اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حروف فارسی در LCD های کارکتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حروف فارسی در LCD های کارکتری

دوستان درود. من میخام بصورت فارسی در LCD های کارکتری بنویسم اما تو بسکام بیشتر از 8 حرف نمیشه.
    گشتم اما چیزی که مستقیما در این مورد باشه پیدا نکردم. ممنون میشم اگه اطلاعاتی در این مورد دارید اینجا بیان بفرمایید تا همه استفاده کنند.
    میکروی مورد استفاده من هم AVR هستش. در صورت امکان اگه جدول کد اسکی حروف فارسی رو هم اینجا بذارید خیلی عالی میشه.

پاسخ : حروف فارسی در LCD های کارکتری

شما دو راه دارین
    1- ال سی دی فارسی بخرین که دیگه این مشکلات رو نداره
    2- هروقت که بخوایین میتونین اون 8 کارکتر تعریف شده رو تغییر بدین و دوباره نمایش بدید
    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

:agree: ممنونم که توجه نشون دادید و لطف کردید راهکار دادید. من تا حالا نشنیدم که LCD فارسی هم باشه. میشه یکم در این مورد توضیحبدید. مثلا
      این LCD ها با LCD های کارکتری معمولی چه فرقی دارند و در صورت امکان یه دیتا شیت در این مورد معرفی کنید. اگر هم قیمتشو بگید که دیگه
      محبت کامل کردید. :redface:

دیدگاه

سلام
        یه سری به بازارچه بزن برای فروش گذاشتن
        موفق باشید
        پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

می خوام کاراکتر جدید برا lcd تعریف کنم دقیقا مثل همون کاری که تو بسکام میشه ولی میخوام با c یا اسمبلی بنویسم
          کسی میتونه کمکم کنه :cry:

دیدگاه

تمام کارکترها یه کد اسکی دارند. اگه کد اسکی کارکتر مورد نظرتو کیر بیاری میتونی خیلی راحت به LCD ارسال کنی و نمایش بدی.

دیدگاه

آقا محمود به این راحتی ها هم که شما میگین نیست
              کد های اسکی کاراکترهای فارسی تو LCD های معمولی روی حروف ژاپنی map شدند فقط با LCD های فارسی میشه اینکارو کرد که اونم از لخاظ اقتصادی نمی صرفه :NO:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X