اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال:تولید pwm با فرکانس ; 50 کیلو هرتز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال:تولید pwm با فرکانس ; 50 کیلو هرتز

با سلام دوستان بنده می خواهم با atmega 32 یه ذرایور خاص موتور را با pwm راه بیاندازم لطفا" توضیح بدین برای تنظیم فرکانس pwm باید چه کنم اگر کریستال خارجی می حواهد میشه با یک میکرو دیگه کریستال درست کرد؟ اصلا با مگا 32 میشه همچین چیزی ساخت؟

پاسخ : سوال:تولید pwm با فرکانس 50هرتز

سلام دوست من
    شما باید یه کریستال 1 مگ بخری و بزاری سر پین کریستال (12 و13 ) بعد بیای مثلا با تقسیم کننده فرکانسی تایمر 0 این فرکانس رو بسازی
    که باید تین کار رو با توجه به فرمول تو دیتا شیت انجامبدی

که در اینجا فرکانس clk_I/O همون 1 مگ است
    موق باشید
    فرزندم در راه است

دیدگاه

یعنی من باید تایمرم را روی 50 هرتز تنظیم کنم بعد میکرو را پروگرم کنم با وصل کردن کیریستال خودش کار می کنه ؟
      کریستال رو میشه با یک میکرو دیگه درست کرد؟

دیدگاه

سلام
        منظورتون را نمیفهمم که با یه میکرو دیگه کریستال بسازید :eek:
        کریستال یه المان که باید بخرید و یه المان مکانیکی است که فرکانسهای دقیق را میسازه و چون با کریستال کوارتز ساخته میشه بهش کریستال میگن
        جسارتا یه سوال دارم:
        شما چقدر با تایمر و سیستم کلاک میکرو آشنا هستین؟
        فرزندم در راه است

دیدگاه

اگه می خواهید میکروی شما با برق شهر سنکرون باشه باید یکی از خروجی های ترانس (اگه ترانس داشته باشه) را با تقسیم مقاومتی به آنالوگ کامپراتور میکروتون وصل کنید.
          با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

منظورتون را نمیفهمم که با یه میکرو دیگه کریستال بسازید
            کریستال یه المان که باید بخرید و یه المان مکانیکی است که فرکانسهای دقیق را میسازه و چون با کریستال کوارتز ساخته میشه بهش کریستال میگن
            من شنیده بوذم می شه با یه میکرو دیگه در یک بازه زمانی مشحص از یک پایه خروجی 0 و 1 بدهیم و این همان کار کریستال رو میکنه مثلا 50 کیلوهرتز رو این جوری میسازم :
            کد:
            delay_ms(1/(50000*2));
            PORTC.0=0;
            delay_ms(1/(50000*2));
            PORTC.0=1;
            جسارتا یه سوال دارم:
            شما چقدر با تایمر و سیستم کلاک میکرو آشنا هستین؟
            خیلی کم تئوری و عملی
            اگه می خواهید میکروی شما با برق شهر سنکرون باشه باید یکی از خروجی های ترانس (اگه ترانس داشته باشه) را با تقسیم مقاومتی به آنالوگ کامپراتور میکروتون وصل کنید.
            اشتباها50 هرتز زده بودم ولی منظورم 50کیلو هرتز بوده در ضمن اصلا با برق شهر کاری ندارم
            اصلا الان با یه مشکلی برخورد کردم وقتی میکرو را پروگرم میکنم وclock value را با توجه به خروجی که میخوام تنظیم میکنم( با کریستال خارجی) بدون توجه به کیریستال خارجی با کلاک خودش که معلوم نیست چند هست کارمیکند و حروجی مطلوب را نمیدهد مگه باید برای اینکه از کریستال خارجی استفاده کنیم بایدتنظیمات حاصی انجام بدهیم مگه به طور خودکار از کریستال خارجی استفاده نمی کند

دیدگاه

پاسخ : سوال:تولید pwm با فرکانس ; 50 کیلو هرتز

وقتی میکرو خریداری میشه روی کلاک داخلی تنظیم شده.
              برای اینکه میکرو با کریستال خارجی کار کنه باید فیوزبیت ها را پروگرام کنید.

دیدگاه

با وجود اینکه فیوز بیت ها را برای کریستال خارجی تنظیم می کنم همچنان مشکل باقیست من همه ی cksel ها را 0 قرار دادم(در کد ویژن تیک)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajajoom
                  با وجود اینکه فیوز بیت ها را برای کریستال خارجی تنظیم می کنم همچنان مشکل باقیست من همه ی cksel ها را 0 قرار دادم(در کد ویژن تیک)
                  اشتباهتون همینجاست. تنظیم شما برای کریستال خارجی نیست بلکه برای کلاک خارجی است. در این حالت باید یک اسیلاتور دیگر داشته باشید که به میکروی شما کلاک بدهد.

نگاهی به دیتاشیت بندازید می بینید:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajajoom
                    پس در اینصورت میکرو شما نباید دیگه پروگرام بشه چون روی کلاک خارجی تنظیم شده
                    فرزندم در راه است

دیدگاه

با تشکر مشکل کامپابرم بود فقط فلش را پروگرم می کرد که با اصلاح نرم افزار مشکلم حل شد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X