اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آرک چیست ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آرک چیست ؟

سلام به دوستان عزیز

کسی می دونه آرک کشیدن یعنی چی ؟ من فکر می کنم همان شارش بار از طریق هواست در یک منبع تغذیه ، هیت سینک به سیم فاز ورودی برق خیلی نزدیک است در مورادی دیده شده که قسمت هیت سینک نزدیک سیم و خود سیم سیاه شده و پاور خراب می شود شنیدم ممکنه به خاطر یان باشه که هیت سینک آرک کشیده ، حالا این آرک چیه ؟ در ضمن کسی می دونه که آیا این مطلب رابطه ای ، معیاری یا استانداردی داره ؟
    ممنون

پاسخ : آرک چیست ؟

ارگ یعنی قوص دیگه .............................10000 نوع آرک هم داریم..........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی حلوائی
      ارگ یعنی قوص دیگه .............................10000 نوع آرک هم داریم..........
      میشه 2 3 نوعش رو بگی
      اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

آرش جان سلام
        از لحاظ لغوی آرک به معنی جرقه است... که تو صنعت مصارف زیادی داره مثلا در صنعت جوش و برش لحظه ای که الکترود به قطعه کار متصل میشه نور آبی رنگی ساطع میشه که اصطلاحا به اون آرک گفته میشه.
        البته همون طور که عرض کردم در صنعت کاربرد زیادی داره...
        براي تشكر از امتياز مثبت استفاده كنيد . have a nice time

دیدگاه

آرک همون طور که دوستان گفتند یعنی جرقه که دو نوع داره سری و موازی
          آرک سری : اگر یک سیم مثلا سیم فاز در یک نقطه جدا شود یعنی مثلا بشکند ، برق از بین شکستگی عبود می کند اما باعث ایجاد جرقه می شود که به آن آرک سری می گن
          آرک موازی : اگه بین دو سیم جدا به علت از بین رفتن عایق آنها جرقه ایجاد شود
          برای جلوگیری از آتش سوزی به علت arc از دستگاهی به نام arc fault circuit interrupter استفاده می کنند . این دستگاه با بررسی شکل موج برق ، وجود جرقه رو تشخیص می ده و مدارو قطع می کنه .
          دو سال پیش دنبال اطلاعاتی بودم راجع به همین دستگاه اما فارسی هیچی نبود حتی راجع به آوک سری و موازی هم پیدا نشد . کلی pdf خوندم و ترجمه کردم تا یه چند صفحه مطلب خوب ازش در اومد . کسی اگر خواست بگه تا لینک بدم
          موفق باشید
          Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

این دو تا فیلمو ببینید تا بفهمید ارک یعنی چی!!!
            http://www.4shared.com/video/XUlZk9t..._Switch_2.html
            http://www.4shared.com/video/H71pOl7..._Ir-Tci1O.html
            www.tehranelec.com

دیدگاه

سلام ، کسی اطلاعاتی در این مورد داره ؛ که برای ایجاد هر سانتی متر آرک در دما و رطوبت معمولی در هوا چه ولتاژ و جریانی نیاز است ؟
              - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
              ارتباط با من : ir02x6
              طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ir02x6 - وحید اسدی
                سلام ، کسی اطلاعاتی در این مورد داره ؛ که برای ایجاد هر سانتی متر آرک در دما و رطوبت معمولی در هوا چه ولتاژ و جریانی نیاز است ؟
                جهت ایجاد قوس الکتریکی به فاصله 1 سانتی متر در شرایط متعارفی ( دمای 25 درجه + فشار = 1 و ... )
                به ازای گوی های 2.54 سانتی ( دو گوی به قطر 1 اینچ ) = 31900 ولت = 31.9 کیلو ولت
                جرقه فندک شما اگه از یک سانت بیشتر باشه قطعا این مقدار ولتاژ بیشتر از 32 هزار ولته

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط syavash_kasraeee نمایش پست ها
                  آرک همون طور که دوستان گفتند یعنی جرقه که دو نوع داره سری و موازی
                  آرک سری : اگر یک سیم مثلا سیم فاز در یک نقطه جدا شود یعنی مثلا بشکند ، برق از بین شکستگی عبود می کند اما باعث ایجاد جرقه می شود که به آن آرک سری می گن
                  آرک موازی : اگه بین دو سیم جدا به علت از بین رفتن عایق آنها جرقه ایجاد شود
                  برای جلوگیری از آتش سوزی به علت arc از دستگاهی به نام arc fault circuit interrupter استفاده می کنند . این دستگاه با بررسی شکل موج برق ، وجود جرقه رو تشخیص می ده و مدارو قطع می کنه .
                  دو سال پیش دنبال اطلاعاتی بودم راجع به همین دستگاه اما فارسی هیچی نبود حتی راجع به آوک سری و موازی هم پیدا نشد . کلی pdf خوندم و ترجمه کردم تا یه چند صفحه مطلب خوب ازش در اومد . کسی اگر خواست بگه تا لینک بدم
                  موفق باشید
                  سلام
                  ایا این دستگاه در برق ساختمان هم کاربرد داره؟طرز استفاده اش چطوره؟
                  دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X