اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت منبع تغذیه قابل کنترل با PC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت منبع تغذیه قابل کنترل با PC

سلام.من یه پروژه دارم با نام ساخت منبع تغذیه DC قابل کنترل با PCکسی میدونه از چه منبعی باید استفاده کنم ؟؟ممنو ن می شم راهنمایی کنید.

پاسخ : ساخت منبع تغذیه قابل کنترل با PC

سلام
    آیا نوع منبع خاصی مد نظرتون هستش؟ سوییچینگ یا خطی؟
    مشخصات رو هم بگین بد نیست. توان ورودی، توان خروجی، جریانهای ورودی خروجی،
    اتفاقا من هم دارم یه منبع DC-DC می سازم که در انتها باید با یک میکرو ولتاژ خروجیش تغییر کنه. بد نیست به اون قسمت هم سری بزنید مطالب خوبی داره.
    "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي
    در جهان روشنايي هايي وجوددارد كه در عميق ترين ظلمات نهانند.

دیدگاه

منبع رو که باید سوئیچینگ باشه.بقیه جزئیات و چیز خواصی مد نظرم نیست .ممنون میشم کمک کنین.به کجا گفتین سر بزنم؟ :redface:

دیدگاه

مثلا یک منبع تغدیه از 0 تا 24 ولت متغیر 1 آمپر درست کنید. یک میکرو که به پورت سریال کامپیوتر وصل میشه. اطلاعات مربوط به سطح ولتاژ رو میگیره و بعد بتونه یک pwm driver رو کنترل کنه. من یه سایت دیده بودم که با PIC این کار رو کرده ولی تو این pdf یک ولتاژ ثابت گرفته ولی خوب شما می تونی ولتاژ مرجع رو که با میکرو تولید میشه رو تغییر بدی و ولتاژ خروجیت تغییر کنه. البته ترانس رو باید طوری ببندی که بتونه 24 ولت 1 آمپر رو با حداکثر duty cycle تولید کنه بعدش با کم کردن duty cycle از طریق کم کردن ولتاژ مرجع توسط میکرو بتونی به ولتاژهای پایین تر برسی. البته دوستان خیلی واردی هم اینجا هستن که حتما به شما کمک می کنن مثل آقای کوهستانی.

http://powerelectronics.com/mag/409pet22.pdf
        "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي

دیدگاه

ممنون از راهنمایی تون راستش من اطلاعاتم راجع به منبع تغذیه صفره و واسه این پروژه ام با راهنمایی چند تا از دوستان فهمیدم که باید از منبع سوئیچینگ استفاده کنم حا لا چراشو نمیدونم؟؟؟؟؟کتاب مارتی براون و یه جاهایشو خوندم ولی اکه بخوام خودم منبع رو بسازم با توجه به وقت کمی که دارم برای تحویل پروژه ام می ترسم جواب نگیرم .واسه همین می خوام بدونم میشه از منابع آماده ای استفا ده کنم؟؟حالا هر منبعی که باشه فقط این که به کار من بیاد .ممنون میشم راهنمایی کنید.

دیدگاه

سلام

همان طوری گفتم من دارم الان روی یه منبع تغذیه سوییچینگ کنترل شونده با میکرو کار می کنم. اول یک منبع با خروجی ثابت و بعدش یه منبع کنترل شونده.
            هر وقت هم که حاضر شد تمام اطلاعاتشو روی سایت قرار میدم تا دوستان هم نظر بدن و استفاده کنند . فکر کنم با توجه مبتدی بودنم در این زمینه یه 1 ماهی شایدم بیشتر وقت بگیره . فکر نکنم تا اون موقع به درد شما بخوره (شرمنده). بازم دوستان وارد تر هستند ایشالا اونا هم کمکتون می کنند.
            من توی بازار هم یه همچین منبع کنترل شونده آماده ای ندیدم .

دیدگاه

اگه بتونی روی منبع خطی هم کار کنی این یکی که لینکشو برات می زارم خیلی ساده تره .با یک کم تغییرات میتونی به پورت پارالل کامپیوتر وصلش کنی.
              فقط کافیه که اون دو تا کلید رو برداری و به پورت پارالل وصلش کنی (مثلا پایه های 2و3 -زمین هاشونم البته باید یکی کنی)
              http://www.electronicsforu.com/efylinux/circuit/feb2003/15-Step%20Digital%20Power%20Supply.pdf

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X