اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از EEPROM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از EEPROM

سلام دوستان
    کسی بلده اگه بخواهیم یک متغیر مثل A در EEPROM میکرو ذخیره کنیم و در ابتدای برنامه هم هر بار اعلام کنیم که A را اول از EEPROM بخونه باید چه دستوراتی در codvision وارد کنیم :angry:

پاسخ : استفاده از EEPROM

ببینید برای تعریف متغیر از
    eeprom a=0;
    و برای بازخوانی اطلاعات یا دادن مقدار جدید، مثل سایر متغیرهای برنامه میتوانید به متغیر از نوع eeprom هم مقدار بدهید. فقط باید بعد از دادن مقدار جدید حدود 4 میلی ثانیه تاخیر لازم دارید.
    اگر ندانی کجا میروی هر راهی تو را باخود خواهد برد.

دیدگاه

ممنون دوست عزیز از کمکت
      من یه جایی دیدم که قبل و بعد از تعریف کردن متغیر eeprom می نویسه #progma warn- و #progma warn+ اینا چیند؟

راستی مگه نباید مقدار اولیه یعنی پیش فرض یک باشه چرا وقتی با یک مقایسه می کنم (البته اول تو یک متغیر دیگه می ذارمش) جواب درست نمی ده(من یک آرایه را در eeprom ذخیر کردم) :rolleyes:

دیدگاه

سلام
        نه اصلا نیاز نیست مقدار اولیه آن یک باشه وشما میتونید با این متغیر هم مثل متغیرهای تعریف شده در RAM استفاده کنید فقط سرعت نوشتن خیلی کمتر از اونه :job:
        فرزندم در راه است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علیرضا کیانی
          سلام
          نه اصلا نیاز نیست مقدار اولیه آن یک باشه وشما میتونید با این متغیر هم مثل متغیرهای تعریف شده در RAM استفاده کنید فقط سرعت نوشتن خیلی کمتر از اونه :job:
          مرسی اما برنامه ی من جوریه که خودم نباید در برنامه به اون مقدار اولیه بدم و کاربر باید با کی پد به اون مقدار بده . چون برنامم یک قفله و باید رمز جدید رو بتونه بوسیله کاربر عوض کنه .اگه اولش یک مقدار اولیه به حافظه بدم اون وقت هر بار که راه اندازی می شه (به برق زده می شه!) آخرین رمز داده شده بوسیله کاربر رو پاک می کنه و با همون رمز داده شده به وسیله سازنده شروع به کار می کنه :cry2:

نوشته اصلی توسط chekhov
          ممنون دوست عزیز از کمکت
          من یه جایی دیدم که قبل و بعد از تعریف کردن متغیر eeprom می نویسه #progma warn- و #progma warn+ اینا چیند؟

راستی مگه نباید مقدار اولیه یعنی پیش فرض یک باشه چرا وقتی با یک مقایسه می کنم (البته اول تو یک متغیر دیگه می ذارمش) جواب درست نمی ده(من یک آرایه را در eeprom ذخیر کردم) :rolleyes:
          راستی معنی اون دوتا عبارت رو نمی دونی؟مرسی از جوابت

دیدگاه

سلام دوست من
            منم همین پروإ¾إ¾إ¾إ¾ژه را انجام دادم ولی به چنین مشکلی برنخوردم؟
            اصلا ببینم مشکل شما را درست فهمیدم:
            میخواهید یه متغیر در eeprom برای رمز استفاده کنید و میگید اگه برق قطع و وصل بشه چون میکرو میره از اول برنامه هاشو اجرا میکنه اگه به این متغیر مقدار اولیه بدید دوباره همون مقدار اولیه در اون متغیر ریخته میشه,درسته؟
            اگه سوالتون اینه باید بگم اصلا اینطور نیست چون همونطور که عرض کردم من این کار را کردم ولی یادم نمیاد به این مشکل برخورده باشم
            فرزندم در راه است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X