اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

keil یا IAR ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

keil یا IAR ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام

استادان گرامی من هنوز متوجه نشدم برای شروع به کار با ARM نرم افزار keil بهتره یا iar ؟؟؟؟؟؟!!!!!
    لطفا من را کمک کنید

پاسخ : keil یا IAR ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز این موضوع که شما می فرمایید یه موضوع حل شده است و عده زیادی مطالب زیادی گفتن و خیلی زیاد هم بحث شده به جرات میتونم بگم اکثر بحثهای بخش ARM همینه.

شما در کار با این میکرو اینقدر به مشکل بر خواهی خورد که این مسایل دربرابر آنها هیچه.
    به نظر من خودت رو درگیر این موضوعها نکن میتونی با IAR یا Keil کار کنی برای اینکه بفهمی کدومش بهتره یه راه خیلی خوب هست ببین از اسم کدومش بیشتر خوشت میاد اون بهتره چون در عمل تفاوت خیلی زیاد نیست.
    تازه اینقدر به هم نزدیکن که راحت میتونی وسط یه برنامه از یکی به اون یکی بری.

تازه در ایران که ما مشکل خرید نرم افزار نداریم که مجبور باشیم قیمت بالا پرداخت کنیم هر وقت از یکی خوشت نیامد میتونی اون یکی رو دانلود کنی همه آنها هم زبانشان C است و تفاوتشان مثل Bascom و Codevision نیست تفاوت در قیافه محیط کاره.

فقط یه موردی هست که باید انتخاب کنی نوع ICآ‌ است. چون در بازار ایران هم فیلیپس هست هم اتمل من خودم به شخصه اتمل رو انتخاب کردم خیلی از دوستان هم هستن که با اتمل کار کردن عده ای هم هستن که با فیلیپس کار کردن.
    به نظر من این هم موضوع زیاد مهمی نیست که براش بیشتر از یکی دو ساعت وقت بزاری.

امیدوارم نظراتم بتونه تا حدودی کمکت کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir_port
      با سلام

استادان گرامی من هنوز متوجه نشدم برای شروع به کار با ARM نرم افزار keil بهتره یا iar ؟؟؟؟؟؟!!!!!
      لطفا من را کمک کنید
      سلام،

بهتره خودتون رو تو بزرخ کامپایلر اسیر نکنید. همونطور که دوستمون فرمودن شما شروع کنید مسئله ی کامپایلر بعدا حل میشه.
      There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

ایا در IARتمام امکاناتی که با Cارائه میشه با C++ هم ارائه میشه؟
        هرگز زانو نخواهم زد,حتی اگر سقف آسمان کوتاهتر از
        قامتم شود 'کوروش بزرگ'

دیدگاه

سلام،

بله، علاوه بر امکانات C در C++ کتابخانه های STL هم ساپورت میشه. RTOS، File System، VisualState و خیلی امکانات دیگه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار
            سلام،

بله، علاوه بر امکانات C در C++ کتابخانه های STL هم ساپورت میشه. RTOS، File System، VisualState و خیلی امکانات دیگه.
            سلام خوبید
            شما با gui و rtos در power pac کار کردین؟به نظرتون ucosII بهتره یاrtos iar?
            به سراغ من اگر مي آييد

نرم و آهسته بياييد، مبادا كه ترك بر دارد

چيني نازك تنهايي من

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار
              سلام،

جناب سپاسیار
              جهت شروع به کار با ARM ,بدلیل امکانات جالب IAR که اکثر میکرو ها را ساپورت می کندچه 8 چه 16 چه 32بیتی و نیز helpبسیار کامل ان,به این compiler علاقه مند شده ام.اما بعد از برسی تمام پست های مرتبط باIARدر انجمن های برق,متوجه این موضوع شده ام که اکثر دوستان در موارد زیر با IARمشکل دارند:
              1-عدم کامپایل بعضی برنامه ها(با توجه به حالت full library)
              2-عدم وجود libraryهای آماده.
              3-مثال های شرکتNXPدر رابطه با LPCها مثال های keil هستند نهIAR.

ایا این موارد دلیل خوبی برای کنار گذاشتن :redface: IAR می باشند؟
              هرگز زانو نخواهم زد,حتی اگر سقف آسمان کوتاهتر از
              قامتم شود 'کوروش بزرگ'

دیدگاه

نوشته اصلی توسط warrior
                سلام خوبید
                شما با gui و rtos در power pac کار کردین؟به نظرتون ucosII بهتره یاrtos iar?
                سلام،
                من uc/os-ii رو ترجیح میدم. این RTOS تستای زیادی رو پاس کرده و بسیار قابل اطمینانه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط innovation
                  جناب سپاسیار
                  جهت شروع به کار با ARM ,بدلیل امکانات جالب IAR که اکثر میکرو ها را ساپورت می کندچه 8 چه 16 چه 32بیتی و نیز helpبسیار کامل ان,به این compiler علاقه مند شده ام.اما بعد از برسی تمام پست های مرتبط باIARدر انجمن های برق,متوجه این موضوع شده ام که اکثر دوستان در موارد زیر با IARمشکل دارند:
                  1-عدم کامپایل بعضی برنامه ها(با توجه به حالت full library)
                  2-عدم وجود libraryهای آماده.
                  3-مثال های شرکتNXPدر رابطه با LPCها مثال های keil هستند نهIAR.

ایا این موارد دلیل خوبی برای کنار گذاشتن :redface: IAR می باشند؟
                  سلام،
                  1. شما مجبور نیستید حتماً از Full-Dlib استفاده کنید و به خاطر این مسئله محدودیتی نخواهید داشت.
                  2. هیچ کامپایلر حرفه ای C توابعی غیر از کتابخانه های استاندارد ارائه نمی کنه (مثل IAR، Keil، GCC، ADS ,...)
                  3. انتقال مثال ها کار زیاد مشکلی نیست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X