اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

TV Channel

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

TV Channel

سلام دوستان من بازم اومدم با سوال های عجیب غریبم

می خواستم ببینم این کانال های تلویزیون روی چه فرکانسی هستن ؟ مثلاً شبکه یک شبکه دو .... چطور میشه یک مداری ساخت که تو همون فرکانس و کانالشون نویز بندازه و برنامه قطع بشه ؟ امکانش هست ؟ ممنون

پاسخ : TV Channel

سلام
    معمولا فرکانس فرستنده های تلویزیونی از VHF شروع میشه و معمولا به UHF ختم میشه .
    برای ساخت یک فرستنده توی همون کانال که بتونه امواج اصلی رو مختل کنه شاید بشه گفت کاری از دست شما بر نمی آید . به چند دلیل
    1- معمولا فرستده های تلویزیونی قدرت بالایی دارند در حد چند صد وات تا چند کیلو وات .
    2- برای ارسال امواج احتیاج به آنتن مخصوص فرستده های تلویزیونی و یک سری تجهیزات گرون قیمت دارید
    3- برق مصرفی ممکنه اندازه یک محله کوچیک باشه
    4- محل فرستنده رو میشه به راحتی پیدا کرد
    ...
    نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

ممنون آقای پشه007

یادمه ما که می خواستیم یوزارسیف نگاه کنیم کانال 1 کل محل قطع می شد بعد از طرف صدا سیما اومدن پیگیری کنن گفتن اینجا یک کسی بیسیمی داره که نویز میندازه و ظاهراً گرفتنش .. اون چطوری بود بعداً ؟

دیدگاه

سیستم این فروم کلاً اینطوریه که 1 جواب میدین دیگه جواب نمیدین ؟ d:

دیدگاه

دوستان سلام
          ابتدا عرض کنم این مطالب کاملا علمی هست و جنبه سیاسی و اغتشاشگریو... نداره.
          همون طور که میدونیم و تو مخابرات خوندیم آنتن از یک قانون برای فرستندگی و گیرندگی تابعیت میکنه.
          حالا من میخوام آنتن خونمو به یک فرستنده تبدیل کنم(قبول دارم که توان کمی میتونم اعمال کنم).
          سوالات من:
          1-دقیقا سیگنال گرفته شده از آنتن تلویزیون چه شکلی و چه مشخصاتی داره(فرکانس_دامنه و...)

2-ساده ترین مدار برای ایجاد همان فرکانس کدام است؟

لطفا همکاری کنید.

دیدگاه

در پاسخ به دوست خوبمان shast باید بگم که چون فرکانس حامل صدا درارسال تصاویر تلوزیونی در رنج فرکانسی fm هست چنانچه شما فرستنده اف امی بسازید و آنرا روشن کنید حتی اگر میکروفون هم نداشته باشد بعلت غالب بودن موج ارسالی شما و نبودن تصویر، سیستم گیرنده تلوزیون بلافاصله بر روی این فرکانس ارسالی قفل شده و شما صفحه ای مات بدون تصویر وشاید با صدای خودتان را ببینید.این درحالیست که موج اصلی فرستنده شما به موج حامل صدا در آن کانال خاص که گیرنده روی آن تنظیم است بسیار نزدیک باشد.ولی چنانچه این فرکانس با فرکانس حامل صدا فاصله داشته باشد بسته به قدرت فرستنده و هارمونیکهای موج اصلی آن پارازیت های قوی وشاید ضعیفی بر روی صفحه ملاحظه کنید .امیدوارم جوابتان را گرفته باشید.

دیدگاه

همین دیگه. یه اسیلاتور متغیر بساز که اون باند رو جاروب کنه. ( بیخیال شو. چون ساختنش سخته ثانیا به محض روشن کردنش در عرض 5 دقیقه دستگیرت می کنن.)
              دلا یاران سه قسمند ار بدانی
              زبانی اند و نانی اند و جانی
              به نانی نان بده از در برانش
              محبت کن به یاران زبانی
              و لیکن یار جانی را به دست آر
              به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X