات هست! زمانیکه این فرمان توسط کامپیوتر دریافت بشه اونوقت اطالعات را به سمت میکرو ارسال میکنه!

Timer_Tick
      If Command = 0x25 then
      Transfer Data To Micro
      End if
      End Timer
      http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X