اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار تایمر دار برای 60تاled

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار تایمر دار برای 60تاled

سلام دوستان-میخوام60تاLEDرو در6دسته 10تایی روشن کنم ویه تایمر سر راهشون بذارم که فاصله روشن شدن هر دسته با دسته دیگه5الی10 ثانیه باشه وبعد از اینکه همه یه دور روشن شدن بعد همه با هم به صورت دو بار چشمک زن روشن بشن بعدشم مدار برگرده به حالت اول و این کار تا وقتی که خاموشش نکردیم ادامه داشته باشه-ممنون میشم اگه دوستان برای ساخت این مدار راهنماییم کنن یا اگه نقشه همچین مداری رو دارن در اختیارم بذارن
    هركجا هستم باشم / آسمان مال من است....

پاسخ : مدار تایمر دار برای 60تاled

یعنی هیچ کدام از دوستان نمی توانه یه کوچولو کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :surprised: :sad:

دیدگاه

دوست عزیز اینکار رو با یک برنامه ساده میکرو میتونی انجام بدی اما اگه برنامه نویسی بلد نیستی یک ای سی 555 را بصورتی ببند که پالسهای خروجی از پایه 3 بر حسب زمان دلخواهت باشه که اینکار رو میتونی با تغییرات خازن ومقاومت متصل به ای سی انجام بدی خروجی پالس آیسی رو به ورودی یک آیسی شیفت رجیستر بده با اعمال هر پالس از 555 خروجی شیفت رجیستر یک پایه به چپ یا راست شیفت میکنه از این خروجیها میتوانی با استفاده از ترانزیستور و رله برای روشن کردن ledها بصورت ردیفی استفاده کنی در ضمن زمان را با استفاده از یک پتانسیومتر متصل به تایمر 555 میتونی تنظیم کنی. موفق باشی

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون ولی من ترم دومم با میکرو کار نکردم اگه تونستین نقشه این مدارو که توضیح دادین برام میل کنید ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X