اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با کدویژن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با کدویژن

با سلام
    می خواستم ببینم که کسی تا حالا یه برنامه ی بزرگ که 1000 خطی یا بیشتر باشه ننوشته . اگه نوشته مشکلی براتون پیش نیومده ؟
    من یه برنامه ی تقریبا 200 خطی نوشتم یه مشکل های عجیبی برام پیش میاد مثلا یه عکس رو ال سی دی نشون می دم بعد دستور sprintf رو که می زارم دیگه برنامه کار نمی کنه که اصلا این دو تا مطلب هیچ ربطی به همدیگه ندارن :cry2:
    ممکنه این کامپایلر هایی رو که استفاده می کنیم چون کرک شدس درست کامپایل نکنن .
    کسی یه ورژن از این کامپایلر رو نداره که مورد تاییدش باشه و ازش مطمئنه مطمئن باشه
    ممنون می شم اگه جواب بدید :smile:
    با تشکر

پاسخ : مشکل با کدویژن

این مشکل تو بسکام با افزایش سایز ram حل میشه .
    مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط آرمین
      با سلام
      می خواستم ببینم که کسی تا حالا یه برنامه ی بزرگ که 1000 خطی یا بیشتر باشه ننوشته . اگه نوشته مشکلی براتون پیش نیومده ؟
      من یه برنامه ی تقریبا 200 خطی نوشتم یه مشکل های عجیبی برام پیش میاد مثلا یه عکس رو ال سی دی نشون می دم بعد دستور sprintf رو که می زارم دیگه برنامه کار نمی کنه که اصلا این دو تا مطلب هیچ ربطی به همدیگه ندارن :cry2:
      ممکنه این کامپایلر هایی رو که استفاده می کنیم چون کرک شدس درست کامپایل نکنن .
      کسی یه ورژن از این کامپایلر رو نداره که مورد تاییدش باشه و ازش مطمئنه مطمئن باشه
      ممنون می شم اگه جواب بدید :smile:
      با تشکر
      سلام
      منم همین مشکل را داشتم با itoa رفتم حل شد
      فرزندم در راه است

دیدگاه

خیلی ممنون که جواب دادید .
        دوستان می شه یه کم بیشتر توضیح بدید من الان چیکار کنم .
        منظورتون از itoa چیه ؟

با تشکر فراوان .

دیدگاه

از آقایون و خانوم های محترم کسی نمی دونه چه جوری میشه این مشکل رو حل کرد .؟
          یه روش درست و حسابی برای نوشتن این برنامه های بزرگ کسی نداره ؟
          دیدگاه

itoa هم همون کاری را میکنه کن sprintf میکنه ولی واسه آوردنش باید از کتابخانه stdlib.h استفاده کنید
            این تابع عدد int را به کدهای اسکی تبدیل میکنه و شما باید خروجی اینتابع را رو lcd نشون بدی
            اگه حل نشد بگو تا یه Ex. واست پ کنم
            فرزندم در راه است

دیدگاه

یه سوال .....
              شما چه جوری برنامه های بزرگ رو مینویسید ؟
              یه توضیحی می دید که از کجا شروع می کنید .....
              خیلی ممنون .

دیدگاه

سلام دوست من
                منظورتون را خیلی درست متوجه نمیشم
                در ضمن 200 خط که برنامه خیلی بزرگی نیست :mrgreen:
                معمولا برای نوشتن برنامه های بزرگ برنامه را تکه تکه و بصورت تابع مینویسند تا دیباگ اون راحت باشه
                حالا مشکل شما با sprint حل شد :question:
                فرزندم در راه است

دیدگاه

دزسته 200 خط برنامه ی بزرگی نیست ولی همین که برنامه تا این حدودا میرسه برنامه چت میکنه
                  مشکلم با sprintf هم به طور اتفاقی حل شد . خدا می دونه مشکل از کجا بود .

یه درخواست دیگه از شما آقای کیانی ، می تونید یه برنامه که مهم هم نیست چی باشه رو بزارید که همون طور که گفتید برنامه رو تکه تکه کرده باشه تا ببینیم چه جوری نوشته .

با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X