اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال از سلول خورشیدی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال از سلول خورشیدی

سلام
    می خواستم ببینم چرا یک سلول خورشیدی وقتی زیر تور خورشید هست ماکزیمم ولتاز خود را می دهد ولی زیر نور یک لامپ این ولتاز را نمی دهد مثلا اگر زیر نور خورشید 5 ولت می دهد زیر نور یک لامپ 2 ولت می دهد در نور خورشید چه چیزی وجود دارد که باعث می شود سلول خورشیدی 5 ولت بدهد

پاسخ : سوال از سلول خورشیدی

بین این همه کاربر و مهندس یکی نیست جواب سوال من رو بلد باشه

دیدگاه

سلام

شاید به خاطر طول موج خاصی است که لامپ مهتابی دارد ، خورشید چندین طیف فرکانسی را با هم دارد

دیدگاه

سلام
        من هم حدس زدم ولی آیا led یا لامپی ساخته شده که بتونه این طور مثل خورشید عمل کنه

دیدگاه

احسان جان
          ما نمی تونیم منابع نوری مصنوعی را با نور خورشید مقایسه کنیم. شدت و گستردگی فرکانس نور خورشید اونقدر زیاده که باعث سوختن پوست بدن میشه و براحتی آبهای سطحی زمین را بخار میکنه.

تولید کردن چنین نوری نیاز به فرایندی مشابه فرایند انفجاری خورشید (فیزیون) داره. یک پروژه ی عظیم چند ملیتی در اروپا در حال ساخت راکتوریست که مشابه خورشید کار می کنه. اما تا زمانی که تکمیل بشه چندین سال طول می کشه.
          با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

آقا اون فیوژن هست :NO: هرکی خواست من فیلم مستندش رو دارم خیلی جالبه!
            {خلاف قوانين}

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X