اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ft245

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ft245

سلام
    من درایور این ای سی رو دانلود کردم .طبق دستورات نصب که در راهنما گذاشته عمل کردم
    اخرین مرحله نصب اضافه کردن یک خط به فایل fstab هست . این کار نیاز به مجوز root داره. در حلت ترمینال می تونم وارد حساب ریشه بشم
    ولی این خط رو چطور باید اضافه کنم نمیدونم!
    اگر با gedit فایل باز کنم اجازه نوشتن و ذخیره نمیده.
    از ابونتو استفاده می کنم
    ممنون

پاسخ : ft245

دوست عزیز در ترمینال هم میتونی اضافه کنی
    با دستور sudo su وارد کاربر ریشه شو و کارت را انجام بده

یا راحت تر می تونی با کاربر ریشه login کنی
    ولی تو ابونتو اول باید مجوز لوگین کردن آن را فعال کنی آن هم کاری نداره
    وقتی لوگین کردی هر کاری می تونی بکنی پس حواست جمع باشه
    { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

اصلا لزومی به لاگین کردن نیست توصیه میکنم که این عادت ویندوزی کم کم کنار گذاشته بشه
      اما همونطوری که دوستمون آقای Mohpooria گفتند شما میتونید اول توی ترمینال برین حالت ریشه بعد مثلا تایپ کنید:
      gedit /etc/fstab
      این کافیه و کارتون رو راه میندازه
      و راههای کم و بیش متفاوت دیگه..

پی نوشت:
      ابزارهای قدرتمندی هم مثل Vi و Emacs هم هستند که مستقیم از توی ترمینال شما میتونید کارتون رو انجام بدین و برخلاف تصور اول خیلی حرله ای تر هستند ولی نیاز به آموزش دارن خلاصه باید به مصالحه بین امکانات قدرتمندتر و ازون طرف استفادهٰ سخت تر برای کاربر تازه کار صورت بگیره البته ابزار Vim یا Vi یک راهنما داخل خود ترمینال داره که با اجرای دستور vimtutor اجرا میشه و البته کتابهائی هم درباره این ادیتور نوشته شده...

دیدگاه

سلام
        من با این دستور جواب گرفتم و فایل رو تغییر دادم
        gksudo gedit /etc/fstab
        اما هنوز درایور رو نمیشناسه وقتی دستور mount -a میدم , پیغام میده usbdevfs رو نمیشناسه.
        یک سوال : مگر درایور این ای سی در حالت vcp هم نیاز به شناساندن داره؟

دیدگاه

خوب اصولا نمیدونم این آی سی چی هست.
          پیغام شناخته نشدن usbdevfs لزوما به معنی تداخل با این درایور ممکنه نباشه....ضمن اینکه شما با یو اس بی در حالت عادی مشکلی دارین؟
          ضمن اینکه سوالتون تخصصی هست شما همیشه میتونید اطلاعات دقیقی از وضعیت سیستم بدین تا بهتر بشه مشکل حل بشه مثلا شما با دستور
          dmesg | tail -20 به آخرین خطاهائی که کرنل داده دسترسی پیدا میکنید
          یا مثلا این درایور اگه یه ماژول کرنل هست احتمالا با پسوند .k0 باید در آدرسی مثل /usr/lib یا موارد مشابه باشه
          شما با دستور modinfo ft245 اگر اسم درایور (به شکل ماژول کرنل) همین باشه میتونید اطلاعات مفیدی رو راجع به وضعیت این درایور توی کرنل به دست بیارین و یا با دستور rmmod این ماژول رو حذف کنین و... یا مثلا با دستور lsmod tf245 وضعیت ماژول رو توی کرنل بفهمین و .... با دستور modprobe هم میتونین ماژولها رو داخل کرنل جا بدین از کرنل خارج کنین...
          چون این سوال شما کاملا تخصصی هست پیشنهاد من اینه که با توجه به این دستورها میتونین از یه فروم تخصصی کمک بگیرین...
          اگه پروژه این درایور متن باز هست و روی سایت Sourceforge هست میتونین مستقیم اونجا برین و توی قسمت forum ش با توسعه دهنده هاش صحبت کنید یا مستقیم ایمیل بزنین و....

دیدگاه

سلام
            این ایسی معروف usb هست . دوستان الکترونیکی خوب میشناسنش.
            من در حالت عادی با usb مشکل ندارم و فلاش دیسک ها رو به خوبی میشناسه
            ممنون

دیدگاه

دوست خوبمون جناب مانیان توضیحات خوبی در مورد کار با FT245 و درایور در لینوکس دادن. مطالعه بفرمایید.

http://abd.manidea.com/blog/archives/378
              چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

قبلا مطالعه کرده بودم
                من این ای سی رو توی ویندوز راه انداخته بودم
                توی لینوکس نصب اون بسته هم مشکل رو حل نکرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X