اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار ups کوچک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار ups کوچک

سلام من یک مدار ups کوچک نیاز دارم در اینترنت زیاد جستجو کردم ولی همه مدار ها وات بالا بودن و من می خوام برای یک باتری 12 ولتی و یک آمپر به عنوان باطری بکاپ در مدار میکرو کنترولر استفاده کنم فقط باید بدون وفقه باشه اگر در این زمینه اطلاعانی دارین ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ : مدار ups کوچک

شاید این مدار کمکتون کنه

در این مدار باتری توسط رگولاتور اول در ولتاژ نامی خودش بحالت شارژ نگهداری میشه و رگولاتور دوم ولتاژ مورد نظر رو تامین میکنه هنگام قطع ورودی باتری این جریان رو تامین میکنه. R1 حدود 220 اهم و R2 رو طوری تنظیم کنین که دو سر باتری به اندازه ولتاژ توصیه شده حالت flot ولتاژ باشه ( برای 13.8 ولت حدود دو نیم کیلو اهم میشه ) C1 رو حدود 1000 میکرو , C2 رو 100 میکرو و C3 رو 100 نانو در نظر بگیرین دیود رو هم میتونین یه دیود معمولی مثل 1N14007انتخاب کنین ولتاژ ترانس هم برای باتری 12 ولتی حدود 16 باشه خوبه
    اگه رگولاتور دوم از نوع LOW DROP باشه میتونین از باتری 6 ولتی استفاده کنین و ترانس رو هم 9 ولت انتخاب کنین در اون حالت باید R2 رو برای ولتاژ حالت شناور باتری 6 ولتی تنظیم کنین .

دیدگاه

به نام خداوند حکیم و علیم

با تشکر من مدتیه دنبال یک دستگاه یا مدار می گردم که هم با 12 ولت یک یا چند وسیله رو تغذیه کنه هم وقتی برق میره از باطری استفاده کنه و باطری رو هم اتوماتیک شارژ کنه.
      فکر کنم به چنین سیستمی میگن باطری بکاپ یا باطری استند بای یا ups 12v .
      البته نمی دونم فرق باطری بکاپ با باطری استندبای چیه و اصلاً این اصطلاحات که به کار بردم در مورد این سیتم صدق می کنه یا نه؟

به هرحال من نقشه بالا رو کمی تغییر دادم و درستش کردم ولی فکر نمی کنم همونی باشه که می خواستم.
      یعنی به اتوماتیک بودنش شک دارم

به جای lm7805 از lm7812 استفاده کردم و به دو سر دیود هم دو دیود سری رو موازی قرار دادم و سر مثبت باطری رو بین او دوتا وصل کردم.

حالا اگه اشکالی هست یا طرح مناسبتر راهنمایی بفرمایید.

ببخشید که نقشه رو نتونستم پلود کنم

با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط BAMDAD 86
        سلام من یک مدار ups کوچک نیاز دارم در اینترنت زیاد جستجو کردم ولی همه مدار ها وات بالا بودن و من می خوام برای یک باتری 12 ولتی و یک آمپر به عنوان باطری بکاپ در مدار میکرو کنترولر استفاده کنم فقط باید بدون وفقه باشه اگر در این زمینه اطلاعانی دارین ممنون میشم راهنمایی کنید
        مدار میکروتون چه نوع مداری است . اگر ممکن است کمی راجع به آن توضیح دهید .بلکه کمکتون کنم .

دیدگاه

سلام
          من یه مدار که از تلفیق مدار شارژر با رگولاتور طراحی کردم اینجا (شارژر اتوماتیک برای باطری بک پ) گذاشتم ولی امتحانش نکردم متخصصین اگه اشکالی در اون می بینن لطفاً راهنمایی کنن.

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=31670.15

دیدگاه

سلام.من یه مدار برای شارژر باطری لیف تراک میخوام.استی می خواستم بدونم IC40106برای هم فاز و فرکانس کردن تو مدار UPSبه کار میره؟می شه در موردش بهم توضیح بدید.؟ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X