اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطوری میشه از خروجی Speaker Amp یه ورودی RCA ساخت؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطوری میشه از خروجی Speaker Amp یه ورودی RCA ساخت؟

سلام

میخام 2 تا آمپ رو بهم وصل کنم که اولی باید از خروجی اپیکر اولی به ورودی RCA دومی داده شود. مدار خاصی داره؟ اصلام میشه؟

پاسخ : چطوری میشه از خروجی Speaker Amp یه ورودی RCA ساخت؟

چرا می خوای همچین کاری کنی؟ خروجی آمپ توان بالاست و برای ورودی یه آمپ دیگه خیلی زیاده.

اگه هم اصرار ئاری یه مقاومت بار مثلا 100 اهم + یه ولوم بینشون بزار تا صدمه نزنه
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
      چرا می خوای همچین کاری کنی؟ خروجی آمپ توان بالاست و برای ورودی یه آمپ دیگه خیلی زیاده.

اگه هم اصرار ئاری یه مقاومت بار مثلا 100 اهم + یه ولوم بینشون بزار تا صدمه نزنه
      میخام همون آمپی که اره کردم؟! اونو وصل کنم به ضبطی کی خروجی rCA نداره! یه آمپلی ماشین داشتم اینکارو میکرد منم گفتم ÷س کار نشد نداره!

ببین احمد جان باید از خروجی های باند که 2 تا سیمه استفاده بشه ولی چطوری زمین رو چطوری تعریق کنم بین این 2 تا آمپ؟؟!

دیدگاه

اگه می خوای استریو رو به مونو وصل کنی باید خروجی + دو بلندگو رو با دوتا مقاومت 1کیلو اهم به هم وصل کنی و سر وسط مقاومتها رو با یه 100 اهم زمین کنی. دو سر مقاومت 100 اهم هم میره توی RCA ی آمپلی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
          اگه می خوای استریو رو به مونو وصل کنی باید خروجی + دو بلندگو رو با دوتا مقاومت 1کیلو اهم به هم وصل کنی و سر وسط مقاومتها رو با یه 100 اهم زمین کنی. دو سر مقاومت 100 اهم هم میره توی RCA ی آمپلی
          نه مونو نیست استریو هستن هر دو آمپا!

دیدگاه

خب پی مشکل چیه؟ خروجی اسپیکرها حتما یه پایشون زمینه.

دیدگاه

من استفاده از یه آمپ امپ مثل 4558 با گین پایین و ورودی با مقاومت بالا رو پیشنهاد میکنم. چیزی که شما لازم دارید در اکو آمپلیفایر های تجاری وجود داره که همون aux یا line هست. که معمولاً line به خروجیهای ضعیفتر وصل میشه.
              من توی دستگاهام از یه 4558 استفاده میکنم . مقاومت گین رو 56 کیلو و مقاومت ورودی رو 100 کیلو که با 2.2 کیلو به زمین وصله قرار میدم. تاحالا که خوب جواب داده.
              خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                من استفاده از یه آمپ امپ مثل 4558 با گین پایین و ورودی با مقاومت بالا رو پیشنهاد میکنم. چیزی که شما لازم دارید در اکو آمپلیفایر های تجاری وجود داره که همون aux یا line هست. که معمولاً line به خروجیهای ضعیفتر وصل میشه.
                من توی دستگاهام از یه 4558 استفاده میکنم . مقاومت گین رو 56 کیلو و مقاومت ورودی رو 100 کیلو که با 2.2 کیلو به زمین وصله قرار میدم. تاحالا که خوب جواب داده.
                ببخید گین یعنی چی؟ :redface:

من میخام یه ولتاپ که بین 35 تا منفی 35 ولت کم و زیاد میشه! در ضمن آمپر بالایی هم داره رو بدم به ورودی یه آمپ دیگه بنظرم با پ آمپ بشه که شما گفتید ولی با این مشخصات یعنی 35 رو میشه به ورودی اپ امپ بدم؟

دیدگاه

اون 35 که شما فرمودید ولتاژ تغذیه است نه خروجیه آمپ
                  35 ولتها رو با مقاومت مناسب و دیود زنر به 15 ولت برسونید. و به پایه 4 منفی و به پایه 8 مثبت رو وصل کنید. پایه 3 و 5 رو به GND وصل کنید. حالا پایه 2 ورودی و 1 خروجیه. و همینطور پایه 6 ورودی و پایه 7 خروجیه آی سی شماست.
                  مقاومت گین بین پایه 1 و 2 و همینطور بین 6 و 7 قرار میگیره.

