اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

mosfet 10A & 90A

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

mosfet 10A & 90A

سلام
    از بچه ها کسی با mosfetهای IRF740 یا 90N20 کار کرده؟
    من میخوام چندتا موتور باهاشون درایو کنم.یعنی میخوام در حالت switching ازشون استفاده کنم،ولی نمیدونم چه جوری؟ :cry2:
    میشه از ULN2803 استفاده کرد؟

پاسخ : mosfet 10A & 90A

چه موتوری؟ چند وات ؟ ac یا dc ؟
    کار با MOSFET تو توان پایین خیلی راحته، ولی تو توان بالا مکافاتیه. IRF740 با 0 و 5 ولت خروجی میکرو راحت قطع و اشباع میشه و برای کارهای ساده درایور نمیخواد. فقط اگه یه جوری بافر کنید بهتره. من تو تلویزیون ها دیدم تا 60 کیلوهرتز رو با این ترانزیستور کلید میزنن.
    بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
    اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

سلام و ممنون از جوابتون
      موتورهام dc هستن و 12v که فکر کنم تا 10آمپر جریان بخوان،البته میخوام PWM استفاده کنم.دوستان چندتا درایور معرفی کردن(ICL7667 یا IXDD414 یا TC426 یا TLP251) که فعلا میخوام باهاشون سرو کله بزنم.

دیدگاه

من با ICL7667 کار کردم. دو تا MOSFET که سورسشون به زمین باشه رو میشه باهاش درایو کرد، قیمتش 1000 تومن ناقابله و بهتره برای موتور 12 ولتی از گیتها لاجیک سری 4000 استفاده کنید، یا آی سی هایی مثل ULN2803 استفاده کنید. فرکانس بیشتر از 10 کیلو هرتز هم نمیخواد ( من که با زیر 3 کیلو یه بار کار کردم، البته 20 وات هم نبود) اگه میخواید چپ گرد راست گرد کنید بهتره از L298 استفاده کنید و پایه EnA و EnB رو به PWM بزنید تا ارزونتر بشه.
        بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
        اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

سلام
          من می خوام درایور یه موتور BLDC 12 ولت 1 آمپر رو طراحی کنم.برای انتقال خروجی PWM به بخش درایور از اپتوکوپلر 6N136 استفاده کردم. ولی نمیشه خروجی رو به مسفت مستقیما متصل کرد. کسی یه آیسی درایور مسفت برای این قسمت سراغ داره؟
          مسفتها از نوع IRF4096 و IRFZ44N می باشند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X