اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده ار EEPROM داخلی میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده ار EEPROM داخلی میکرو

سلام
    اقا من میخوام با استفاده از میکرو َAVR یک رشته از اعداد رو در eeprom ذخیره کنم و در نهایت اونا رو باز یابی کنم و به صورت یک نمودار نشون بدم.ایا این امکان وجود داره یا نه؟یعنی :
    1- ایا میشه ما یک رشته رو توی eepromذخیره کنیم؟
    2- ایا میشه با اون رشته ای که ذخیره شده است یک نمدار بر روی lcd نشان داد؟

پاسخ : استفاده ار EEPROM داخلی میکرو

سلام

1- بلی... میتونین یک رشته را بصورت بایت به بایت در eeprom ذخیره کنین.
    2- منظورت از نمودار چیه؟؟ رشته شما چه داده ای رو داره؟ در کل میتونم بگم که با داده ای که در حافظه ذخیره کردی هر کاری که بخوای میتونی بکنی...
    http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

دیدگاه

سلام
      ممنونم از جوابتون
      ببینید من میخوام یه سری از اعداد رو در eeprom ذخیره کنم این اعداد مربوط به خروجی یه سنسور هست که توسط ADC گرفتم .بعد از این که این کار رو کردم این اعداد رو به صورت نمودار روی ال سی دی گراقیکی نشون بدم.مثلا من دمای یک روز رو توی حافظه ذخیره میکنم و در نهایت برا بازیابی این دما رو روی GLCD ببصورت نمودار نشون بدم چه جوری میشه این کار رو کرد؟

دیدگاه

شدنش که میشه
        ولی نمیدونم هدفت واقعا منطقیه یا نه؟ در حقیقت یه data logger میخوای بسازی ولی این که خروجی رو روی lcd گرافیکی نشون بدی!!!! بستگی به کاربردت داره
        میشه بگی دقیقا برا چی میخوای؟؟؟

دیدگاه

سلام
          من دارم یه سری عدد میخونم میخوام این اعداد به صورت نمودار نشون داده بشه مثلا اگه کلا عدد 12 داره وارد میشه یه خط صاف اما اگه عدد میشه 25 خوب شیب پیدا کنه به بالادر اصل من 24 تا sample میگیرم و این 24 نقطه را با خط به هم وصل میکنم همین

دیدگاه

اگه درست متوجه شده باشم در هر زمان باید 24 نقطه روی ال سی دی نمایش داده بشه و با خط به هم وصل بشوند؟
            خوب با کتابخونه های موجود که تو همین سایت میتونی پیدا کنی، نقطه ها را آدرسدهی پیکسلی میکنی که روشن بشن و با دستو رسم پاره خط و دادن آدرس دو تا دوتای نقطه ها ، خط واصلشونو میکشی.و بعد با هر تاخیری که دلت خواست اطلاعاتتو پدیت میکنی و دوباره نمودار میکشی.واسه این 24 نقطه، 24خونه eeprom رو در نظر میگیری و بعد از گذشت اون زمانی که مدنظرته و مقادیر پدیت شده، میری سراغشون

دیدگاه

درسته که تو eeprom میشه زیاد نوشت و پاک کرد ولی این رو در نظر داشته باش که هر روز، چند بار میخوای بنویسی و پاک کنی!

بهتره برای نگهداری داده ها از mmc استفاده کنی! تازه یه کار دیگه ای که میتونی اینطوری انجام بدی اینه که میتونی داده های روزهای قبل رو هم داخل mmc نگه داری! (آرشیو بشن، حالا شاید این روش اصلا به کارت نیاد... همینطوری پروندم!!!!) به هر حال mmc هم یه انتخابه...
              http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X