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                    اون 35 که شما فرمودید ولتاژ تغذیه است نه خروجیه آمپ
                    35 ولتها رو با مقاومت مناسب و دیود زنر به 15 ولت برسونید. و به پایه 4 منفی و به پایه 8 مثبت رو وصل کنید. پایه 3 و 5 رو به GND وصل کنید. حالا پایه 2 ورودی و 1 خروجیه. و همینطور پایه 6 ورودی و پایه 7 خروجیه آی سی شماست.
                    مقاومت گین بین پایه 1 و 2 و همینطور بین 6 و 7 قرار میگیره.
                    35 ولت رو با اسیلسکپ دیدم! ولتاژ پیک تو پیک بود ولی با زنر اگر بخام کمش کنم که بابا موج صوتی بریده میشه!!!! :eek:

من مشکلم اختلاف ولتاژ سیم های اسپیکر و ورودی آمپ دومه که توی اولی دامنه ولتاژ متغیره و بین -+ 35 ولته ( از ولوم 0 تا آخر که 20 هستش) ولی توی ورودی آمپ دوم فقط باید 1 ولت باشه این دامنه! :sad: خالا شما میگین با پ آمپ میشه! من درواقع یه تضعیف کننده میخام نه تقویت کننده

دیدگاه

ok
                      پس اینطور . نه اگه خروجی شما اینه احتیج به زنر و این حرفها نیست. البته من فکر میکنم شما مدار رو بدون بار به اسکوپ وصل کردید. همون آمپ امپی که گفتم کارتون رو راه میندازه. اگه احساس کردید صدا کیفیتش جالب نیست مقدار مقاومت ورودی رو افزایش و مقاومت گین رو کاهش بدید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                        ok
                        پس اینطور . نه اگه خروجی شما اینه احتیج به زنر و این حرفها نیست. البته من فکر میکنم شما مدار رو بدون بار به اسکوپ وصل کردید. همون آمپ امپی که گفتم کارتون رو راه میندازه. اگه احساس کردید صدا کیفیتش جالب نیست مقدار مقاومت ورودی رو افزایش و مقاومت گین رو کاهش بدید.
                        نه با بار بوده یه ظبت خفنه همه چی میلرزه وقتی تا نزدیک ته زیادش میکنم میکنم :biggrin:

این پ آمپ که ورودیش فقط +- 15 ولته! نسوزه! :sad: فکر کنم باید با 2 تا مقاومت ولتاژ رو نصف کنم بعئ بدم + و - آمپ درسته؟

بدشم من هنوز نمیدونم هی شما میگین گین این گین به کدوم قسمت مدارهای آمپ میگن؟

دیدگاه

گین معمولا یعنی بهره ی ولتاژ یا همون ضریب تقویت. در واقع دامنه ی سیگنال خروجی یک مدار تقسیم بر دامنه ی سیگنال ورودی آن مدار

اگر می خواهید گین کوچکتر از 1 داشته باشید، یعنی سیگنال را تضعیف کنید، نیازی به پ امپ ندارید. بلکه باید با پتانسیومتر، تقسیم مقاومتی یا ولوم این کار را انجام دهید.

دیدگاه

آنچه شما لازم دارید مدار زیره:

فقط به جای مقاومتهای 4.7 کیلوی ورودی از 470 کیلو استفاده کنید.
                            ولوم 50 کیلوی بین دو ورودی هم کارش بالانس صداست.
                            مقاومتهای 33 کیلو هم همون مقاومتهای گین هستند. اگه دقت کنید بین ورودی و خروجی آمپ امپ قرار گرفته. کم کردن میزان این مقاومت باعث کاهش قدرت میشه. تغذیه هم 12 تا 15 ولت متقارن هستش. این مدار صدای صاف و زلالی داره.
                            اگه احساس کردید صدا صاف نیست میتونید با کم و زیاد کردن مقاومتهای ورودی و گین به نتیجه دلخواه برسید. فقط مقاومتهای ورودی رو از 47 کیلو کمتر نکنید و گرنه آی سی میسوزه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                              آنچه شما لازم دارید مدار زیره:

فقط به جای مقاومتهای 4.7 کیلوی ورودی از 470 کیلو استفاده کنید.
                              ولوم 50 کیلوی بین دو ورودی هم کارش بالانس صداست.
                              مقاومتهای 33 کیلو هم همون مقاومتهای گین هستند. اگه دقت کنید بین ورودی و خروجی آمپ امپ قرار گرفته. کم کردن میزان این مقاومت باعث کاهش قدرت میشه. تغذیه هم 12 تا 15 ولت متقارن هستش. این مدار صدای صاف و زلالی داره.
                              اگه احساس کردید صدا صاف نیست میتونید با کم و زیاد کردن مقاومتهای ورودی و گین به نتیجه دلخواه برسید. فقط مقاومتهای ورودی رو از 47 کیلو کمتر نکنید و گرنه آی سی میسوزه.
                              مرسی مرسی :nice:

فقط 1 سوال مونده من 4 تا سیم دارم

ولی این مدار شما 3 تا ورودی داره! یکی زمیه 2 تام L - R چطوری میشه!؟ این مدار برای همه آمپیلی ها کار میکنه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X